В монастирі Пантократор на Святій горі Афон видана брошура про українську автокефалію

В монастирі Пантократор на Святій горі Афон видана брошура про українську автокефалію

На Святій горі Афон в монастирі Пантократор видана брошура, яка розповідає про українську автокефалію. Про це повідомив прессекретар Вінницько-Барської єпархії ПЦУ, клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору архимандрит Софроній Чуприна на своїй стрінці у Facebook.

Він опублікував деякі уривки з книги.

"Автокефалія України - це церковний акт, що відбувся".

"В 1991 році Україна стала незалежною державою і як наслідок цього, Церква України звернулася до Московського Патріархату з проханням здійснити необхідні кроки, для надання їй автокефалії. В 1992 році українські ієрархи одноголосно підписали звернення. Однак, Російській Церкві було дуже складно надати Україні автокефалію тому, що це означало би, що вона втратить територію і святині, які мають пряме відношення до її історії, і в той же час втратить на них вплив. Тому вона обрала краще створити розкол в середині України, чим погодитись надати автокефалію".

"Розкол був зроблений Російською Церквою, а не Вселенським Патріархатом. Всі Помісні Церкви мають спілкування з Вселенським Патріархатом. Російська Церква припинила спілкування з тими, хто визнав нову автокефальну Церкву України".

"Ми всі повинні радіти тому, що український народ в цілому тепер знайшов спасіння. Церква Христова нараховує мільйони нових віруючих".

"Вселенський Патріархат діє, усвідомлюючи свою відповідальність, являючись першою Церквою серед рівних. Вселенський Патріарх знає, що він буде відповідати перед Богом, якщо дозволить мільйонам людей залишитися в розколі...Можна уподібнити українську Церкву до чудес Господніх. Фарисеї, бачачи чудеса, все одно звинувачували Господа в скасуванні суботи. Вони чеплялися за положення Закону. Вони не могли осягнути велич Бога".

"В Україні більше немає розкольників".

"Автокефальна Церква України знаходиться під благословенням Матері-Церкви, яка надавала автокефалію іншим Церквам, і це радує українську православну братію".

"Випадок з Україною набагато легший, ніж випадки, з якими Церква мала справу раніше...тут відмінності адміністративні, не догматичні".

"Припинення поминання і причастя, це міри, які Церква використовує в педагогічних цілях. Однак, у випадку з Російською Церквою ми бачимо, що вона використовує це, як засіб помсти тим, хто не погоджується з їх корисними цілями. У відповідь на визнання Грецької Церкви прийшло безпрецедентне рішення, припинити спілкування з грецькими єпархіями, котрі виступили за визнання нової автокефальної Церкви України, зберігаючи при цьому спілкування з декількома єпархіями, митрополити яких виступили проти визнання. Очевидно, що Російська Церква намагається розділити Грецьку Церкву, а також опосередковано попередити інші Помісні Церкви, котрі добре освідченні про проблеми, які можуть бути викликані політичними і фінансовими проблемами".

Щодо ролі Вселенського Патріарха в Православ'ї: "Ми бачимо, що в Божественній Літургії завжди є той, хто предстоїть і звершує Тайну. Всі вони можуть бути рівні по рангу, але один повинен бути першим, в прообраз Христа. Навіть на першому Апостольському Соборі був лідер, святий Яків, брат Господній. Всі вони були апостолами, але хтось головував і вів дискусію".

"Дехто думає, що критикуючи і ображаючи Вселенського Патріарха, вони тим самим є сповідниками віри. Але, істинне сповідання, це підтримка істини, яка продиктована правилами і Священним Переданням Церкви".

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Відсоток байдужих до релігії зріс, невіруючих стало менше, - соцопитування
Релігія
Відсоток байдужих до релігії зріс, невіруючих стало менше, - соцопитування
За результатами соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова, в Україні зменшився відсоток тих, хто вважає себе невіруючим...
В УПЦ МП вважають, що рішення Синоду Кіпрської Церкви не означає визнання ПЦУ
Релігія
В УПЦ МП вважають, що рішення Синоду Кіпрської Церкви не означає визнання ПЦУ
Митрополит Ніжинський і Прилуцький УПЦ МП Климент прокоментував рішення Синоду Церкви Кіпру щодо визнання ПЦУ...
Синод Кіпрської Церкви офіційно визнав ПЦУ
Релігія
Синод Кіпрської Церкви офіційно визнав ПЦУ
Синод Кіпрської Православної Церкви підтримав рішення Архиєпископа Хризостома визнати ПЦУ.. За таке рішення проголосували 10 представників Синоду ПЦК, а проти проголосували 7...
25 листопада УГКЦ вшановує священномученика Йосафата Кунцевича
Релігія
25 листопада УГКЦ вшановує священномученика Йосафата Кунцевича
Святий Йосафат – великий син волинської землі, най­більший Святий українського народу й Христової Церкви, за єдність якої він пролив свою кров і віддав життя...
«Думають тільки про себе»: Папа Франциск дорікнув супротивникам масок
Релігія
«Думають тільки про себе»: Папа Франциск дорікнув супротивникам масок
Глава Ватикану звинуватив антимасочнників в егоїзмі. Також коронавірус він називає вимушеною «зупинкою», під час якої можна переглянути, що слід змінити у житті...