Як увімкнути приховані функції WhatsApp: виправлення помилок, захист пальцем та номер-візитка

Як увімкнути приховані функції WhatsApp: виправлення помилок, захист пальцем та номер-візитка

Дизайн месенджера WhatsApp не змінювався вже багато років, проте функціонал сервісу за час існування сильно розрісся та збагатився корисними можливостями, про які мало хто знає. Як захистити свої листування, зберегти важливі повідомлення, виправити друкарську помилку та отримувати нові функції в WhatsApp раніше за всіх — у матеріалі Українського Дощу.

Листування під паролем

У середині травня для WhatsApp анонсували нову функцію під назвою "Закриття чату". Вона дозволить користувачам приховувати діалоги у спеціальній папці, яка буде захищена паролем та відбитком пальця.

Згідно з офіційним блогом компанії, нововведення покликане посилити конфіденційність особливо важливих особистих спілкувань. Крім того, повідомлення із закритих чатів не відображатимуться в повідомленнях на екрані пристрою.

Для того, щоб скористатися функцією «Закриття чату», необхідно вибрати потрібний діалог та натиснути на ім'я співрозмовника або назву групи. Потім слід активувати відповідний пункт у налаштуваннях. Для доступу до прихованих чатів потрібно ввести пароль або відсканувати біометричні дані. У майбутньому обіцяють надати можливість створення пароля, який відрізняється від того, що використовується для розблокування самого смартфона.

Ця функція може стати в нагоді, якщо ви передали свій пристрій комусь іншому і не хочете, щоб він міг побачити ваші особисті повідомлення.

Функція закриття чату поступово поширюється на всі пристрої. Найближчим часом розробники також планують додати можливість закриття чатів на зв'язаних пристроях та створення унікального пароля для доступу до листування.

WhatsApp під захистом

У ОС деяких смартфонів вбудовано систему захисту додатків за допомогою пароля та біометричних даних. За допомогою можливостей пристрою можна захистити месенджери, браузер та інші програми, в яких є особисті дані. Якщо у вашому смартфоні не передбачена така можливість, а хочеться захистити WhatsApp від сторонніх очей, достатньо зайти в налаштування месенджера - "Конфіденційність" і знайти розділ "Блокування відбитком пальця" в самому низу списку.

У цьому розділі можна встановити час для автоматичного блокування програми, після якого відкрити його буде неможливо без підтвердження біометрією. Але вхідні дзвінки при цьому захистити не вийде - на них зможе відповісти будь-хто.

Листування із самим собою

Мало хто про це замислюється, але надсилання повідомлення самому собі - це дуже корисна функція, яку можна використовувати для створення нотаток або збереження важливих повідомлень.

Чат із самим собою виглядає і працює так само, як звичайний чат, але не підтримує аудіо- та відеодзвінки, можливість відключити повідомлення, блокування або надсилання скарг. Також у ньому не можна бачити час останнього відвідування та статусу «в мережі».

Щоб написати собі перший лист, необхідно натиснути на круглу кнопку початку діалогу в правому нижньому куті екрана (на Android) або кнопку з олівцем у правому верхньому куті (на iPhone). Першим контактом у списку будете ви – на це вкаже номер та приписка у дужках» (Ви)».

Один акаунт на чотири девайси

Довгий час користувачі WhatsApp критикували месенджер за неможливість підключення одного облікового запису на декількох пристроях. Все, що було доступно - зв'язати профіль зі смартфона з програмою або веб-версією на ПК, так ще й з умовою, що смартфон має бути підключеним до мережі.

Тепер ці часи минули, і один обліковий запис можна підключати до чотирьох пристроїв, наприклад, до комп'ютера, ноутбука, другого смартфона, планшета — всього п'ять пристроїв, на яких може стояти один профіль.

Причому для використання WhatsApp на одному з гаджетів необов'язково, щоб "головний" був підключений до мережі.

