[]

Українська громада в Сіднеї відзначає 70-річчя

Українська громада в Сіднеї відзначає 70-річчя

З приїздом перших повоєнних українських іммігрантів у 1949-му в Сідней (Австралія) тут було засновано українську громаду, а разом з нею одразу й українську школу. І впродовж цих 70-ти років Українське громадсько-культурне об’єднання у Новому Південному Уельсі сприяє зміцненню нашої діаспори в Австралії та збереженню зв’язків з історичною батьківщиною.

Завдяки зусиллям громади було побудовано та підтримується досі в належному стані найстаріша українська школа в Сіднеї — Центральна школа ім. княгині Ольги. Навчальний заклад, де перші уроки розпочалися у 1951 році, до сьогодні вважає своїм найважливішим завданням створення умов для виховання дітей в українських традиціях, поширення української мови і культури, забезпечення зв’язку поколінь і передачі духовних надбань народу, розвиток творчих здібностей у дітей та заохочення їх до застосування своїх знань і талантів на користь австралійському суспільству.

У школі навчаються діти другого та третього поколінь повоєнної імміграції, а також новоприбулих українців. Заклад намагається забезпечити цікаву, безпечну, позитивну атмосферу для вивчення української мови, граматики, культури, історії, географії і традицій. Учителі застосовують найкращі методи викладання, які відповідають стандартам шкільного навчання в Австралії.

У приміщенні Народного дому, який побудували перші українські іммігранти, відбуваються зустрічі, концерти, уроки танців та співу, виставки, забави, збори, святкування тощо.

Громада допомагає адаптуватися новоприбулим українцям, які шукають притулку в Австралії. Стурбована сучасним становищем, вона також намагається привертати увагу австралійського суспільства до подій в нашій країні й не допустити поширення неправдивої та дискредитуючої інформації. Зокрема, члени громади запобігають спробам нав’язування негативних та політично заангажованих ідей в академічному середовищі.

Окрім того, українська громада має регулярну програму громадського радіомовлення «Із степів до моря», яка виходить в ефір щосереди о 8-й годині вечора по Radio 2000 (на хвилях FM 98.5) та всіляко підтримує українське посольство у Канберрі для сприяння розвитку торговельних, економічних, наукових і культурних зв’язків між державами.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
Події
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
У Чехії за минулий рік народилося понад 1250 українців, що на півтори сотні більше порівняно з попереднім роком...
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Події
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Українська громада Ґраца (Австрія) вперше отримала свого представника у консультаційній раді мігрантів, яка представляє інтереси мешканців міста – негромадян ЄС, ним стала Галина Скотнік...
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Події
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Українська тенісистка, бронзовий призер Олімпійських ігор у Токіо 2020 Еліна Світоліна відвідала у Чикаго (США) Український національний музей...
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
Події
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
У польському місті Холм відзначили 155-ту річницю від дня народження одного з найвідоміших діячів українського державотворення Михайла Грушевського...
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
Події
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
У п’яти престижних кінотеатрах столиці Китаю упродовж 22-30 вересня відбудуться «Дні українського кіно»...