[]

Фотограф-документаліст знайомить аргентинців з українськими реаліями

Фотограф-документаліст знайомить аргентинців з українськими реаліями

В Аргентині наразі проживає сьома за чисельністю українська діаспора у світі, яка налічує вже більше 300 тисяч осіб.

Українське культурне товариство «Просвіта», яке веде свою діяльність в Аргентині з 1924 року, днями представило у Буенос-Айресі фотовиставку "Лінія фронту" відомого українського фотографа Андрія Дубчака. Експозиція розповідає глядачам про 5 років російської агресії в Україні.

Про це повідомив представник Референтури преси УКТ "Просвіта" в Аргентині Хав’єр Апонюк Савич у Facebook.

Відбулося шістнадцяте зібрання «Ніч музеїв», участь в якому взяв уряд міста Буенос-Айреса. У заході пропонувалося безкоштовне відвідування 280 музеїв та культурних закладів. Українське культурне товариство "Просвіта" брало участь із виставкою "Лінія Фронту" українського фотографа Андрія Дубчака, на котрій була представлена російсько-українська війна на Донбасі через особисті історії військових та цивільних, - йдеться у пвідомленні.

Виставка стала унікальною можливістю представити аргентинській громадськості та українській діаспорі усю правду про ситуацію, яка склалася в Україні, і про життя постраждалих від гібридної війни РФ з Україною.

Російська агресія вже завдала непоправної шкоди Україні: понад 13 000 загиблих, 24 000 поранених та                1 400 000 переселених осіб. Виставка зокрема розповідає про те, що Російська Федерація незаконно окуповує Кримський півострів з 2014 року і є збудником і частиною українського конфлікту на Донбасі.

Протягом тижня члени управи керівництво УКТ «Просвіта» готувало виставкове приміщення для прийому понад 500 осіб.

Під час презентації присутні мали нагоду насолодитися піснями у виконанні капели бандуристів «Тарас Шевченко» під керівництвом Олеся Берегового, солістки Наталії Юзючук та дуету Наталії Шевченко і Галії Кінаш у супроводі Альберта Нідасковського на акордеоні.

Об'єднання жінок "Просвіта" запропонувало присутнім традиційне меню з різноманітними українськими стравами та солодощами.

Андрій Дубчак - фотограф, кореспондент Радіо Свобода (з лютого 2003 року), народився 1976 року в місті Калинівка Вінницької області, лауреат конкурсу Lovie Awards, фіналіст конкурсу European Media Digital Award 2019 у номінації «engagement»​.

Українська діаспора по світу є важливим джерелом інформації для урядів і народів країн, де вона працює. Фестивалі, виставки і презентації ідентифікують нашу націю навіть у найвіддаленіших куточках планети.

 

 

[]
Теги
Схожi
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Події
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Одним з розробників дрону Ingenuity (Геніальність), що має здійснити політ над поверхнею Марса, є український інженер-технік Ігор Панченко, що працює у компанії Aerovironment у містечку Семі Валлей у Каліфорнії...
Українців Чехії закликали  вказати національність під час перепису населення
Події
Українців Чехії закликали вказати національність під час перепису населення
В Чехії розпочато інформаційну кампанію для переконання українців відзначити свою національність у весняному переписі населення та зазначати рідною мовою українську...
Тарас Кремінь обговорив з діаспорою Португалії питання поширення української мови у світі
Події
Тарас Кремінь обговорив з діаспорою Португалії питання поширення української мови у світі
Уповноважений із питань захисту державної мови Тарас Кремінь під час онлайн-зустрічі з українцями Португалії порушив питання поширення української мови у світі ...
Діаспоряни Канади проведуть конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі»
Події
Діаспоряни Канади проведуть конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі»
Наукове товариство ім. Шевченка у Канаді запрошує на онлайн-конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі: Теперішнє законодавство у відношенні до харківського правопису»...
Українська художниця представить свої картини на міжнародній виставці в Дубаї
Події
Українська художниця представить свої картини на міжнародній виставці в Дубаї
Україну вдруге на одному з найпрестижніших культурних заходів – World Art Dubai 2021 представить художниця Яна Руснак...