[]

Українська художниця з Нью-Йорка створила книгу для допомоги у вивченні української мови

Українська художниця з Нью-Йорка створила книгу для допомоги у вивченні української мови

Українська художниця та ілюстраторка Юлія Осика з Нью-Йорка створила книгу, яка допомагає іноземцям вчити українську. Про це повідомляє Укрінформ з посиалнням на відеосюжет «Голосу Америки».

Ідея створення книжки, яка б допомогла англомовним спікерам краще зрозуміти Україну та вивчити мову, у неї виникла випадково: з’явилося бажання зробити щось суто українське, але «не в контексті війни, економіки, корупції, Росії, а просто про Україну».  

Юлія зазначила, що вона не письменниця, не філологиня: її інструменти - це малювання. Вона зробила «простеньку для сприйняття книжку, яка може підійти будь-кому».

Авторка зазначає, що робота над книгою тривала кілька місяців. Спочатку Осика вимальовувала ескізи для різних слів. Коли створила ілюстрації, почала думати про текст. Один з домінуючих образів у книжці, який презентує інформацію, - баба.

Осика пояснює це так - по-перше, це пов’язано зі спогадами про її бабусю, а по-друге, бабуся - «це така людина, я думаю, в кожній сім’ї, яка прищеплює якість традиції, розказує про якісь речі».

Повідомляється, що книга наразі розміщена для безкоштовного завантаження на Амазоні та в Айбуксі. Юлія наголосила, що за перші кілька днів її скачали більше 50 разів.

«Дуже здивувало те, що мені навіть американці пишуть, причому, наскільки я зрозуміла, у них немає жодних зв’язків ні з чим українським. Але пишуть, що їм цікаво, вони собі скачали (книгу – ред.) і вчать», - додає Осика.

Однією з перших читачок книги стала Шила Боненбергер. Жінка розповідає, що кілька років тому вона відвідала Україну і тоді намагалася хоча б трішки вивчити українську мову, але давалася вона вкрай непросто.

«Для мене це дуже важка мова, і записи, які я слухала, всі фокусувалися на подорожах та бізнесі. Це, звичайно, корисна інформація, але це не те, що я шукала. Тому, коли я побачила цю книжку, то подумала, що вона просто чарівна», - зазначила Боненбергер.

Читачка зазначила:

«Мені особливо подобається, що це презентовано бабусею, бо бабуся для мене – це символ традицій, сили та любові, дуже добрий символ, який ніби може взяти тебе за руку та показати культуру та країну, а також мову».

Осика пильно слідкує за реакцією читачів. Авторка не виключає, що в перспективі книга буде доповнена розділами для дітей. Крім того, думає над тим, щоб трансформувати видання також в інтерактивну книгу, яку можна було б завантажувати як додаток в мобільний телефон.

Зазначається, що Юлія Осика родом з Дніпра. Ще школяркою вона приїхала на навчання до США, за кілька років повернулася в Україну. Проте згодом вирішила знову їхати до Сполучених Штатів та здобувати тут вже другу вищу освіту. Зараз разом зі своїм чоловіком мешкає в Нью-Йорку. Працює моушн-дизайнером (англ. motion designer) в компанії «Фейсбук».

Раніше Український Дощ писав, що українська співачка, етномузиколог, музикант гурту «Balaklava Blues» у Канаді Марічка Марчик створює онлайн-енциклопедію старовинних українських народних пісень.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
На підтримку Українського музею в Нью-Йорку проведуть віртуальний концерт
Події
На підтримку Українського музею в Нью-Йорку проведуть віртуальний концерт
Віртуальний концерт з метою збору коштів на підтримку Українського музею в Нью-Йорку пройде 3 жовтня...
65 років відділенню Організації українських жінок у Великій Британії відсвяткували у Вулвергемптоні
Події
65 років відділенню Організації українських жінок у Великій Британії відсвяткували у Вулвергемптоні
Відділенню Організації українських жінок у Великій Британії у Вулвергемптоні 18 вересня виповнилося 65 років...
В штаті Нью-Джерсі пройде XI Український фестиваль
Події
В штаті Нью-Джерсі пройде XI Український фестиваль
Щорічний Український фестиваль пройде 26 вересня в місті Виппані (штат Нью-Джерсі) водинадцяте, але цьогоріч він буде віртуальним...
Акт вандалізму щодо українського меморіалу було вчинено в Іспанії
Події
Акт вандалізму щодо українського меморіалу було вчинено в Іспанії
Акт вандалізму було вчинено днями щодо українського меморіалу в іспанському місті Алькала-де-Енарес...
Українці  Індії провели перший фестиваль українського борщу
Події
Українці Індії провели перший фестиваль українського борщу
Перший міні-фестиваль Українського борщу у Індії відбувся на минулому тижні в онлайн фото-режимі (карантин вносить корективи)...