[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Україна потребує авіації для контрнаступу: чи є шанси отримати F-16 від партнерів?

Україна потребує авіації для контрнаступу: чи є шанси отримати F-16 від партнерів?

Для захисту неба Україні потрібно ще дуже багато комплексів протиповітряної оборони, а для швидкого звільнення окупованих територій необхідні літаки широкого спектру озброєнь, такі як F-15 та F-16.

Нещодавно з"явилася інформація, що  США збираються списати 47 винищувачів F-16 серій C і D, а також 48 винищувачів F-15. За оцінками спеціалістів, подібна кількість F-16 дозволила б українській стороні укомплектувати чотири ескадрильї.

Варто зазначити, що F-16 стоїть на озброєнні в 25 країнах.

Утім країни Заходу на поспішають надавати Україні військові літаки в найближчій перспективі. На це існує щонайменше дві основні проблеми.

По-перше, необхідна логістика постачання. Адже мовиться не про просте перекидання техніки, а створення відповідних ремонтних баз на території, наприклад, Польщі або інших країн, враховуючи можливості російської федерації щодо нанесення ракетних ударів.

По-друге, підготовка українських пілотів на американських винищувачах займає певний час. Для навчання на цих машинах потрібні шість місяців.

Тобто існує наразі комплекс проблем, які слід поступово вирішувати і не варто шукати "зраду.

Так, наприклад, у липні у ЗМІ з"явилася інформація, що Палата представників Конгресу США схвалила фінансування підготовку українських пілотів на американських винищувачах, виділивши на це 100 млн доларів. 

Водночас зазначу, що замість американських F-15, F-16, найімовірніше, західні країни-партнери нададуть Україні МіГ-29 і запчастини для їх ремонту. Наразі декілька країн розглядають таку можливість. 

Радянські літаки хоч і дещо вже застарілі, але добре відомі українським військовим льотчикам, тому не потребують навчання ні льотного, ні ремонтно-технічного персоналу.

Наразі Росія має значну перевагу в авіації. Мовиться про перевагу не лише кількісну, але й якісну. Українські МіГ-29 - фронтові винищувачі, легші за багатоцільові Су-27. У них менше вузлів підвіски ракет, простіша авіоніка й система управління вогнем. Крім того, Росія використовує у конфлікті з Україною винищувачі Су-35 та Су-30СМ. Це - новіші версії Су-27, що мають значно кращі характеристики.

За словами спікера командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, Україні безумовно потрібні літаки. Без технологічних літаків, які сьогодні є в країнах НАТО, особливого широкого спектру озброєнь, які мають такі літаки, як F-15, F-16, буде дуже важко.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Незаконне поводження зі зброєю: проти Арестовича можуть відкрити справу через заволодіння гранатометом
Танки для ЗСУ: дозвіл Німеччини на реекспорт Leopard 2 - потужний політичний сигнал росії
Соледар - Піррова перемога для росіян: оточення українського гарнізону в Бахмуті немає
Чонгарський капкан: лівобережжя Дніпра може перетворитись на «котел» для окупантів