[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Україна погодилася сісти за стіл переговорів із бойовиками?

Україна погодилася сісти за стіл переговорів із бойовиками?

У Мінську підписали домовленості про створення органу, який фіксує суб'єктність ОРДЛО як учасника переговорів. Росія в статусі гаранта-спостерігача виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Про це йдеться в рішенні Тристоронньої контактної групи, засідання якої відбулося у Мінську 11 березня. Документи опинилися в розпорядженні видання ZN.UA, яке й опублікувало їх.

У протоколі зазначається, що рішення ТКГ про заснування Консультативної ради підпишуть 25 березня 2020 року.

«Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень з врегулювання конфлікту у відповідності з комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України», – зазначається в проєкті рішення ТКГ.

Згідно з текстом документа, критерії та порядок призначення членів Ради визначаються самостійно Україною, окремими районами Донецької і Луганської областей України, Російською Федерацією, Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Оглядачка ZN.UA Тетяна Силіна так прокоментувала рішення ТКГ:

«Перше, що впадає в очі в проєкті цього документа, це те, що у т. зв. Консультативній раді за стіл переговорів на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених «ДНР» і «ЛНР».

Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. За допомогою такого формату Росія сідатиме за стіл переговорів як посередник, а не як учасник конфлікту.

Колишній народний депутат Борислав Береза назвав такі домовленості держзрадою.

«Тепер війна на Донбасі – це не військове вторгнення Росії і окупація частини територій, а «внутрішній конфлікт». І зробив це Глава ОП Єрмак під диктовку Дмитра Козака з Москви. Можна резюмувати, що Зеленський санкціонував те, що відбілює Росію і суперечить усім резолюціям ПАРЄ. Україну здали», – написав він у Фейсбуці.

Народний депутат від «Слуги народу» Микита Потураєв закликав українців вгамувати емоції і не вдаватися до «істерик, теорій зрад та заколотів».

«Послухаємо спокійно Андрія Єрмака і виважено визначимо свої позиції. Війна не пробачає емоційних рішень. А війна з Росією триває – хай би що не написали та прийняли у Мінську», – наголосив він.

Потураєв висловив упевненість, що «ніхто Україну не «здасть» – ні президент, ні Верховна Рада, ні уряд, ні військо, ні суспільство».

Як повідомляв «Український дощ», 12 березня «кварталівець» Сергій Сивохо намагався провести засідання так званої «Національної платформи примирення і єдності», але патріоти зірвали цей захід.

До речі, секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що Сивохо є одним з його 11-ти позаштатних радників на громадських засадах і ніколи не був уповноважений офіційно представляти позицію РНБО.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Глава МОЗ просить не виділяти гроші на порятунок «трупів»
Політика
Глава МОЗ просить не виділяти гроші на порятунок «трупів»
64-річний міністр нагадав про середню тривалість життя українців. Він розповів, на порятунок яких громадян доцільно витрачати кошти...
Депутатів ВР можуть позбавити зарплат
Політика
Депутатів ВР можуть позбавити зарплат
Ініціатором документа №3256, текст якого з'явився на сайті парламенту, виступив член депутатської групи «За майбутнє» Антон Яценко...
РосЗМІ в істериці: головна освітянка України прихильна до борців з радянським режимом
Політика
РосЗМІ в істериці: головна освітянка України прихильна до борців з радянським режимом
У квітні 2018 року, до 75-річчя дивізії СС «Галичина» Манзій, працюючи у львівському департаменті освіти, провела конкурс малюнків серед школярів, присвячений діяльності січових стрільців ІІ світової війни....
У «Слузі народу» відмовилися від бюджетних грошей
Політика
У «Слузі народу» відмовилися від бюджетних грошей
Загальна сума фінансування усіх партій з бюджету становить 212,6 млн гривень. Ці кошти просять скерувати до Стабілізаційного фонду...
Путін заборонив українцям володіти землею в Криму
Політика
Путін заборонив українцям володіти землею в Криму
Президент країни-агресора видав указ N201, яким включив більшість окупованих районів Криму до переліку прикордонних територій Росії...