[]

УГКЦ розвиває свою громаду в Будапешті

УГКЦ розвиває свою громаду в Будапешті

Глава УГКЦ Патріарх Святослав та голова ПМВ владика Степан Сус 25 серпня провели зустріч із душпастирем українців-греко-католиків в Угорщині о.Дам’яном Габорієм. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ, сторони обмінялися думками про майбутнє служіння та розвиток громади УГКЦ в Будапешті. Поспілкувалися про діяльність церковної школи і належне душпастирство дітей і молоді.

Під час зустрічі йшлося про майбутній візит голови ПМВ до Будапешта.

ДовідковоПерша Літургія для українців-греко-католиків в Угорщині була відправлена 3 жовтня 2008 року в церкві Святого Флоріана. Богослужіння очолив глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар у співслужінні з владикою Филипом Кочішем та владикою Богданом Дзюрахом. Після Літургії відбулася зустріч українського і угорського духовенства з українською громадою, на якій обговорювалося питання духовної опіки для українців. Відтоді моменту Церкви домовлялися між собою про те, як можна вирішити питання призначення священника з України, який мав би опікуватися громадою.

Для переговорів між Церквами та налагодження контактів з українською громадою був призначений секретар ПМВ о. Василь Поточняк. Отець Василь відвідував українські громади з душпастирським візитом і налагоджував співпрацю між угорською церквою та громадою.

З 2012 року голова ПМВ призначив священника Київської архиєпархії УГКЦ о. Дам’яна Габорія регулярно відвідувати українські громади Угорщини. Українців в Угорщині ставало дедалі більше, духовні потреби зростали. Вже було замало Літургій раз на місяць. У 2016 році за сприяння міністра Людських ресурсів Угорщини Балога Золтана була надана матеріальна підтримка для того, щоб українці мали душпастирську опіку на постійній основі. Цього ж року, з вересня, почалися щонедільні богослужіння. Українська греко-католицька громада в Будапешті отримала назву «Парафіяльна спільнота Покрови Богородиці в Будапешті».

Відтоді починається активне релігійне життя громади, створюються різні церковні спільноти та центри. Так, у 2016 році розпочали діяльність пасторальна і економічна ради при парафії. У 2017 році створюються спільнота «Матері в молитві», Спільнота назаретських родин і Центр душпастирства молоді. У 2018 році створюється Центр підтримки сім’ї.

У вересні 2018 року при парафії створили Українську школу лідерства імені кардинала Любомира Гузара, скаутську організацію «Католицькі скаути Європи», представництво церковного телебачення «Живе ТВ» та церковний хор.

При парафії друкується «Парафіяльний вісник», відбуваються катехизації для дітей, молоді та дорослих, здійснюються прощі по святих місцях, організовуються церковні та державні свята і різні культурно-духовні програми. Відбуваються літні християнські табори для дітей. Парафіяни активно займаються харитативною діяльністю. Найважливіше завдання і виклик, який стоїть сьогодні перед спільнотою, – це побудова свого українського храму.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Освітяни діаспори закликають до участі у конкурсах, присвячених Лесі Українці
Події
Освітяни діаспори закликають до участі у конкурсах, присвячених Лесі Українці
Спілка українських освітян діаспори анонсувала проведення двох конкурсів для дітей і педагогів закордонних шкіл з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки...
Гімн України зіграли дзвонами бельгійського костелу міста Левен
Події
Гімн України зіграли дзвонами бельгійського костелу міста Левен
У Мережу потрапило відео на якому чутно, як католицький костел святої Гертруди у бельгійському місті Левен церковними дзвонами виконує Гімн України...
На підтримку Українського музею в Нью-Йорку проведуть віртуальний концерт
Події
На підтримку Українського музею в Нью-Йорку проведуть віртуальний концерт
Віртуальний концерт з метою збору коштів на підтримку Українського музею в Нью-Йорку пройде 3 жовтня...
65 років відділенню Організації українських жінок у Великій Британії відсвяткували у Вулвергемптоні
Події
65 років відділенню Організації українських жінок у Великій Британії відсвяткували у Вулвергемптоні
Відділенню Організації українських жінок у Великій Британії у Вулвергемптоні 18 вересня виповнилося 65 років...
В штаті Нью-Джерсі пройде XI Український фестиваль
Події
В штаті Нью-Джерсі пройде XI Український фестиваль
Щорічний Український фестиваль пройде 26 вересня в місті Виппані (штат Нью-Джерсі) водинадцяте, але цьогоріч він буде віртуальним...