Україна святкує 30-у річницю незалежності. Зі святом, панове!

Україна святкує 30-у річницю незалежності. Зі святом, панове!

День незалежності України — державне свято України, що відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України», що прийнято вважати датою утворення держави Україна в сучасному вигляді.

День Незалежності - це державне свято, яке щороку відзначається в цей день на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України. Саме цей день прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

«Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом OOH та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про Державний суверенітет України, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави - України» - йдеться в тексті Акту. За Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради.

Історію України прийнято відраховувати, як правило, з моменту створення Київської держави в IX столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства, що його супроводжував, в XVII столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця XVIII століття, після чого, аж до XX століття, незалежної української держави не існувало.

Після Жовтневої революції 1917 року на Україну позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року і оголосив Українську Народну Республіку — УНР. В Універсалі було оголошено про свободу слова, друку, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари.

Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська на Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР призвати на допомогу Німеччину.

З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію захоплену більшовиками. До квітня того ж року вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту опинилася в німецькій — Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. За цим послідкувала громадянська війна і череда інтервенцій, які завершилися в березні 1919 року в Києві. На Всеукраїнському з’їзді Рад прийняттям конституції «незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)».

28 грудня 1920 між УРСР і РРФСР був підписаний «Робітничо-селянський союзний договір про військове і господарське співробітництво», який закріпив залежність УРСР від РРФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише в кінці 20 століття, після розпаду СРСР.

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам’ять про те, що рік тому 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла «Декларацію про державний суверенітет України». Також 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Згодом, 18 червня 1991 року, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з’явився запис: «16 липня — День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність».

В Офісі президента представили план святкування 30-річчя Незалежності України.

У прес-службі повідомили, що святкові заходи пройдуть з 22 по 24 серпня. У цей період по всій країні відбудеться понад 150 заходів.

«Всі вони будуть об'єднані слоганом Ти у мене єдина, який символізує бачення незалежності України як мрії, якої прагнули досягти багато поколінь українців», — додали в ОПУ.

Для участі в святкуванні Дня Незалежності в Україну прибудуть сотні іноземних гостей, в тому числі лідери держав, представники іноземних урядів і парламентів. Всього очікується близько 30 делегацій країн і міжнародних організацій.

Нижче публікуємо план державних заходів на три дні.

22 серпня

За участю президента Володимира Зеленського пройшло вручення нагороди Національна легенда України. Її будуть присуджувати громадянам за видатні особисті заслуги в становленні незалежної України, зміцнення її державності, захисту Вітчизни та служінні українському народу.

Відзнакою будуть удостоєні також ті, хто зробив вагомий внесок в розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров’я і веде активну благодійну та громадську діяльність.

23 серпня — День Державного прапора України

У Черкаській області за участю Зеленського відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого прапора. Урочистості відбудуться у всіх областях країни.

Фасади будинків Верховної Ради, Національної опери, палацу Україна, ЦУМу, ТРЦ Гулівер в Києві підсвітять в кольори українського прапора.

В цей день в Києві відбудеться саміт Кримська платформа, який об'єднає всі наявні національні та міжнародні зусилля з деокупації українського півострова.

На ньому виступлять президент України, спікер Верховної Ради, прем'єрміністр, лідери кримськотатарського народу, глави іноземних делегацій, представники експертної мережі Кримської платформи.

Захід складатиметься з чотирьох панелей: політика невизнання і санкцій, виклики безпеки, захист прав людини в тимчасово окупованому Криму, відновлення прав кримськотатарського народу.

В цей же день відбудеться саміт перших леді та джентльменів М’яка сила в новій реальності, який ініціює дружина президента Олена Зеленська. Подія пройде в Національному заповіднику Софія Київська. У заході візьмуть участь не тільки перші леді і джентльмени, а й фахівці і експерти з різних країн і сфер.

Для лідерів держав також запланований святковий концерт у Національній опері України за участю легенд опери і балету.

