[]

Як пережити зраду. 7 кроків до нового життя

Як пережити зраду. 7 кроків до нового життя

Психолог Катерина Орлова - про те, як повернутися до нормального життя після зради і впоратися з емоціями; чому не варто з'ясовувати особу коханки своєї другої половини, і питання, які потрібно задати собі в такій непростій життєвій ситуації.

Дійте виключно в своїх інтересах

Якщо про зраду ви дізналися з чиєїсь «доброї» волі (демонстративні смс на телефоні, залишені сліди на сорочці і т. д.), не впадайте у крайнощі і не рвіть відносини з партнером відразу. Дайте собі час проаналізувати і, наскільки це можливо, охолонути. Після налаштуйтеся на відкритий діалог: задайте спокійно і з холодним розумом питання, які вас хвилюють.

Поговоріть з партнером - ймовірно, що в даному випадку «доброзичливець» веде вас до швидкого емоційного розриву.

Якщо про зради вам повідомляють натяками або анонімно, подумайте, в чому мотив такого повідомлення і чи дійсно все так, як вам описують. 

Проаналізуйте свою роль в ситуації, що склалася

Патологічних зрадників в серйозних відносинах вкрай мало. У переважній більшості випадків це реакція чоловіка на обставини, які склалися всередині ваших міжособистісних стосунках. Повторна зрада можлива лише тоді, коли допущені помилки не будуть виправлені.

Людина та її любовний союз - це не одне і те ж. І чоловіча зрада не має нічого спільного з вашою жіночою поразкою. Зрада не знецінює вас і не робить потерпілою або жертвою.

Якщо ви зіткнулися зі зрадою, подумайте, оцініть стосунки, що було зроблено вами або вашим партнером недостатньо в цьому союзі. Не для побуту, не для фінансового благополуччя, іпотеки або зовнішніх маркерів успіху, а саме для відносин. Це вагомий привід поглянути на ситуацію тверезо і зайнятися нарешті собою. Розкритий факт зради - це завжди величезний стрес не тільки для того кого зрадили, але і для того, хто зрадив.

Тримайте емоції під контролем

Не давайте надмірну волю деструктивним емоціям, постарайтеся усвідомити, що відбувається насправді, і позначте власні цілі - як ви хочете вирішити цю проблему (зберегти сім'ю або союз, комфортно розлучитися, змінити своє ставлення до подій або просто почати життя заново).

Виходячи з вашої і тільки вашої мети вибудовуйте алгоритм поведінки зі своїм чоловіком. У деяких випадках є шанс зберегти союз і зробити його приємнішим для обох партнерів, навіть після зрад. Це дійсно можливо, тому не рубайте і не спалюйте мости одномоментно.

Задайте питання собі. І чесно відповідайте на них

Не лізьте до партнера в душу. Він може під впливом стану або обставин сказати те, що серйозним болем відгукнеться у вашому серці, і рани заліковувати після цих слів доведеться довго, а сама людина вже за тиждень навіть не згадає про свої слова.

Якщо партнер зрадив, але при цьому не намагається загладити провину, не варто намагатися його напоумити. В цьому випадку краще зверніться до себе і задайте собі кілька питань:

  • Як я ставлюся до того, що зі мною відбувається? Я згодна на це?
  • Що я відчуваю, коли все це відбувається: гнів, роздратування, образу, смуток?
  • Чи готова я жити в такому положенні і як довго я зможу так жити?
  • Яку дату (який період) я ставлю собі, щоб припинити терпіти все це?

Зрозумійте, наскільки критична ситуація

Якщо партнер зраджує регулярно, але не йде, значить, він вважає, що йому це дозволено (нехай і підсвідомо), відчуває свою владу.

Зазвичай такі люди більш впевнені в собі. Вони влаштовують своє життя так, щоб фінанси і житло були під їх керуванням, використовують подвійні стандарти: «мені можна, а тобі ні».

