В Україні вступив в силу новий закон про донорство крові

Закон "Про безпечність та якість донорської крові та компонентів крові" вступив в силу. Закон прийняли для адаптації українського законодавства до Європейського. Змін зазнають як критерії для здачі крові, так і умови отримання державної нагороди. Про це повідомляє телеграм-канал ZdaiBlood.
Здати кров тепер може не тільки громадянин України, а й іноземець або особа без громадянства, які мають довідку на проживання в Україні.
Відтепер здавати кров можна в будь-якому місті, незалежно від місця прописки.
Список протипоказань буде змінюватися кожні два роки, починаючи з червня 2021. До цього діяли норми протипоказань від 1995 року і вони жодного разу не переглядалися.
Донорство крові через 3 роки стане безкоштовним, без отримання грошової винагороди. Але це не стосується здачі плазми крові, яку використовують для створення ліків.
Донор матиме право на офіційний вихідний день тільки в день здачі крові. Додаткового вихідного не стане, але ця норма набуде чинності через 5 років.
Для отримання статусу Почесного донора України та Заслуженого донора України можна буде отримати, і при здачі цільної крові, і при донорстві компонентів крові. Раніше таке звання можна було отримати лише при донорстві цільної крові і плазми крові.
Нагадаємо, в Київському міському центрі крові заявляли, що після новорічних свят Київ може опинитися без запасів донорської крові.
Раніше Український Дощ писав, що донорів крові будуть безкоштовно тестувати на наявність антитіл до Covid-19 в Київському центрі крові. Результати тесту будуть доступні в реєстратурі через добу після здачі крові при особистому відвідуванні та наявності документа, що посвідчує особу.