Віндман заявив, що Байден зробив «занадто мало і занадто пізно», щоб стримати Росію

Віндман заявив, що Байден зробив «занадто мало і занадто пізно», щоб стримати Росію

Колишній офіцер армії США Олександр Віндман, який у Білому домі керував політикою щодо України під час президентства Дональда Трампа, розкритикував адміністрацію Байдена за те, що вона «занадто мало і занадто пізно» зробила для стримування російського вторгнення в Україну, і передбачив, що це буде «катастрофою» для Сполучених Штатів та їх європейських союзників.

Підполковник армії США у відставці Олександр Віндман, який минулого тижня подав до суду на чотирьох колишніх соратників Трампа за проведення проти нього кампанії «залякування та відплати», висловив побоювання, що російське вторгнення в Україну може швидко перерости у військовий та кіберконфлікт далеко за межами країни.

«Це не може закінчитися обмеженою війною», - сказав Віндман в інтерв’ю подкасту «Skullduggery» Yahoo News. - «У нас уже є союзники по НАТО — країни Балтії, Польща, Великобританія — які кажуть, що вони готові підтримати Україну. Росія має з цим боротися. Є ймовірність, що росіяни можуть відчути, що їх загнали в кут, особливо якщо вони понесуть великі втрати, і їм потрібно буде реагувати».

Не менш тривожним, сказав Віндман, є «ефект поширення».

«Тож ви можете уявити собі це як реальний сценарій — це не надумана гіпотетика — за яким Росія проводить масштабний кібернаступ на Україну, готуючись до війни звичайним способом. Вона прагне атакувати та порушити українські комунікації критичної інфраструктури, електромережі, усі види комунальних послуг».

Ці заходи за словами Віндмана, «як і в минулому, перекинуться на Європу та США. Тоді США змушені будуть відповісти... Це може дуже швидко, занадто легко загостритися на всьому європейському театрі дій... Це має цілком реальну можливість широкого поширення, будь то в кібернетиці чи в реальному військовому протистоянні. Це має реальну ймовірність справді дестабілізувати Європу, тому що тисячі і тисячі біженців будуть тікати з України до Європи. Агресія має реальну ймовірність потенційно розширюватися з усе більшими і більшими російськими прагненнями, наприклад, на Прибалтику чи щось у цьому роді. І все це дійсно завдає шкоди інтересам США».

Гострі слова Віндмана про адміністрацію Байдена під час інтерв’ю «Skullduggery» особливо заслуговують на увагу, враховуючи високу роль, яку він зіграв як свідок проти Трампа під час його першої процедури імпічменту, що спричинило жорстокі нападки на Віндмана з боку союзників експрезидента. Як посадовець Ради національної безпеки Віндман прослухав телефонну розмову Трампа з президентом України Володимиром Зеленським 25 липня 2019 року, в якій експрезидент просив новообраного лідера України зробити йому послугу, розпочавши розслідування щодо Джозефа Байдена, його сина та демократів.

Але в той час, як демократи розхвалювали Віндмана, колишній офіцер не вагаючись закликав Байдена і Білий дім більш рішуче відповісти на російську загрозу Україні.

«Високопоставлені політики зреагували на загрози з боку Росії занадто пізно», – сказав Віндман. 

І навіть коли вони це зробили, додав він, Білий дім в основному говорив про санкції та інші невійськові заходи, які мало вплинули на плани Путіна щодо того, що йому може зійти з рук.

«Ми повинні були надати українцям набагато більш передові військові можливості», – сказав Віндман.

Але найбільша помилка Байдена, на думку Віндмана, полягає в тому, що він публічно відкинув ідею прямої військової допомоги США для захисту українців.

Український Дощ писав раніше, що Польща передасть Україні сучасну військову техніку на безоплатній основі, а також щодо тривожної валізи: 50 речей, які потрібно взяти з собою на випадок «якщо не дай Боже».

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Світ
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Країна-агресор та білорусь домовилися про формування єдиного оборонного простору Союзної держави та забезпечення безпеки, зокрема у боротьбі з тероризмом...
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
Світ
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
росія вимагала від Болгарії скасувати висилку 70 дипломатів, погрожуючи закрити своє посольство. У Болгарії заявили, що не допустять ультиматумів...
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Світ
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Індонезійський лідер під час перебування в Москві передав путіну послання від президента України Володимира Зеленського...
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Світ
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Посольство Бельгії не називає ані причини припинення видачі короткострокових віз, ані дати відновлення їх оформлення...
Канада поставить Україні десятки бронетранспортерів та камер для безпілотників
Світ
Канада поставить Україні десятки бронетранспортерів та камер для безпілотників
Бронетранспортери мають бути доставлені в Україну цього літа. Канадські чиновники відмовилися бути конкретнішими з міркувань оперативної безпеки...