Вперше за 30 років на вірмено-турецькому кордоні було відкрито перехід для доставки гумдопомоги

Прикордонний пункт Маргара-Аліджан на кордоні Туреччини та Вірменії було відкрито вперше за три десятки років для доставки гуманітарної допомоги постраждалим від землетрусу. Про це пишуть турецькі та вірменські ЗМІ. Цей перехід використовувався для доставки гуманітарної допомоги з Туреччини до Вірменії після руйнівного землетрусу 1988 року, зазначає турецьке агентство «Анадолу».
У суботу Вірменія направила п'ять вантажівок зі 100 тоннами продовольства, медикаментів, води та інших пакетів екстреної допомоги до міста Адіаман на півдні Туреччини, повідомив спецпредставник Анкари на вірмено-турецьких переговорах Сердар Килич.
Він висловив подяку віцеспікеру парламенту Вірменії Рубену Рубіняну та заступнику міністра закордонних справ Вірменії Ваану Костаняну.
«Я завжди пам'ятатиму допомогу, спрямовану народом Вірменії для полегшення страждань нашого народу в регіоні, який постраждав від землетрусу», — написав Килич на своїй сторінці у твіттері.
Прессекретар МЗС Вірменії Ваан Унанян у свою чергу повідомив, що вантажівки з гуманітарною допомогою перетнули кордон через міст Маргара і прямують до регіону, що постраждав від землетрусу.
Як передає Public Radio of Armenia, востаннє автомобіль перетинав міст Маргара 30 років тому, у 1993 році. З того часу вірмено-турецька сухопутна границя була закрита.
Турецьке агентство «Анадолу» наводить інші дані та пише, що прикордонний пункт Маргара-Аліджан востаннє використовувався для постачання гуманітарних вантажів до Вірменії для усунення наслідків руйнівного землетрусу 1988 року. Тоді до зони лиха у Вірменії поставили допомогу, зібрану лінією турецького Червоного півмісяця.
Thank you dear @VahanKostanyan thank you dear @RubenRubinyan for your kind efforts to make this happen. I will always remember the generous aid sent by the people of Armenia to help alleviate the sufferings of our people in the eartquake striken region in Türkiye. https://t.co/4Q6PHOhsVj pic.twitter.com/NNU7r0FLow
— Serdar KILIÇ (@serdarkilic9) February 11, 2023
Раніше Вірменія направила до Туреччини 27 рятувальників і ще 29 рятувальників до Сирії в райони, що постраждали від землетрусу.
За останніми даними, понад 25 тисяч людей загинули в Туреччині та Сирії від руйнівного землетрусу, який стався у понеділок. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 11 лютого повідомив, що відомо вже про 21 848 загиблих у Туреччині. З сирійської сторони повідомлялося про 3553 загиблих.
Відносини між Туреччиною та Вірменією є напруженими головним чином через те, що Анкара відмовляється визнати геноцид вірмен в Османській імперії, а також підтримувала Баку під час Першої та Другої карабахських воєн.
Останнім часом Єреван та Анкара зробили низку спроб нормалізації відносин. 2021 року Вірменія та Туреччина призначили спеціальних представників, які кілька разів зустрічалися у Відні для обговорення питань нормалізації. У лютому 2022 року відновилося комерційне авіасполучення між Єреваном та Стамбулом після дворічної перерви. У липні 2022 року Анкара та Єреван погодили можливість відкриття сухопутного кордону для громадян третіх країн у найкоротші терміни.
Український Дощ писав раніше, що вірмени вийшли на мітинг до російської військової бази у Гюмрі: вони вимагають виходу із ОДКБ.