Україна втрачає позиції на світовому ринку зброї, - Укрспецекспорт

Українська державна компанія "Укрспецекспорт", що володіє монопольним правом на експорт і імпорт військової продукції, розповіла як і чому втрачає позиції на міжнародних ринках збуту.
"Всі пам'ятають, я думаю, ті славні часи, коли збройовий експорт України був в першій десятці світових лідерів у цій галузі?", - нагадав глава "Укрспецекспорту" Вадим Ніздря на пресконференції в "Укрінформі", 8 жовтня.
На це журналісти запитали, що заважає Україні повернути собі місце в першій десятці країн-експортерів озброєння.
"Ці рейтинги, ми за ними давно стежимо. На жаль, Україна давно вже випала з першої десятки. На жаль ми також випадаємо з другої десятки. Конкуренція на зовнішніх ринках постійно зростає. Ми це відчуваємо по роботі на наших базових ринках", - сказав ніздря.
Голова "Укрспецекспорту" продовжив:
"Українська продукція за останні 10-15 років багато в чому втратила з конкурентоспроможність. Тому що конкуренти наші - вони не мають таких проблем у політичній та економічній площинах, як Україна".
Чиновник зазначив, що основною причиною падіння українського експорту є події останніх років в Україні, починаючи з 2014 року:
"У нас було розірвано дуже багато операційних зв'язків. Всі розуміють про що я".
"Ми маємо надію, що ми зможемо, з урахуванням перевиконання фінансового плану 2020 го року, дотягнутися до показників 2018 року", - сказав доповідач.

Наступний рік, за словами глави компанії-експортера, "буде непростим" з урахуванням того, що закриті абсолютно всі міжнародні виставкові майданчики, де Україна мала свої представництва, робила презентації і могла там же укладати нові контракти.
"З урахуванням карантинних заходів не так-то просто виконувати план за новими контрактами", - зазначив Ніздря.
Згідно з серпневим звітом Державного концерну "Укроборонпром" в 2020 році він експортував за кордон зброї майже на 145 мільйонів доларів. Найбільше озброєнь було відвантажено в Китай, Туреччину, і Пакистан. На сьомому місці в десятці найбільших покупців українського озброєння - Азербайджан.