Коли людина зраджує, а її ніхто не зупиняє, поступово її партнер займає все менше і менше простору, впадаючи в залежне становище. Якщо ви в змозі жити самостійно, то краще відносини завершити, бо інакше вони зруйнують вашу віру в себе.

Залежні стосунки не можуть бути повноцінними, не можуть наповнювати ресурсом. Вони руйнівні.

Проаналізуйте мету

Якщо людина не схильна до зрад, але це все ж сталося, можливо, спрацювало несвідоме прагнення зруйнувати відносини.

Чоловік не хоче проходити це один, йому важливо знайти когось на стороні, того, хто його підтримає в бажанні порвати стосунки. Коханка часто виступає зовнішньою точкою опори. Вона стає інструментом для вирішення особистих завдань.

Якщо ви відчули, що зрада мала саме цю мету, виходьте з відносин і не намагайтеся шукати винних.

Не намагайтеся з'ясувати особу суперниці

Чи варто вам дізнатися подробиці про суперницю? Дивитися на неї, збирати інформацію, стежити за нею в соцмережах? Відповідь очевидна - ні. Приводів для ненависті в житті вистачає і без суперниць.

На тлі зради ви повинні ставати сильнішими, а це означає, суперниць для вас не існує. Важливо знайти точку опори всередині себе і почати новий період.

І ще один важливий момент - будьте готові до того, що рано чи пізно (у 80% випадків рано) партнер-зрадник захоче все забути, «випросити» пробачення, надавати обіцянок і повернутися до вас, під тепле крило.

Якщо жінка в цей момент вже змогла впоратися зі своїми емоціями і знаходиться в урівноваженому, спокійному стані, для партнера це сигнал, що «все можна почати спочатку».

Коли жінка готова спілкуватися без звинувачень і претензій у стилі «а пам'ятаєш ти ... а я тебе простила», розбита чаша склеюється міцніше, ніж раніше. Цей факт доведений багаторічними дослідженнями.

Важливо розуміти: зрада і невірність - різні поняття!

Розрив на тлі зради - це не кінець. Це теж стосунки. Вони просто переносяться в іншу площину. Стають дуже вразливими, емоційними, болісними і такими стресовими. Але це стосунки. Їх можна зруйнувати або зберегти і зміцнити. Ось тільки зробити це може лише той, хто дійсно щиро пробачив і відпустив образу.

За вами вибір! Слухайте своє серце. Дійте в своїх інтересах. Зверніть увагу на себе. Працюйте над своєю самооцінкою, тому що впевненість в собі, любов до себе (не плутати з егоїзмом і нарцисизмом) дозволяють легше переживати найскладніші моменти!

Так, по дорозі життя всюди можна знайти помилки, але постарайтеся замість звинувачень на свою адресу дати собі підтримку.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Дослідження: Спільні тренування з партнером роблять стосунки щасливими
Психологія
Дослідження: Спільні тренування з партнером роблять стосунки щасливими
Згідно з новими дослідженнями, заняття спортом разом з партнером можуть стати чудовою альтернативою походам до сімейного психотерапевта...
Що таке синдром геніальності?
Психологія
Що таке синдром геніальності?
Є люди, яких можна порівняти з супергероями, тому що вони мають надможливості. Але при цьому від героїв їх відрізняє той факт, що крім суперздатності вони більше нічого не можуть...
Одинаки щасливіші за тих, хто в стосунках
Психологія
Одинаки щасливіші за тих, хто в стосунках
Вчені Мічиганського університету провели дослідження на основі відносин 7500 людей протягом усього їхнього життя - з 18 до 60 років...
Експерти пояснили, чому пари стають схожими між собою
Психологія
Експерти пояснили, чому пари стають схожими між собою
Деякі вчені кажуть, що протилежності притягуються, а інші роблять ставку на те, що саме схожість, а не відмінність, зближує людей...
Що про нас говорить наше ставлення до селфі
Психологія
Що про нас говорить наше ставлення до селфі
Пристрасть до автопортрету - це не тільки питання покоління, а й розкриття нашого нарцисизму...