[]

Українці Норвегії протестували проти візиту Лаврова

Українці Норвегії протестували проти візиту Лаврова

Днями українські громадські організації протестували проти візиту міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова до Норвегії для участі у ювілеї з нагоди звільнення області Фіннмарк в 1944.

Про це написала активістка Ніна Хаген у Facebook.

Ми прагли показати протидію запрошенню міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова до участі у 75-й річниці визволення Фіннмарка у 1944 році. Росія атакувала Україну у 2014 році. Режим Путіна несе відповідальність за 13 тисяч загиблих під час війни та вторгнення на сході України. Сергій Лавров причетний до цих злочинів. Таким чином, присутність Лаврова - політичне зловживання, - повідомила Ніна Хаген.

 

Українські громадські організації долучились до спільного заходу - акції "Ні окупантам на нашому ювілеї Перемоги!", яка відбулася 25 жовтня під будинком посольства РФ в Осло у зв’язку з приїздом міністра закордонних справ РФ Лаврова на ювілей звільнення області Фіннмарк в 1944.

На сторінці-анонсі акції у Facebook організатори нагадали про відповідальність Росії за воєнну агресію Росії в Грузії 2008 року та Україні у 2014 року, чеченські війни, підтримку режиму Асада в Сирії, збиття рейсу МН17 Малазійських авіаліній тощо, про присутність у російських тюрмах офіційно 300 політв’язнів.

Зазначається, що Лавров як міністр закордонних справ Росії з 2004 року «був глибоко втягнутий у всі ці злочини та напади на мир, безпеку та свободу людей».

Він представляє не радянські сили, які брали участь у визволенні Фіннмарка в 1944 році, але сьогоднішній злочинний і загрозливий російський режим. Таким чином, присутність Лаврова послаблює норвезьку річницю визволення і являє собою політичне зловживання тим, що посилає невірний сигнал Путіну Росії про те, що Норвегія приймає жорстокі напади Путіна, репресії, переслідування та окупації, - вважають організатори акції.

До спільного заходу долучились Українські громадські організації “Український культурно-освітній центр в Осло, Королівство Норвегія” та “Українська громада в Норвегії”. Організатором акції виступив Норвезький демократичний рух.

Окрім українців, до протестного заходу приєдналися, зокрема, норвежці, кримські татари, чеченці, азербайджанці. Під час акції вони заспівали гімни країн, які були окуповані Радянським Союзом: вільної Білорусі, Ічкерії, Айзербайджану, Литви, Латвії, Естонії, України, Вірменії та Грузії, а також гімн кримськотатарського народу.

 

 

[]
Теги
Схожi
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Події
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Діти молодшого, середнього віку та старші учасники опановували техніку «мальованка» з елементами петриківського розпису...
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Події
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Українську громаду Японії «Краяни» офіційно зареєстрували як неприбуткову громадську організацію з назвою «Асоціація дружби Японії та України Краяни»...
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
Події
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
У Вільнюсі у сквері Бориса Немцова українці разом з литовцями організували мітинг проти ескалації російської агресії в Україні...
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Події
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Одним з розробників дрону Ingenuity (Геніальність), що має здійснити політ над поверхнею Марса, є український інженер-технік Ігор Панченко, що працює у компанії Aerovironment у містечку Семі Валлей у Каліфорнії...
Українців Чехії закликали  вказати національність під час перепису населення
Події
Українців Чехії закликали вказати національність під час перепису населення
В Чехії розпочато інформаційну кампанію для переконання українців відзначити свою національність у весняному переписі населення та зазначати рідною мовою українську...