[]

Українські ковбаси в Огайо

Українські ковбаси в Огайо

Українська родина Сало тримає м’ясну крамницю в Огайо вже понад 40 років. Тут виготовляють ковбаси за традиційною технологією, секрети якої нікому не переповідають. 

М’ясну крамницю State Meats заснував наприкінці 1970-х український емігрант Юрій Сало. Сьогодні справу продовжує його молодший син Джордж.

Батьки керували цим бізнесом разом протягом близько 10 років – з 1980-го до 1990-го, коли помер мій батько. Після його смерті мама 13 років вела всі справи сама – від обліку до обслуговування покупців. З часом їй стало складно це робити. У неї було 4 дітей, і вона тримала на собі родину й бізнес. Тож вона вирішила продати крамницю, але дала мені можливість спробувати себе в цьому бізнесі, – розповідає Джордж.

Джордж прийняв рішення використати цей шанс, і 16 років потому крамниця процвітає. Підприємець досконало знає кожен аспект цього бізнесу. Зокрема, щодо копчення ковбас – це фішка State Meats. Працює за рецептами батька, а також сам їх вдосконалює.

Я перебрав керування, коли мені було 17. У мене були записки рецептів батька, які він залишив. Тож я мав загальне уявлення про склад продукції. Але чимало таємниць приготування він, вочевидь, забрав із собою. Батько помер, коли мені було 5, тож мені довелося багато чого вчити із самого початку, – розповідає бізнесмен.

Джордж відвідував багато курсів із копчення м’яса і сам проводив власні дослідження й експерименти. Вивчав цілу науку, що стоїть за приготуванням м’яса. Тож чимало із рецептів, які сьогодні використовує, він розробив сам, орієнтуючись на смаки своїх покупців.

Ковбаси в State Meats роблять лише зі свіжої, не замороженої, свинини. Всі тонкощі приготування зберігають у суворій комерційній таємниці. Тож з 11 людей, які працюють на підприємстві, безпосередньо виготовляють ковбаси лише Джордж і його єдиний найближчий помічник.

Вони щодня виробляють 200 кг ковбас різних видів, але до свят обсяги можуть зростати до 900 кг на день. Постачають продукцію до 5 продуктових магазинів, 6 ресторанів і також до церков на різні фестивалі. Через це контроль за якістю посилений.

За словами Джорджа, їх щодня перевіряє департамент сільського господарства штату Огайо.

Вони приходять і перевіряють температуру на всіх етапах виробництва, дотримання санітарних норм, адже ми продаємо продукцію до багатьох закладів у великих обсягах, тож треба бути впевненими, що все зроблено правильно, – наголошує підприємець.

Інспектор приходить кілька разів на тиждень о 8 ранку, щоб переконатися, що все чисто для початку виробництва. В інші дні він приходить у середині дня, о 10-11-й, щоб побачити, чи правильні температури й етапи процесу, чи дотримуються тут федеральних правил.

Часом з’являється і після обіду, щоб побачити, чи миємо ми руки, яким милом, чи дотримуємося санітарних норм, – каже Джордж.

7 років тому родина втілила і давню мрію – відкрила поруч із крамницею бістро, де готують українські страви – борщ, відбивні, деруни, вареники. 50% відвідувачі – це українські емігранти, решта – вихідці з усієї східної Європи.

З часом Джордж мріє відкрити такі ж м’ясні крамниці у Нью-Йорку, Чикаго, де, як і в Огайо, живе велика українська громада.

[]
Теги
Схожi
Українці Польщі оголосили конкурс на найкращу писанку
Події
Українці Польщі оголосили конкурс на найкращу писанку
Щецинське відділення Об’єднання українців у Польщі оголосило конкурс на найкращу писанку, виконану в традиційній українській національній техніці...
У Китаї створять Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва
Події
У Китаї створять Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва
Національна академія образотворчого мистецтва й архітектури створює спільний Українсько-китайський інститут образотворчого мистецтва у Китайській Народній Республіці...
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Події
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Діти молодшого, середнього віку та старші учасники опановували техніку «мальованка» з елементами петриківського розпису...
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Події
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Українську громаду Японії «Краяни» офіційно зареєстрували як неприбуткову громадську організацію з назвою «Асоціація дружби Японії та України Краяни»...
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
Події
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
У Вільнюсі у сквері Бориса Немцова українці разом з литовцями організували мітинг проти ескалації російської агресії в Україні...