Юдеї святкують єврейський Новий рік - Рош га-Шана

Юдеї святкують єврейський Новий рік - Рош га-Шана

В юдаїстській культурі настання нового 5 782 року за юдейським календарем цього року почали святкувати увечері 6 вересня 2021 року. Святкування закінчиться ввечері 8 вересня.

Рош га-Шана 

Рош га-Шана — свято початку нового року для усіх, хто сповідує юдаїзм. Відзначають 1 та 2-го тішрею, що зазвичай припадає на кінець вересня — початок жовтня. За традицією цей день не може припадати на неділю, середу чи п’ятницю.

За віруваннями юдеїв в цей день Бог визначає долю людини на наступний рік, проте це рішення не остаточне і протягом наступних десяти днів може бути змінене. Тож, з початком нового року починаються десять днів каяття протягом яких віруючі сподіваються отримати сприятливе рішення, яке буде остаточно затверджене на десятий день.

Точний переклад Рош га-Шана – початок року, тому це свято називають ще «Головою року».

Празднуем Рош а-Шана: традиции и рецепты

Згідно з переказами, саме цього дня, на шостий день творіння, Господь створив і першу людину – Адама. На Рош га-Шана проголошується царство Бога над усім живим. Юдеї вірять, що щороку в ці священні дні Всевишній чинить суд над людством, визначаючи, що повинно статися з кожним у прийдешньому році: кому – розбагатіти, кому – збанкрутувати, кому взяти шлюб, а кому й померти. Це час духовного звіту за минулий рік і зобов’язання змінитися на краще в майбутньому.

Одним із головних атрибутів цього свята є шофар – порожнистий баранячий ріг, трубні звуки якого стійко асоціюються з Рош га-Шана.

На святковому столі юдеїв у ці дні можна побачити солодощі, мед (аби рік був «солодким»), риб’ячу або баранячу голову (щоб бути «на чолі», а не у хвості), моркву кружальцями – за формою і за кольором вона нагадуватиме золоті монетки, багатство; овочі й фрукти – на знак надії на щедрий урожай.

Рош ха-Шана: еврейский Новый год, значение и традиции праздника - Главком

Рош га-Шана в Україні

Свято Рош га-Шана набуло в Україні статусу національного. Щороку на святкування єврейського нового року до Умані приїжджає від 30 до 50 тисяч паломників з різних країн. У 2020 році через пандемію приїхало у десять разів менше паломників.

З Рош га-Шана починаються 10 днів молитов і покаяння, які ще називаються «страшними й великими», а закінчуються вони найголовнішим і найурочистішим юдейським святом Йом-Кіпур («Судний день»).

Особливо урочисто відзначають це свято хасиди, які щороку масово приїздять з усього світу до Умані на могилу цадика Нахмана – засновника брацлавського хасидизму. Зазвичай на святкування Рош га-Шана сюди приїжджало 20-30 тисяч прочан з різних країн.

В Умані нині – шестеро хасидів з COVID-19, ще чотири вже перехворіли —  ПРОЧЕРК.інфо

Цього року до України на Рош га-Шана очікується прибуття до 50 тисяч хасидів.

Щоб на тлі коронавірусу свято було безпечним, головний санітарний лікар України Ігор Кузін затвердив постанову із протиепідемічними заходами під час міжнародного паломництва, оскільки минулого року хасиди в Умані порушували карантинні обмеження.

Станом на вечір 5 вересня до Умані на святкування Рош га-Шана прибуло вже майже 23 тис. паломників-хасидів, зокрема 1730 дітей. Поліція зареєструвала перші порушення серед хасидів, а також випадки коронавірусних захворювань.

Израиль просит Зеленского запретить паломничество хасидов в Умань |  НикВести — Новости Николаева

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
ЗСУ захопили вже понад 400 танків та 700 бронемашин окупантів
Україна
ЗСУ захопили вже понад 400 танків та 700 бронемашин окупантів
Про це в етері національного телемарафону заявив речник східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий...
Українська армія замкнула «кліщі» навколо Лимана, оточивши окупантів - ISW
Україна
Українська армія замкнула «кліщі» навколо Лимана, оточивши окупантів - ISW
Генштаб ЗСУ 29 вересня повідомив, що росія продовжує направляти до районів бойових дій низькокваліфікований особовий склад із щойно мобілізованих...
Російський диктатор визнав «незалежність» Херсонської та Запорізької областей України
Україна
Російський диктатор визнав «незалежність» Херсонської та Запорізької областей України
Це, за визначенням експертів, формальний крок перед приєднанням до росії, про що планується оголосити пізніше 30 вересня...
В Україні оновили правила виїзду чоловіків за кордон: не випускатимуть студентів іноземних вишів
Україна
В Україні оновили правила виїзду чоловіків за кордон: не випускатимуть студентів іноземних вишів
Чоловіки призивного віку — від 18 до 60 років, які супроводжують осіб з інвалідністю, можуть виїжджати з країни необмежену кількість разів...
ЗСУ наближаються до Лимана і успішно обороняють Бахмут - Інституту вивчення війни
Україна
ЗСУ наближаються до Лимана і успішно обороняють Бахмут - Інституту вивчення війни
ISW повідомляє, що українська артилерія тримає під вогневим контролем останню дорогу для постачання російських військ у місті через Сватово, Макіївку і Терни...