Війна в Україні показала нестачу оборонних можливостей Євросоюзу - Жозеп Боррель

Війна в Україні показала нестачу оборонних можливостей Євросоюзу - Жозеп Боррель

Війна в Україні виснажила запаси озброєнь у країнах Європейського союзу та показала, що ЄС не вистачає «основних оборонних можливостей», щоб захистити себе у разі конфлікту, попередив у четвер, 8 грудня, голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

"Нам не вистачає можливостей, необхідних для захисту від загроз вищого рівня через багаторічне недоінвестування", - сказав Боррель, виступаючи перед учасниками щорічної конференції Європейського оборонного агентства EDA.

За його словами, запаси зброї, яка постачається країнами ЄС Україні, виснажуються, оскільки європейський військово-промисловий комплекс роками не отримував належного фінансування.

"Ми стикаємося з реальними загрозами... Ми воліли б не стикатися з ними, але вони є, вони поруч і, швидше за все, посилюватимуться. Я не хочу бути Кассандрою, яка повідомляє погані новини, але така реальність",
— цитує агентство France-Presse слова Борреля, який назвав війну росії проти України жорстким пробудженням для багатьох європейців.

Військова підтримка України з боку ЄС, як зазначив Боррель, «іде з армійських запасів, і всі згодні з тим, що ці запаси були швидко витрачені», бо вони не були надто значними.

На початку грудня Жозеп Боррель повідомляв, що Євросоюз уже виділив на військову підтримку України майже 9 млрд євро. У тому числі трохи більше 3 млрд євро виділено із загального Європейського фонду миру EPF (European Peace Facility).

Європейське оборонне агентство було створено у 2004 році для взаємної підтримки та посилення військової співпраці в єдиній Європі. До нього входять усі країни Євросоюзу, за винятком Данії. Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель обіймає також пост глави оборонного агентства ЄС.

Виступаючи на конференції EDA, Боррель наголосив на покращенні ситуації в європейській обороні.

"У 2021 році всі країни ЄС витратили на оборону 214 млрд євро, на 6% більше, ніж у 2020 році", - повідомив він.

Найбільше зростання військових витрат показали Греція, Італія, Словенія та Фінляндія.

Однак, як зазначає France-Presse, у період з 1999 по 2021 рік витрати країн ЄС на оборону збільшилися лише на 20%, тоді як витрати США зросли на 60%, росії — на 292%, а Китаю — на 592%.

Оборона країн ЄС забезпечується НАТО, і союзники мобілізували значні ресурси для зміцнення армій країн на східному фланзі Альянсу. Держави ЄС також розпочали масштабне переозброєння, взявши на себе зобов'язання на суму близько 200 мільярдів євро. Так, Німеччина негайно виділила додатково 100 мільярдів євро на модернізацію озброєнь своєї армії та вирішила збільшити поточний оборонний бюджет до «натовського нормативу» — 2% ВВП.

У ЄС визначили три нагальні потреби:

поповнення запасів боєприпасів та озброєнь, виснажених постачанням в Україну;

посилення засобів протиповітряної та протиракетної оборони;

заміна озброєнь, успадкованих низкою країн ЄС від радянської доби.

Важливим завданням для ЄС залишається розвиток власного військово-промислового комплексу. З 2006 року європейці купують 60% озброєнь у США та неєвропейських країн, нагадує AFP, цитуючи дані доповіді Єврокомісії, опублікованої у травні.

Український Дощ писав раніше, що США домагатимуться виключення росії з G20 і виділять $6 млрд на її стримування у Європі, а також, що експерти з озброєння вважають, що крилаті ракети, якими рф вдарила по Україні 23 листопада, були виготовлені нещодавно.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Світ
Семеро людей загинуло і кілька було поранено внаслідок стрілянини в Єрусалимі
Араб відкрив вогонь по людях, коли вони виходили з синагоги «Атерет Авраам» після вечірньої п'ятничної молитви...
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
Світ
У центрі Лондона висувний туалет розчавив людину
У Лондоні чоловіка затиснуло під висувним громадським туалетом. Він помер...
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Світ
Стратегія космічної безпеки Євросоюзу буде затверджена вже у березні
Із 5500 супутників, які зараз перебувають на орбіті, майже 10% — це військові супутники, «але серед інших багато хто має подвійне призначення...
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Світ
ЄС створить міжнародний трибунал для розслідування російського «злочину агресії»
Варіант суду безпосередньо в Україні підтримує ФРН, яка не впевнена, що створення спеціального трибуналу отримає при голосуванні в ООН необхідну підтримку країн-членів ...
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
Світ
В Ірані чоловік з автоматом Калашникова увірвався до посольства Азербайджану: одного вбито, двоє поранених
У Баку поклали відповідальність на Тегеран за невиконання зобов'язань Віденської конвенції з питань охорони дипломатичних представництв...