24 серпня — День Незалежності України

Вранці на Хрещатику в центрі Києва відбудеться святковий парад Збройних Сил України. У ньому візьмуть участь представники і техніка всіх сил сектору безпеки і оборони країни і країн-партнерів.

В Киеве на День Независимости в 2021 году состоится военный парад

Урочистий концерт відбудеться за участю Збройних Сил України, які представлять новий стройовий крок зроблений на основі кроку січових стрільців армії УНР 1918 року, але із сучасними елементами. Паралельно із традиційною частиною параду на Майдані Незалежності відбуватиметься парад на р. Дніпро, а також вперше за 30 років Незалежності України в небі пролітатиме колона військово-повітряних сил України.

Перед ходою Збройних Сил України відбудеться театралізований перформанс «ДНК» (День Народження Країни), який має на меті показати історичні віхи України через ходу дівчинки, яка є уособленням ДНК, образу України, від доби Київської Русі до новітньої історії України. Театралізоване дійство супроводжується спеціально написаною музичною темою, а також звуковим дизайном.

На противагу Зе": Марш захисників як приклад самоорганізації і носій  українських цінностей. ФОТО, ВІДЕО | Новинарня

О 14 годині в центрі Києва пройде Марш захисників України – недержавний захід, який об’єднує ветеранів, волонтерів, родичів військових та інших небайдужих, хто підтримує українських захисників.

Маршрут Маршу залишається незмінним: колона рушить від парку ім. Тараса Шевченка через бульвар Шевченка і Бессарабську площу й далі пройде Хрещатиком до Майдану Незалежності.

В цей же день відбудеться концерт італійського співака Андреа Бочеллі.

Андреа Бочелли даст пасхальный концерт в пустом Миланском соборе – RUTÁGE

Увечері на НСК Олімпійський розпочнеться святкове шоу Незалежність в нашій ДНК. День незалежності країни. У концерті візьмуть участь естрадні зірки, артисти опери і балету, а також симфонічний оркестр.

«Єдиний музичний перформанс об'єднає пісні, які стали музичною спадщиною минулих поколінь, і хіти майбутнього. Це буде символізувати культуру нашої незалежності. Це буде відбуватися на найтехнологічнішій сцені країни», — пояснили в ОПУ.

Там додали, що концерт завершиться яскравими феєрверками.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
ЗСУ обходяться бюджету країни у 130 млрд гривень щомісяця - Шмигаль
Україна
ЗСУ обходяться бюджету країни у 130 млрд гривень щомісяця - Шмигаль
Прем'єр зазначив, що сильно зросли соціальні виплати, витрати на розмінування, витрати на термінове відновлення, витрати на внутрішньо переміщених осіб...
В Раді хочуть пом'якшити чоловікам заборону на виїзд: хто зможе виїхати з країни
Україна
В Раді хочуть пом'якшити чоловікам заборону на виїзд: хто зможе виїхати з країни
Дозвіл на виїзд з країни можуть отримати чоловіки з 2 дітьми до 14 років, з 1 дитиною до 14 років і вагітною дружиною, а також з 1 дитиною до 3 років...
У Києві затримано близько 100 диверсійних груп: 760 російських громадян отримали підозри
Україна
У Києві затримано близько 100 диверсійних груп: 760 російських громадян отримали підозри
За словами радника голови МВС деякі громадяни України корегують російські ракети за гроші або через компромат, який спецслужби рф мають на людину...
До угруповання чорноморського флоту рф додалися три великі десантні кораблі
Україна
До угруповання чорноморського флоту рф додалися три великі десантні кораблі
Угруповання російських військ у Чорному морі посилилося трьома десантними кораблями. На двох ракетних кораблях РФ тримає півтора десятка крилатих ракет...
Паризький регіон виділить на відновлення Київщини та Чернігівщини понад мільйон євро
Україна
Паризький регіон виділить на відновлення Київщини та Чернігівщини понад мільйон євро
54-річна французька політикиня Валері Пекресс, яка була міністром бюджету Франції, а нині є головою столичного регіону Іль-де-Франс, відвідала Київ...