[]

Українці Японії провели дев’ятий День вишиванки (фото)

Українці Японії провели дев’ятий День вишиванки (фото)

У Токіо українці в рамках світової акції «Вдягни вишиванку і підтримай Україну!» вдев’яте зібралися відсвяткувати цей день. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Неприбуткову громадську організацію українців у Японії «Краяни».

Парад вишиванок проводиться у Токіо третьої неділі травня з 2013 року за ініціативи та організації НПО Краяни та підтримки посольства України в Японії та місії Православної Церкви України в Токіо. За роки проведення захід став одним з наймасовіших у сфері представлення української культури в Японії та створення майданчика для комунікації та налагодження зв’язків між українцями та японцями, зацікавленими Україною.

«Цьогорічна ситуація з коронавірусною інфекцією Covid-19 завадила проведенню щорічного параду вишиванок вулицями столиці Японії, Токіо. Було вирішено провести День вишиванки на природі з максимальним дотриманням усіх вимог соціального дистанціювання та заходів індивідуальної безпеки», – розповіли Краяни.

За повідомленням, участь у заході взяли українці, японські друзі та громадяни інших країн, а також представник Мерії міста Йокогама. На відвідувачів заходу чекала цікава програма, та, як завжди, приємне спілкування у колі нових знайомих та щирих друзів. Однією з цікавинок програми був конкурс на кращу вишиванку із призами. На імпровізованій сцені учасники креативно, весело представляли своє вбрання.

Українські народні танці, розучування українських пісень, цікава вікторина із домашнім завданням все це залишило неповторне враження в учасників заходу.

«Я не перший раз беру участь у Параді вишиванок. Я добирався дві з половиною години сюди. Це завжди цікаво. Такі заходи дуже потрібні для японців. Кожна така зустріч – це чудова можливість дізнатись щось цікаве про Україну та українців», – зауважив один з учасників у інтерв’ю, яке взяли учні української школи «Джерельце».

«Маємо надію, що наступного року ситуація з пандемією стабілізується, і ми повернемося до нашого звичного формату параду. Адже йти центральними вулицями Токіо, співаючи українські пісні – відчуття неповторне», - додали краяни.

Раніше Український Дощ писав, що українську громаду Японії «Краяни» офіційно зареєстрували як неприбуткову громадську організацію з назвою «Асоціація дружби Японії та України Краяни».

А сучасна українська художниця Зоя Скоропаденко до фестивалю коропів в Midtown Tokyo створила спеціальний прапор коіноборі з її всесвітньовідомої серії живопису «Інтелектуальний пейзаж».

[]
Теги
Схожi
У Данії памʼятник Шевченку розфарбували в російський триколор (фото)
Події
У Данії памʼятник Шевченку розфарбували в російський триколор (фото)
У Копенгагені невідомі осквернили памʼятник поету Тарасу Шевченку, розфарбувавши його в російський триколор...
У Канаді пропонують визнати вересень місяцем української спадщини
Події
У Канаді пропонують визнати вересень місяцем української спадщини
До парламенту Канади внесено законопроєкт, яким пропонується щорічно у вересні на національному рівні відзначати місяць української спадщини...
В Каїрі презентували українську кухню
Події
В Каїрі презентували українську кухню
Українські шеф-кухарі Юрій Ковриженко і Андрій Калагурка на запрошення посольства України в Єгипті презентували в Каїрі національну кухню...
Світовий Конґрес Українців закликав Верховну Раду не чіпати норми мовного закону
Події
Світовий Конґрес Українців закликав Верховну Раду не чіпати норми мовного закону
Світове українство вимагає не чіпати норми мовного закону про обов’язкове демонстрування фільмів та проведення культурно-мистецьких заходів державною мовою...
У Туреччині видали підручник з української мови 
Події
У Туреччині видали підручник з української мови 
У Туреччині видали підручник «Ukraynaca Öğreniyorum 1. Başlangıç Seviyesi» для допомоги тюркомовним народам у вивченні української мови...