[]

Українці мусять заповнити декларації на все своє майно: нова постанова уряду набула чинності

Українці мусять заповнити декларації на все своє майно: нова постанова уряду набула чинності

Українці з 1 вересня можуть заповнити нульові декларації і показати зароблене в тіні, заплатити невеликий податок і легалізувати своє майно. На це дадуть рівно рік, а після податківці почнуть жорсткі перевірки.

Навіщо і як заповнити нульову декларацію та як покарають за тіньове майно, читайте в матеріалі.

Мені треба заповнювати нульову декларацію?

Нульову декларацію потрібно заповнювати в тому разі, якщо ви заробили в тіні на квартиру, машину, цінні папери або накопичили готівку. Є і мінімальна сума, яка підлягає нульовій декларації, – 400 тис. грн. Тобто якщо у вас відкладено менше, документи можна не подавати.

Сума, яка менша за цей рівень, автоматично "прощається". Наприклад, якщо ви накопичили 20 тис. доларів (540 тис. грн), їх необхідно задекларувати. Але для цього доведеться віднести готівку в банк і заплатити податок (про нього пізніше). Якщо "під матрацом" зібралося, наприклад, 10 тис. доларів (еквівалент близько 270 тис. грн), декларувати цю суму не потрібно.

Чи все вирішують гроші? | ЧЕРНІГІВСЬКА БЛОГОСФЕРА

Також ви втрачаєте можливість подати декларацію, якщо працюєте чиновником, або вчиняли кримінальні злочини для заробітку.

Але "відбілити" можна не тільки готівку, але і, наприклад, будинок або машину. Це не означає, що без нульової декларації хто-небудь стане заперечувати право власності. Але якщо ви не можете підтвердити, як заробили на будинок, наприклад, їздили на заробітки без офіційного працевлаштування, або мали хорошу зарплату в конверті, то в майбутньому, якщо ви продасте свій будинок, вирученими грошима скористатися буде складно.

Глава податкового комітету Ради Данило Гетманцев пояснює: податкова декларація це не "про сьогодні", це про можливість завтра вільно розпоряджатися своїм майном, грошима.

Вносити до декларації будинок або квартиру потрібно тільки в тому разі, якщо їхня площа становить від 120 квадратів (квартира) і від 240 квадратів (будинок).

Також не потрібно декларувати і машину (якщо це особистий транспорт, а не спосіб заробітку), вартість якої не перевищує 375 мінімалок (2,25 млн грн).

Тачка свободы | STENA.ee

Водночас Гетманцев нагадує: декларування добровільне, якщо хтось не хоче його проходити, ніхто не зможе змусити. А у випадку із заробітчанами, якщо працювали легально, то нові правила їх також ніяк не зачеплять. "Якщо людина працювала за кордоном офіційно і може підтвердити джерело своїх доходів, їй не потрібно подавати декларацію", – пояснив депутат.

І скільки потрібно заплатити?

  • за валюту: 5% (6% у разі оплати протягом трьох років);

  • за валюту за кордоном: 9% (11,5% за оплати протягом трьох років);

  • нерухомість, транспорт, корпоративні права: 9% (11,5% якщо за три роки заплатити);

  • облігації внутрішньої держпозики: 2,5% (3% якщо на виплат).

Заробитчане перевели в Украину рекордную сумму - Korrespondent.net

А якщо не заповнити декларацію?

"З часом буде дедалі складніше розмістити готівку в банківських установах або придбати власність, якщо громадянин не мав офіційного доходу", – написав у своєму міністр фінансів Сергій Марченко.

Гетманцев додає: парламент вже зобов'язав Кабмін розробити методи непрямої оцінки доходів українців. А це означає, що податкова може запитати: звідки взялася квартира, яку ви продали, а тепер хочете покласти гроші на банківський рахунок.

"Логіка полягає в тому, що вводиться непрямий контроль доходу. Якщо в тебе є гроші на придбання автомобіля, значить, ти повинен був десь ці гроші взяти", – говорить він

І якщо не підтвердити своє джерело доходу, доведеться заплатити податок у розмірі 18% (ПДФО). А це в кілька разів більше, ніж потрібно буде заплатити у разі податкової амністії. Також варто відзначити, що якщо взяти участь у податковій амністії, можна отримати звільнення від можливих переслідувань з боку фіскалів і покарання за несплату податків.

Наука о летних пробках: советы отдыхающим | Советы туристам в Германии | DW  | 18.07.2011

Загалом податковій амністії в країні, яка тривалий час працювала в тіні, необхідний крок. Але якщо після можливості добровільно задекларувати не буде жорсткого покарання для тих, хто від такої можливості відмовиться, сенсу від такої реформи не буде.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Під Одесою троє матерів пиячили на вулиці і загубили дітей
Право
Під Одесою троє матерів пиячили на вулиці і загубили дітей
Жінки після випивки згадали, що з ними ще були діти, але куди поділася малеча, не знали...
У Києві голий чоловік напав з розбитою пляшкою на відвідувачів кафе
Право
У Києві голий чоловік напав з розбитою пляшкою на відвідувачів кафе
26-річному потерпілому лікарі на місці надали першочергову медичну допомогу...
Водійські права тепер оформлятимуть по-новому: з медичними показаннями і локальними дозволами
Право
Водійські права тепер оформлятимуть по-новому: з медичними показаннями і локальними дозволами
Відтепер у водійському посвідченні з'являться позначки про складання іспиту на авто з автоматичною КПП або про обмеження за станом здоров'я...
На Полтавщині 27-річний чоловік регулярно ґвалтував 6-річного пасинка
Право
На Полтавщині 27-річний чоловік регулярно ґвалтував 6-річного пасинка
Кіберполіція викрила жителя Полтавщини у зґвалтуванні хлопчика та створенні дитячої порнографії...
У Черкасах в кафе розстріляли чоловіка: він помер у лікарні
Право
У Черкасах в кафе розстріляли чоловіка: він помер у лікарні
У Черкасах невідомий у кафе «Львівська майстерня шоколаду» серед білого дня розстріляв з автомата чоловіка. Потерпілий помер у лікарні....