[]

Українець Ярослав Шемет став наймолодшим головним диригентом у Польщі

Українець Ярослав Шемет став наймолодшим головним диригентом у Польщі

Ярослав Шемет, якого називають одним з найуспішніших диригентів молодого покоління, з 1 квітня офіційно стане Головним диригентом оркестру Сілезької філармонії ім. Генрика Миколая Гурецького в Катовіцах (Польща). Про це повідомляє газета День.

Ярослав Шемет у свої 25 років уже вписав себе в історію класичної музики України. Він є першим запрошеним дириґентом оркестру Нової філармонії в Гамбурзі, головним дириґентом Симфонічного оркестру Національної філармонії у Львові INSO-Львів.

У Німеччині, Австрії, Чехії, Китаї, Польщі та Україні Ярослав Шемет дириґував такими оркестрами, як Празький симфонічний оркестр, NFM Вроцлавської філармонії, оркестри Польської Балтійської філармонії, Лодзької та Познанської філармоній, Молодіжний симфонічний оркестр України (YSOU). Виступав у відомій Elbphilharmonie у Гамбурзі, Національному музичному форумі (NFM) у Вроцлаві, Шанхайському великому театрі, Харбінському оперному театрі, а також на фестивалях у Байройті, Мюнхені та Гонконгу. Він співпрацював із такими видатними солістами, як Ларс Даніельссон, Франческа Дего та Шимон Нерінг.

“Шемет виступив у заповненій вщерть Elbphilharmonie, демонструючи свій молодий та неприборканий темперамент. Він живе музикою і дихає нею — дириґуючи, він представив усі свої вміння”, — так писала про дебют українського дириґента оглядачка „Das Opernmagazine” Маріон Невоіт.

З раннього дитинства Ярослав проявляв інтерес до музики, любов до неї йому прищепила бабуся, яка співала внуку народних пісень. У три роки Ярослав почав навчатися у музичній школі в рідному місті Мерефа. Каже, що на його прохання його відвела туди мама. Там він навчився співати, грати на фортепіано та кларнеті. Після вдалого виступу на одному з конкурсів Ярослав отримав пропозицію продовжити освіту в дириґентському класі в Харківській спеціалізованій музичній школі. Під час навчання виграв багато міжнародних конкурсів із фортепіано та вокалу, зокрема в Мілані та Феодосії. В 13 років заснував свій перший оркестр із учнів музичної школи.

У 17 років Ярослав розпочав навчання з оркестрового дириґування в Академії музики імені Ігнація Яна Падеревського в Познані в класі професора Варцислава Кунца. Там  створив оркестр Musique Moderne, який спеціалізується на виконанні сучасної музики. Він також був ініціатором та художнім керівником проєкту, відомого як Польський симфонічний оркестр, який зібрав найкращих музикантів Польщі. У 2018-2019 роках Ярослав Шемет був дириґентом та асистентом Оксани Линів, художнього керівника Молодіжного симфонічного оркестру України (YSOU).

Бажаючи постійно розширювати свій музичний кругозір, він навчався також у Віденському університеті музики на сценічної майстерності (Австрія) у класі професора Йоганнеса Вільднера. У 22 роки він закінчив з відзнакою Академію музики в Познані та розпочав свою кар’єру академічного викладача. З моменту завершення навчання та до сьогодні є наймолодшим викладачем відділу дириґування своєїальма-матер. Шемет любить ділитися своїми знаннями та досвідом із молодим поколінням — проводить майстер-класи в Познані, Львові та Харкові, є головним дириґентом першої незалежної української оперної студії Coloratura Opera Lab.

У репертуарі Ярослава Шемета не лише канонічні оркестрові та оперні твори. Він є знаним інтерпретатором сучасної музики та може похвалитися понад 40 прем’єрами. Охоче співпрацює з джазовими музикантами. Наприклад, у 2018 році разом із Ларсом Даніельссоном та оркестром INSO-Львів виступав на фестивалі Leopolis Jazz Fest. Завдяки своїм здібностям, харизмі та енергії він може — як кажуть критики — наповнити відомі твори новим життям, викликаючи у глядачів відчуття, ніби вони слухають їх вперше.

“Ярослав Шемет — молодий дириґент із надзвичайною харизмою та енергією, який передає її оркестру та глядачам. Він може захопити музикантів, надати їм імпульс до нової якості звучання. Це унікальний і талановитий митець. Ці його риси підкріплені великими знаннями та великою працьовитістю”, — каже про Шемета Адам Весоловський, директор Сілезької філармонії імені Гурецького.

Саме Адам Весловоский помітив молодого дириґента, коли той виконував його твір з оркестром INSO-Lviv на фестивалі в Познані. У 2020 році Шемет отримав запрошення зіграти кілька концертів з оркестром Сілезької філармонії. “Вони мене перевіряли в репертуарі від Моцарта до прем’єри сучасної симфонії”,— розповів дириґент.

“Вже після перших концертів у Сілезькій філармонії можна було помітити міцну взаємодію між Ярославом Шеметом та симфонічним оркестром. Не скористатися цим було неможливо. Тому з великим задоволенням я та оркестр змогли запропонувати йому посаду Головного дириґента Симфонічного оркестру Сілезької філармонії”, — повідомив директор філармонії у Катовіцах.

“Почавши спільну мистецьку подорож із цим художником, сповнену взаємних натхнення, я віддаю пріоритет професіоналізму, творчості та оригінальності”, — резюмує Адам Весоловський.

Офіційно діяльність Ярослава Шемета на посаді Головного дириґента оркестру Сілезької філармонії розпочнеться 1 квітня 2021 року. А його перший концерт з оркестром у новій ролі відбудеться 16 квітня. При цьому Ярослав Шемет залишається головним дириґентом Симфонічного оркестру Національної філармонії у Львові INSO-Львів.

[]
Теги
Схожi
В Японії проведуть виставку Петриківського розпису
Події
В Японії проведуть виставку Петриківського розпису
У Національному артцентрі Токіо в рамках 105-ї експозиції Асоціації японських митців пройде виставка Петриківського розпису...
Київ та Торонто святкують 30-річчя побратимства
Події
Київ та Торонто святкують 30-річчя побратимства
У рамках святкування 30-річчя побратимства Києва та Торонто підсвітили у синьо-жовті кольори знак Toronto, встановлений перед будівлею Міської ради канадського міста...
Посольство України в Іспанії підтримало футболіста Зозулю після чергового скандалу
Події
Посольство України в Іспанії підтримало футболіста Зозулю після чергового скандалу
Посольство України в Іспанії вкотре висловило свою підтримку українському футболісту Роману Зозулі у зв’язку з черговою провокацією, спрямованою проти нашого співвітчизника...
В Хорватії висадила українські тополі (відео)
Події
В Хорватії висадила українські тополі (відео)
Організатори глобального екологічного проєкту «Greening of the Planet» разом з українськими та хорватськими дипломатами, представниками української діаспори висадили дерева...
В Японії відкриють куточок України
Події
В Японії відкриють куточок України
У японському місті Кіото в листопаді під час відзначення 50-ї річниці побратимства Кіото та Києва має відбутися відкриття куточка України, де висадять кілька каштанів і встановлять пам’ятний знак...