[]

Українці в Нідерланадах організували благодійний аукціон на підтримку українських шкіл

Українці в Нідерланадах організували благодійний аукціон на підтримку українських шкіл

Фундація «Українці в Нідерландах» за ініціативи української художниці Ганни Капрош організувала перший благодійний мистецький аукціон на підтримку українських шкіл в королівстві. Захід, що об’єднав українських та нідерландських митців, проходить в режимі онлайн.

Про це повідомляє Укрінформ.

«У зв'язку з карантином та коронакризою, недофінансуванням з України наші українські школи опинилися в складному становищі, особливо маленькі, де до 20 учнів. Нам важливо втримати ці школи в такий час і зберегти діток, бо кожен носій мови важливий, це продовження діаспори й України у світі. За ініціативою української художниці Ганни Капрош вирішили провести перший благодійний аукціон митців в Нідерландах. Вже долучилися художники, ще можуть приєднатися усі бажаючі митці», - розповіла голова фундації «Українці в Нідерландах» Віра Зваан.

Зазначається, що в рамках онлайн-аукціону митці виставляють свої роботи, а виручені кошти спрямовують на підтримку українських шкіл в Нідерландах.

Перший аукціонний лот був проданий за 60 євро.

Авторка картини під назвою «Площа Дам у Грудні» - українська художниця родом із Запоріжжя Катерина Тимофієнко, яка у 2019 році переїхала в Амстердам.

Стартова ціна другого аукціонного лоту – 100 євро. 

Роботу «Два Світла»  Юлія Еліас написала 2020 року. Для благодійного аукціону вона запропонувала дуже особистий проєкт: мисткиня взяла малюнки з серії про свою 12-річну сестру, яка  фотографує і надсилає знімки Юлії в Нідерланди. «Два Світла»  -  перша картина із серії сестер, що зображує два світла від фар автівок та сонця.

Також участь у проєкті бере українська художниця Ганна Капрош, яка ініціювала збір коштів. Вона виставила на аукціон картину під назвою «Човен, який пливе за течією». Стартова ціна 70 євро. Остання ставка 100€. Ця робота була написана взимку. Вона про човен, що пливе, спокій та затишок у казковому місці під назвою Заансе-Сханс (музей під відкритим небом в муніципалітеті Занстад у Нідерландах).

До проєкту вирішив долучитися нідерландський художник Ян Ван Гог. Він надає картину, яку писав під час подорожі до Львова.

Крім того, очікуються ще роботи української художниці Світлани Тартаковської. Минулого року музей Барселони Museu Europeu d'Art Modern придбав її роботу, яка була обрана з-поміж 8 000 як одна з найкращих. 

Зазначається, що в рамках аукціону щотижня виставляється новий лот. Загалом в цьому проєкті вирішили взяти участь 14 митців і допомогти українським школам в Нідерландах подолати кризу.

Аукціон триватиме до 10 вересня 2020 року.

«Дорогі художники, митці й талановиті творчі люди! Ми запрошуємо вас долучитися до гарної події «Благодійний аукціон на підтримку українських шкіл в Нідерландах», - заохочують у Фундації «Українці в Нідерландах».

Раніше Український Дощ писав, що Український театр Фінляндії готується до великого гастрольного туру країною навесні 2021 року.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Росії ліквідують Сибірський центр української культури
Події
В Росії ліквідують Сибірський центр української культури
Влада Росії ухвалила рішення ліквідувати Сибірський центр української культури «Сiрий клин» в Омську. ...
На фестивалі у Лісабоні покажуть український детектив
Події
На фестивалі у Лісабоні покажуть український детектив
Український детектив «Сторонній» відібрано до конкурсної програми MOTELX- Lisbon international horror film festival...
У Польщі відкриють кав'ярню, де можна буде придбати українські книжки
Події
У Польщі відкриють кав'ярню, де можна буде придбати українські книжки
Кав’ярня-книгарня «Nić» («Нитка») буде діяти в кам’яниці «Цеху кравців Кракова», яка на час підготовки приміщення не бере гроші за оренду...
 У Німеччині нагородили співачку та композиторку українського походження Ганну Гриніву
Події
У Німеччині нагородили співачку та композиторку українського походження Ганну Гриніву
Лідерка етно-джазового бенду GANNA з Берліна, співачка та композиторка українського походження Ганна Гриніва, отримала премію Jazz thing Next Generation...
Співзасновнику Apple Стіву Возняку сьогодні 70 років
Події
Співзасновнику Apple Стіву Возняку сьогодні 70 років
11 серпня 1950 року народився Стів Возняк - американець українського походження, розробник комп’ютерних технологій, інженер-електронщик і програміст, конструктор одного з перших персональних комп’ютерів у світі...