Війна в Україні виснажує запаси боєприпасів у країнах НАТО – Столтенберг

Війна в Україні виснажує запаси боєприпасів у країнах НАТО – Столтенберг

Глави міноборони країн НАТО та України обговорять подальшу військову допомогу Києву, у тому числі постачання винищувачів. НАТО надаватиме Україні посилену підтримку, пообіцяв генеральний секретар Єнс Столтенберг на пресконференції у Брюсселі у понеділок, 13 лютого, напередодні засідання глав міноборони країн Альянсу.

Війна в Україні виснажує запаси боєприпасів країн-союзників - темпи виробництва перевищують темпи витрат. На війні в Україні витрачається безліч боєприпасів, а запаси країн НАТО виснажуються, сказав генсек Альянсу Єнс Столтенберг. 

"Поточні темпи витрачання боєприпасів в Україні у багато разів перевищують наші нинішні темпи виробництва. Наприклад, час очікування великокаліберних боєприпасів збільшився з 12 до 28 місяців. Замовлення, розміщені сьогодні, будуть доставлені лише через два з половиною роки. ... Нам необхідно нарощувати виробництво і виробничі потужності", – заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу в Брюсселі.

Водночас висловлена стурбованість не скасовує зобов'язання НАТО щодо підтримки України. Столтенберг вкотре наголосив, що "НАТО буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно". 

"Майже через рік після вторгнення президент Путін не готується до миру. Він починає нові наступи. Ми повинні продовжувати забезпечувати Україну тим, що їй потрібно для перемоги і досягнення справедливого і міцного миру", – додав він.

Нинішній етап військової підтримки України Столтенберг назвав "перегонами логістики".

"Боєприпаси та запчастини мають бути доставлені до України перш, ніж Росія зможе перехопити ініціативу на полі бою, - наголосив він. За його словами, НАТО не бачить жодних ознак того, що президент РФ Володимир Путін якимось чином готується до миру. Навпаки, він готує нові напади. "Тому ми продовжуємо забезпечувати Україну тим, що їй потрібно для перемоги та досягнення міцного миру", - зазначив генсек Північноатлантичного альянсу. 

Він сказав, що Путін відправляє в Україну тисячі та тисячі військових, приймаючи дуже високий рівень втрат, але чинить тиск на українців.

"Там, де не вистачає якості, вони намагаються компенсувати кількістю, тому що керівництво, логістика, обладнання, підготовка у них нижча, ніж в українців, але в Росії більше сил, і вони готові спрямувати ці сили та зазнати великої кількості втрат", - констатував Столтенберг. 

"Чим швидше ми доставимо допомогу, тим більше життів врятуємо" 

Саме тому необхідно терміново забезпечити Україну ще більшою кількістю зброї, наголосив він. "Чим швидше ми зможемо доставити зброю, боєприпаси, запчастини, паливо для українського фронту, тим більше життів ми врятуємо і краще підтримаємо зусилля з пошуку мирного вирішення цього конфлікту шляхом переговорів", - сказав глава НАТО. 

"Якщо Путін переможе в Україні, це буде трагедією для українців і загрозою для нас, тому що це дасть йому та іншим авторитарним режимам зрозуміти, що сила винагороджується. Це зробить світ більш небезпечним, а всіх нас більш уразливими", - сказав Столтенберг.

Він привітав нещодавні заяви союзників про постачання Україні танків, важкого озброєння та навчання українських військових.

Міністри оборони держав-членів НАТО зустрінуться 14 та 15 лютого у Брюсселі, де до них приєднається український колега Олексій Резніков. Він візьме участь і у засіданні контактної групи НАТО в Україні під егідою США 14 лютого. На цих зустрічах обговорюватимуться військові потреби Києва та підтримка Альянсу, у тому числі надання винищувачів  для ЗСУ країнами, що до нього входять.

Глави міноборони країн НАТО також обговорять посилення практичної допомоги Грузії, Молдові, а також Боснії та Герцеговині, які стикаються із російською загрозою. Очікується, що союзники узгодять нове керівництво з оборони, яке стане "ключовим фактором для нових можливостей" та забезпечить "надійне стримування" на кордонах Альянсу на найближчі роки.

Нова стратегія поповнення боєприпасів 

Перед НАТО також постало завдання підвищити свій оборонно-промисловий потенціал і поповнити стратегічні запаси. На війні в Україні витрачається безліч боєприпасів, а запаси країн НАТО виснажуються, сказав Столтенберг.

Терміни очікування на виконання замовлень істотно зросли, а в деяких випадках навіть подвоїлися. Так, за даними генсека, термін очікування для боєприпасів великого калібру збільшився з 12 до 28 місяців, а замовлення, розміщені сьогодні, будуть доставлені лише через 2,5 роки. 

Для вирішення цієї проблеми в країнах НАТО було проведено позачергову інвентаризацію, Альянс збільшить рекомендації щодо кількості запасів боєприпасів для своїх членів. Деякі з них, наприклад, США, Франція та Норвегія, вже підписали нові багаторічні контракти з оборонною промисловістю, що дозволяють їм інвестувати у збільшення виробничих потужностей. У короткостроковій перспективі можуть бути введені додаткові зміни для використання існуючих виробничих потужностей оборонної промисловості, сказав Столтенберг. 

На його думку, наявність достатньої кількості боєприпасів - велика проблема і для Росії.

"Це війна на виснаження, а війна на виснаження стає битвою логістики. Ми фокусуємося на логістичній частині в рамках потенціалу нарощування виробництва", - пояснив очільник Північноатлантичного альянсу. 

Український Дощ писав раніше, що Австрія відмовилася тренувати українських військових на танках Leopard 2/

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
Світ
США підтримують створення трибуналу для розслідування злочинів рф в Україні
У Державному департаменті США підтримали створення так званого «гібридного трибуналу» для розслідування військових злочинів РФ в Україні...
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Світ
Пірати у Гвінейській затоці захопили данський корабель
Пірати у Гвінейській затоці напали та захопили корабель Данії, канали зв'язку з судном не працюють, екіпаж у безпеці...
Франція визнала Голодомор геноцидом українського народу
Світ
Франція визнала Голодомор геноцидом українського народу
Французькі депутати ухвалили резолюцію «Про визнання геноцидом і засудження великого голоду 1932−1933 років, відомого як Голодомор»...
Вперше за 70 років: експрезидент Тайваню відвідав Китай попри критику партії влади
Світ
Вперше за 70 років: експрезидент Тайваню відвідав Китай попри критику партії влади
Колишній президент Тайваню Ма Їнцзю відвідав КНР де заявив, що обидві сторони мають працювати разом, аби уникнути війни, адже народи обох держав «є китайцями»...
Болгарія закликала до переговорів після ядерних погроз путіна
Світ
Болгарія закликала до переговорів після ядерних погроз путіна
Віцепрезидентка Болгарії Іліяна Йотова закликала до переговорів між рф та Україною після заяви російського диктатора владіміра путіна про намір розмістити ядерну зброю в Білорусі...