Фотограф-документаліст знайомить аргентинців з українськими реаліями

В Аргентині наразі проживає сьома за чисельністю українська діаспора у світі, яка налічує вже більше 300 тисяч осіб.
Українське культурне товариство «Просвіта», яке веде свою діяльність в Аргентині з 1924 року, днями представило у Буенос-Айресі фотовиставку "Лінія фронту" відомого українського фотографа Андрія Дубчака. Експозиція розповідає глядачам про 5 років російської агресії в Україні.
Про це повідомив представник Референтури преси УКТ "Просвіта" в Аргентині Хав’єр Апонюк Савич у Facebook.
Відбулося шістнадцяте зібрання «Ніч музеїв», участь в якому взяв уряд міста Буенос-Айреса. У заході пропонувалося безкоштовне відвідування 280 музеїв та культурних закладів. Українське культурне товариство "Просвіта" брало участь із виставкою "Лінія Фронту" українського фотографа Андрія Дубчака, на котрій була представлена російсько-українська війна на Донбасі через особисті історії військових та цивільних, - йдеться у пвідомленні.
Виставка стала унікальною можливістю представити аргентинській громадськості та українській діаспорі усю правду про ситуацію, яка склалася в Україні, і про життя постраждалих від гібридної війни РФ з Україною.
Російська агресія вже завдала непоправної шкоди Україні: понад 13 000 загиблих, 24 000 поранених та 1 400 000 переселених осіб. Виставка зокрема розповідає про те, що Російська Федерація незаконно окуповує Кримський півострів з 2014 року і є збудником і частиною українського конфлікту на Донбасі.
Протягом тижня члени управи керівництво УКТ «Просвіта» готувало виставкове приміщення для прийому понад 500 осіб.
Під час презентації присутні мали нагоду насолодитися піснями у виконанні капели бандуристів «Тарас Шевченко» під керівництвом Олеся Берегового, солістки Наталії Юзючук та дуету Наталії Шевченко і Галії Кінаш у супроводі Альберта Нідасковського на акордеоні.
Об'єднання жінок "Просвіта" запропонувало присутнім традиційне меню з різноманітними українськими стравами та солодощами.
Андрій Дубчак - фотограф, кореспондент Радіо Свобода (з лютого 2003 року), народився 1976 року в місті Калинівка Вінницької області, лауреат конкурсу Lovie Awards, фіналіст конкурсу European Media Digital Award 2019 у номінації «engagement».
Українська діаспора по світу є важливим джерелом інформації для урядів і народів країн, де вона працює. Фестивалі, виставки і презентації ідентифікують нашу націю навіть у найвіддаленіших куточках планети.