[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Волонтерку, яка втекла з «ДНР», внесли до «чорних списків»

Волонтерку, яка втекла з «ДНР», внесли до «чорних списків»

22-річна Віталія Серебрянська переїхала з окупованого Шахтарська до Дніпра. Займається волонтерством. За це дівчину внесли до «чорних списків» терористичної організації «ДНР».

Про долю Віталії пише «BBC Україна».

У Дніпрі, одразу після школи, Віталія здійснила мрію та вступила на юридичний факультет до Університету митної справи та фінансів. Уже тоді вона працювала з дітьми важких категорій: переселенців, загиблих військових та вихованців дитбудинків – вчила створювати соціальні мультфільми.

Однак за волонтерство «поплатилася» тим, що їй закрили шлях додому: Віталію внесли до «чорних списків» так званої «ДНР».

«Попередили, що повертатися небезпечно, бо мене внесли у «чорні списки». Багато моїх знайомих служать там. Волонтери завжди у зоні особливого ризику, а в маленькому місті всі все знають», – каже дівчина.

Своїх рідних Віталія не бачила уже три роки. Спершу мама провідувала доньку у Дніпрі, але зараз не приїжджає через стан здоров'я.

Зараз дівчина здобуває ступінь магістра і одночасно працює юристкою у правозахисній групі «СІЧ», яка безкоштовно допомагає жертвам війни на Донбасі. Віталія захищає права переселенців, військових та колишніх полонених і за пів року самотужки виграла сім судових справ.

«До мене звернулася переселенка, яка чотири роки боролася за повернення соціальних виплат – ми їх повернули через суд. Також допомогла військовим пенсіонерам отримати 100% доплати до пенсії – таких прецедентів в Україні не було. Ми перешкодили спробі відібрати землю у атовців з інвалідністю та допомогли переселенцям вселитися у соціальний гуртожиток», – перераховує свої справи молода юристка.

Нині Віталія допомагає військовим, яких призвали до служби попри стан їхнього здоров'я і мріє стати дитячим омбудсменом.

«Чоловіка з бронхіальною астмою відправили на передову. В нього тремтять руки, він ледве говорить і навіть ручку не може втримати. Як йому можна було дати автомат? Він навіть хотів накласти на себе руки. І таких військових у нас кілька», – розповідає волонтерка.

«Український Дощ» писав про Всесвітній день волонтера.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
«Теслу» Богдана спалили
Україна
«Теслу» Богдана спалили
У Києві невідомі спалили автомобіль колишнього голови Офіса Президента України Андрія Богдана...
США передали 66 позашляховиків для українських поліцейських
Україна
США передали 66 позашляховиків для українських поліцейських
Відділ з правоохоронних питань Посольства США подарував Національній поліції України 66 позашляховиків задля підтримки розширення програми «Поліцейський офіцер громади» для сільських громад по всій Україні...
53% українців висловилися за відновлення зв'язків з ОРДЛО і Кримом - опитування
Україна
53% українців висловилися за відновлення зв'язків з ОРДЛО і Кримом - опитування
Половина українців висловилася за відновлення повноцінних зв'язків із населенням непідконтрольних уряду територій...
Рада прийняла лише 4% урядових законопроєктів
Україна
Рада прийняла лише 4% урядових законопроєктів
Кабмін Дениса Шмигаль вніс в Раду 89 проєктів законів, з них взяли тільки чотири...
Укрзалізниця відновлює курсування поїздів до Буковини та Галичини
Україна
Укрзалізниця відновлює курсування поїздів до Буковини та Галичини
Ці поїзди далекого прямування почнуть курсувати з 13 серпня. Як інформували в УЗ, квитки на ці поїзди з'являться в продажу в найближчий час...