Встановили оберіг зі словами Тори: у Києві відкриється найбільший єврейський центр

Встановили оберіг зі словами Тори: у Києві відкриється найбільший єврейський центр

У день, який євреї називають Хай Елул, новий посол Ізраїлю Міхаель Бродський разом з головним рабином Києва Рав Йонатаном Бениаминов Марковичем встановили оберіг зі словами Тори біля входу в новий, найбільший в столиці і Центральній Україні, Єврейський общинний центр Київської Єврейської Общини.

На урочистому заході були присутні Міхаель Бродський, Рав Йонатан Беніамін Маркович, Олег Вишняков і Йонатан Бен Дор. Міхаель Бродський разом з головним рабином Києва Рав Іонафан Беніаміну Марковичем встановили оберіг зі словами Тори

Міхаель Бродський разом з головним рабином Києва Рав Іонафан Беніаміну Марковичем встановили оберіг зі словами Тори

"Відкриття синагоги і нового громадського центру є яскравим і важливим доказом розквіту і розвитку єврейського життя в Україні",- заявив Посол Держави Ізраїль Міхаель Бродський, після чого урочисто і символічно забив перший цвях для зміцнення мезузи: оберега на одвірку вхідних дверей.

Крім Посла та Головного Рабина Києва, Рав Йонатана Беніамін Марковича, в заході взяли участь почесний Консул Держави Ізраїль в Західному регіоні України – Олег Вишняков і Голова Єврейського Національного Фонду -Україна – Йонатан Бен Дор.

"Для мене було великою честю – брати участь у такій важливій традиції, як установка мезузи. Вона користується в народі Ізраїлю особливою любов'ю. Рідко можна знайти єврейський будинок без неї: кожен єврей відчуває, що без мезузи в будинку чогось не вистачає – не вистачає символу, що нагадує всім, хто входить в будинок, що цей будинок – єврейський", – каже бізнесмен і почесний консул держави Ізраїль в Західному регіоні України – Олег Вишняков.

"Однак головне в змісті заповіді про мезузи полягає в тому, що присутність мезузи біля входу в будинок освячує його, наповнюючи його особливою святістю. Вона охороняє будинок разом з усім, що в ньому є, і всіма, хто в ньому живе, навіть якщо вони знаходяться в далекій дорозі. Це важливе і дуже духовна подія. Сьогодні ми заклали "перший камінь" в нове майбутнє і сьогодення українських євреїв", – з гордістю доповнив він.

Після офіційної частини, Рабин провів дипломатів по території Громадського центру і показав проєкт.

"Дуже важливо, що ми встановили мезузу саме сьогодні, в Хай Елул, в день народження засновника Хасидизму – Бааль Шем Това, і засновника руху Хабад, Першого Любавічеського Ребе – Шнеур Залмана з Ляд. І символічно, що ми це робимо незабаром після Дня Незалежності України. Обидва вони поховані в Україні, і для них важлива була Україна. І я гордий, що ми зможемо допомагати українцям більше дізнаватися про нашу культуру.

Ми не хочемо нікого звернути в нашу віру, в іудаїзмі це навіть заборонено. Ми хочемо, щоб люди знали ще одну грань історії цієї прекрасної країни і традиції людей, які її населяють – наші традиції, українських євреїв",- говорить Головний Рабин Києва, Рав Йонатан Беніамін Маркович

Мезузи – традиційний символ і оберіг єврейського будинку. У ній всередині – слова з Тори, "декларація монотеїзму", яка проголошує, що Бог – один. Рабин з Послом також обговорили актуальні питання і проблеми, включаючи вже почалися паломницькі тури. На сьогоднішній момент, в Україні вже знаходиться кілька тисяч ізраїльтян, які приїхали на осінні свята.

Рош ха-Шана 2020: традиции и обычай еврейского Нового года - РИА Томск

Нагадаємо, Єврейський Новий рік Рош-А-Шана, указом Президента України 303/2020 визнаний загальнодержавним святом і може бути вихідним для віруючих українців єврейського походження. У громаді впевнені – незважаючи на те, що офіційного відкриття нового Громадського центру ще не було – зовсім скоро тут буде не проштовхнутися: паломники все частіше крім Умані їдуть по великих містах, досліджуючи історію і коріння своїх сімей.

"Не дивлячись на те, що Грандіозне відкриття общинного центру, який є найбільшим в Центральній Україні ще попереду – вже зараз Київська Єврейська Громада, з дотриманням всіх карантинних обмежень – робить заходи, допомагає нужденним, і – як бачите – з гордістю приймає високих гостей.

Декілька разів на місяць сюди приходять за продуктовими наборами потребують люди, а також ми вже брали туристів-паломників, які перед поїздкою до Умані – з цікавістю досліджували єврейський Київ",- розповідає спікер Єврейської Общини Києва Леонід Барац.

"Вони стали частіше приїжджати сім'ями, втомившись від локдаунов і скучивши з подорожей. Багато вакциновані вже трьома дозами вакцин і чекали поїздок сюди два роки! І хоча в нашому громадському центрі подекуди ще триває ремонт – вони вже з захопленням розповідали, що заздрять тим, хто живе в Києві і рекомендували своїм друзям відвідати нас", – доповнив Барац.

Теги
Схожi
ОБСЄ розкрила знімки з замаскованим озброєнням російських окупантів
Україна
ОБСЄ розкрила знімки з замаскованим озброєнням російських окупантів
ОБСЄ розкрила знімки з замаскованим озброєнням окупантів...
Переможницею “Міс Україна - 2021” стала 22-річна Олександра Яремчук з Вінниччини
Україна
Переможницею “Міс Україна - 2021” стала 22-річна Олександра Яремчук з Вінниччини
Дівчина отримала унікальну корону вартістю 3 млн доларів...
Львів відмовився віддавати Росії останки агента НКВС Кузнєцова (відео)
Україна
Львів відмовився віддавати Росії останки агента НКВС Кузнєцова (відео)
Попри рішення суду, яке зобов’язало мерію Львова передати останки агента НКВС Миколи Кузнєцова його родичам в Росію, міський виконком цього рішення не підтримав....
Батько голови Львівської ОДА купив нафтогазове родовище за 90 мільйонів гривень
Україна
Батько голови Львівської ОДА купив нафтогазове родовище за 90 мільйонів гривень
Жуківська площа дісталася ТОВ «Горизонти» за 90 млн гривень при стартовій ціні 5,3 млн...
Київ днями потрапить у «червону» зону карантину - Віталій Кличко
Україна
Київ днями потрапить у «червону» зону карантину - Віталій Кличко
За минулу добу в Києві зареєстровано майже 1,2 тисячі нових хворих і 39 летальних випадків...