[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Учені знайшли череп самого крихітного динозавра

Учені знайшли череп самого крихітного динозавра

Учені виявили в бурштині череп самого маленького з відомих динозаврів, який був меншим ніж колібрі і жив 99 мільйонів років тому. Про це повідомляє Reuters.

За словами дослідників, розмір знайденого черепа становить 14,25 мм і належить птахові Oculudentavis khaungraae, що жив в крейдовий період на півночі М'янми. Незважаючи на те, що нічого крім черепа не збереглося, вчені вирахували, що вага пташки становив 28 грамів, а довжина 5 сантиметрів, включаючи гіпотетичний хвіст.

"Я був просто вражений. Це, напевно, самий прекрасно збережений череп мезозойської птиці, який я коли-небудь бачив", - розповів палеонтолог з Інституту палеонтології і палеоантропології хребетних в Пекіні Джінгмай О'Коннор.

Варто підкреслити, що мезозойська ера була епохою динозаврів.

О'Коннор вважає, що Oculudentavis був менше колібрі, яка до цього часу вважалася найменшим птахом у світі. Але Oculudentavis, крім розміру, має мало спільного з колібрі, які як і всі сучасні птахи не мають зубів. У багатьох мезозойських птахів були зуби, але у Oculudentavis їх було близько 100, з конічною формою і гострими різцями по краях.

Вчені припускають, що мезозойський птах полював на комах.

Також наголошується, що Oculudentavis походять від маленьких пернатих динозаврів близько 150 мільйонів років тому. За словами вчених, цей вид ілюструє колосальну різницю в розмірах між членами лінії динозаврів, наприклад, якщо порівнювати з американським динозавром, які важили близько 90 тонн і досягали 35 метрів у висоту.

"Різноманітність розмірів натякає на дивовижну біологію динозаврів, здатних на таке розмаїття форм", - говорить О'Коннор.

Також він додав, що очі у Oculudentavis нагадували совині і судячи з усього, птах мав такий же гострий зір. На відміну від хижих птахів із повернутими вперед очима і бінокулярним зором, очі Oculudentavis були повернуті в бік і випнуті. Невеликий розмір апертури очних кісток вказує на те, що птахи-динозаври були активні в денний час.

"Янтар просто чудовий як засіб для збереження. Якщо тварина не сильно розкладається, перш ніж потрапити в смолу, його стан є феноменальним: всі м'які тканини зберігаються в трьох виміру, це як вікно в стародавній світ", - додав учений.

Раніше Український дощ повідомляв, що у Лівані знайшли унікальне Євангеліє Івана Мазепи арабською мовою.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Створено штучний інтелект, який перетворює сигнали мозку в текст
Наука і технології
Створено штучний інтелект, який перетворює сигнали мозку в текст
Штучний інтелект, створений американськими вченими, може формулювати пропозиції без помилок в 97% випадків...
SpaceX займеться доставкою вантажів на нову місячну станцію NASA
Наука і технології
SpaceX займеться доставкою вантажів на нову місячну станцію NASA
Для здійснення таких місій SpaceX розробить новий вантажний космічний корабель Dragon XL...
Припинено виробництво найпопулярнішого смартфона у світі
Наука і технології
Припинено виробництво найпопулярнішого смартфона у світі
Виробничий партнер Apple тимчасово припинив зборку смартфону на заводі в індійському місті Ченнай. Промисловий регіон, де розташовані точки виробництва Foxconn, змушений був підкоритися заходам з протидії поширенню інфекції....
Британські учені навчать собак винюхувати коронавірус
Наука і технології
Британські учені навчать собак винюхувати коронавірус
Британські вчені запевняють, що захворювання, подібні COVID-19, змінюють запах людини, а отже, собаки зможуть його вловлювати...
Альфред Ейнхорн. Батько анестезії
Наука і технології
Альфред Ейнхорн. Батько анестезії
Розчарувавшись в кокаїні, він 13 років синтезував речовину, яка б знеболювала не гірше наркотику. Світ отримав новокаїн, але Альфред Ейнхорн не заробив на своєму відкритті ані копійки....