Українського фотографа Левіна катували та вбили російські військові - «Репортери без кордонів»

Український фоторепортер Максим Левін, який співпрацював зі світовими медіа Reuters, Associated Press та ВВС, а також український солдат Олексій Чернишов, який його супроводжував, були вбиті російськими військовими після допитів і тортур. Їх тіла знайшли у квітні на Київщині. Про це йдеться у розслідуванні «Репортерів без кордонів», опублікованому 22 червня.
Максим Левін, який співпрацював з українськими виданнями, а також міжнародними інформагенціями, зник 13 березня. Його тіло виявили 1 квітня у лісі неподалік села Мощун Бучанського району Київської області. Міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» провела власне незалежне розслідування обставин загибелі українського фотожурналіста та військового, який його супроводжував.
Співробітники організації відвідали ліс у Київській області, де у квітні було виявлено тіло журналіста, проаналізували фотографії та речові докази, зібрані слідчими, оглянули згорілий Ford фотографа, в якому нарахували 14 кульових отворів, та знайшли кулю, яка, ймовірно, потрапила у самого Левіна.
В організації вважають, що 13 березня Левін у супроводі військовослужбовця ЗСУ Чернишова вирушив у ліс на пошуки свого дрону. Проте ліс на той момент контролювали російські військові. Ймовірно, росіяни або прийняли фотографа за військового і відкрили вогонь, а потім спалили тіла та машину, або вони зупинили автомобіль Левіна та Чернишова, відвезли їх у ліс на допит, а потім убили та спалили докази.
"Аналіз фотографій з місця злочину, спостереження на місці та вилучені речові докази явно вказують на розстріл, якому могли передувати допити і навіть тортури", - заявив генеральний секретар "Репортерів без кордонів" Крістоф Делуар.
На місці вбивства розслідувачі знайшли сліди російських військових - упаковки продуктів харчування та пластикові столові прилади, які все ще можуть містити сліди ДНК. На думку розслідувачів, до вбивства фотографа можуть бути причетні військовослужбовці 106-ї повітряно-десантної дивізії або бійці російського спецназу.
За перевіреними даними, з початку повномасштабного російського вторгнення в Україні загинуло 32 представники ЗМІ, які висвітлювали війну. Останнім із убитих журналістів став французький відеорепортер Фредерік Леклерк-Імхофф. Він загинув внаслідок обстрілу на Луганщині 30 травня. 22 червня група німецьких журналістів видання Bild потрапила під обстріл на виїзді з Лисичанська на Луганщину. Репортери не постраждали.
Український Дощ писав раніше, що 21 червня Київський апеляційний суд змінив ексдепутату ВРУ і командиру добровольчого батальйону "Донбас" Семену Семенченку запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт. Суд взяв до уваги листи начальника ГУР Кирила Буданова до судів. Головне управління розвідки Міноборони просить відпустити добробата захищати Батьківщину.