Щоб прив'язати новий пристрій, натисніть три точки в правому верхньому куті (на Android) або перейдіть в налаштування (на iPhone), виберіть розділ «Прив'язка пристроїв» і відскануйте QR-код з головного пристрою.

Чат із незнайомцем

Одна з найголовніших незручностей у WhatsApp - відсутність можливості написати будь-кому без додавання його в контакти. Принаймні так думають багато користувачів месенджера. Однак у WhatsApp є прихована фішка, що дозволяє обійти це обмеження.

Так, щоб не захаращувати список контактів, достатньо вбити в адресний рядок браузера: «wa.me/7***», де * номер телефону користувача.

Так само можна, наприклад, поділитися своєю «WhatsApp-візиткою», зберігши в такому форматі власний номер.

Таке вже було у Telegram

У WhatsApp вже давно є функція видалення повідомлення, проте можливість змінити надіслане повідомлення поки не можна - принаймні у стабільному складанні месенджера. Однак, якщо стати бета-тестером, то для користувачів відкриваються ексклюзивні та секретні фішки, які зазвичай доходять до «звичайних» користувачів дуже довго.

Так, наприклад, вже зараз можна редагувати відправлені повідомлення, завантаживши бета-версію WhatsApp для Android. Щоб виправити помилку або доповнити надісланий лист, достатньо затиснути повідомлення, натиснути на три крапки у верхньому правому куті і вибрати пункт «Змінити». Після всього потрібно натиснути галочку.

Важливо враховувати, що зміна повідомлення дається лише 15 хвилин, і навіть те, що ваш співрозмовник побачить приписку про редагування повідомлення.

Змінити можна лише текстове повідомлення - якщо до тексту прикріплений медіафайл, то відредагувати його вже неможливо.

Як скачати WhatsApp Beta

Серед користувачів існує думка, що бета-версії працюють із помилками. Це не так — принаймні бета-версії WhatsApp працюють анітрохи не гірше за так звану стабільну збірку. При цьому користувачам доступні нові функції за кілька місяців до того, як вони дістануться «звичайних» версій.

Щоб скачати бета-версію WhatsApp на Android, можна записатися в тестуванні через сторінку в Google Play, але найпростіше перейти на перевірений портал TechSpot і вбити в пошук відповідний запит, скачати звідти APK-файл і просто встановити програму поверх наявного. Всі файли користувача залишаться недоторканими

У випадку з iPhone все трохи складніше - у той час як користувачі Android можуть вручну завантажити програму, власникам смартфонів Apple доводиться брати участь в офіційній програмі тестування TestFlight. Його набір обмежений, через що потрапити до тестувальників месенджера досить важко.

Український Дощ писав раніше про гаражні шахеди і міношукач-квадроцикл: як в Україні працює тіньовий оборонпром.

 
 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Апарат NASA врізався у астероїд і змінив його форму
Наука і технології
Апарат NASA врізався у астероїд і змінив його форму
Астрономи вивчають наслідки....
Перша людина в світі, якій вживили в мозок чіп, зіграла в онлайн-шахи силою думки
Наука і технології
Перша людина в світі, якій вживили в мозок чіп, зіграла в онлайн-шахи силою думки
Компанія Ілона Маска Neuralink показала, як перший пацієнт, якому вживили в мозок чіп проекту, грає в онлайн-шахи...
Конкурент Chat GPT: Маск оприлюднив вихідний код чат-бота xAI Grok
Наука і технології
Конкурент Chat GPT: Маск оприлюднив вихідний код чат-бота xAI Grok
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск опублікував вихідний код чат-бота зі штучним інтелектом Grok, який розробила його компанія ...
Вчені з'ясували, що надмірне сидіння підвищує ризик ранньої смерті
Наука і технології
Вчені з'ясували, що надмірне сидіння підвищує ризик ранньої смерті
У дослідженні взяли участь 5856 жінок у віці від 63 до 99 років...
Чому люди цілуються, а тварини - ні
Наука і технології
Чому люди цілуються, а тварини - ні
Дослідження 168 культур світу показало, що поцілунки заведені менш ніж у половині з них....