[]

У Telegram з'явилися боти, які торгують особистими даними українців

У Telegram з'явилися боти, які торгують особистими даними українців

У месенджері Telegram виявили два чатботи, де за номером телефону за гроші можна придбати персональні дані українців, зокрема, паспорт, прописку користувача та індивідуальний податковий номер. Загалом діяло два таких боти. Один з них вже видалений, інший – продовжує працювати.

За аналітичними даними, обидва бота використовують одну і ту ж базу. В обговоренні  користувачі відзначають, що швидше за все мова про вкрадену базі «ПриватБанку».  За певну "розцінку" за телефонним номером можна було отримати прізвище, ім’я та по батькові людини, дату народження, серію і номер паспорта, прописку та ІПН. Коштувало це: 10 запитів - $50, 50 запитів - $100, 200 запитів - $200.

Користувачі у мережі припускають, наймовірніше, йдеться про викрадену базу "Приватбанку". Тим часом, у пресслужбі самого банку, як пише "Мінфін", цю інформацію спростували.

"Особисті дані клієнтів в банку охороняються краще, аніж гроші. Принаймні ми можемо стверджувати про період після націоналізації банку. Доступ ззовні до бази даних банку отримати неможливо. Жодним чином. Зовсім. Скопіювати і вкрасти не можна. Технічно неможливо. У нас, і ні у кого іншого, окрім невідомих експертів, немає точно інформації про походження цієї бази, міфічної "бази даних Привату", про яку говорять вже років п'ять і яка періодично спливає і одразу зникає" - заявили в пресслужбі "Приватбанку".

Однак, у банку в приватному спілкуванні підтвердили існування цього бота і вже щодо цього заявили до поліції. Представники банку, переконують, що їм невідомі джерела даних у кіберзлочинців, оскільки установа зберігає конфіденційність своїх клієнтів. Звідки шахраї взяли контакти українців, має з'ясувати розслідування. 

Крім того, у банку кажуть, що одного з ботів вони виявили 23 квітня. Як стверджують представники фінустанови, вони регулярно фіксують шахрайські ресурси, але останнім часом найпопулярнішим різновидом шахрайства стали - чатботи.

Слід зауважити, що саме 23 квітня у роботі сервісу "Приват24" вдень стався масштабний збій. Користувачі скаржилися, що не можуть здійснити й отримати платежі, ані зі смартфона, ані з портативного комп'ютера. Тоді у банку обіцяли залагодити проблему за пів години, але це затягнулося до вечора. У службі підтримки клієнтів повідомили, що у них відбувалися регламентні роботи з оновлення системи безпеки.

Крім того, у Департаменті кіберполіції Національної поліції України повідомили, що під час карантину IT-зловмисники активізувалися  - хакери маскують атаки під розсилки про пандемію корона вірусу.

 "Їхньою метою є отримання логінів та паролів доступу до різних інтернет-ресурсів: електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж, електронних гаманців тощо для подальшого привласнення грошей. Хакери замаскували свої атаки під інформування громадян про розвиток пандемії. Найчастіше, аби ввести в оману, вони використовують у своїх фішинг-розсилках посиланням на слово Corona, а також розповсюджують шкідливе програмне забезпечення шляхом копіювання інформаційних панелей організацій, що надають актуальну інформацію про COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Водночас у кіберполіції порадили використовувати винятково ліцензійне програмне забезпечення; постійно оновлювати операційну систему; використовувати ліцензійні антивірусні програми з актуальними базами та постійно оновлювати їх; не завантажувати підозрілі файли із листів електронної пошти; не переходити за сумнівними посиланнями; завантажувати файли лише з перевірених ресурсів, а також користуватися інформацією лише з офіційних джерел: Міністерства внутрішніх справ, Кабінету міністрів, Міністерства охорони здоров’я.

Також стало відомо, що у  Мережу злили понад 400 мільйонів номерів телефонів користувачів Facebook. Про це повідомляв TechCrunch.  В соцмережі визнали, що дані змогли зібрати через недосконалу функцію.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Незаконно нарахував підлеглим понад 1 млн грн: судитимуть колишнього військкома із Запоріжжя
Право
Незаконно нарахував підлеглим понад 1 млн грн: судитимуть колишнього військкома із Запоріжжя
Як зʼясували слідчі, він організував корупційну схему з бойовими виплатами підлеглим....
СБУ затримала двох охоронців російської катівні, яка діяла під час окупації Херсона
Право
СБУ затримала двох охоронців російської катівні, яка діяла під час окупації Херсона
Служба безпеки викрила ще двох колаборантів, які під час окупації Херсона працювали на рашистів...
СБУ затримала «крота» фсб, який збирав дані про «Гвардію наступу» та ЗСУ: інкриміновано держзраду
Право
СБУ затримала «крота» фсб, який збирав дані про «Гвардію наступу» та ЗСУ: інкриміновано держзраду
СБУ затримала і оголосила підозру мешканцю Київської області, який намагався влаштуватися до поліції, щоб шпигувати за «Гвардією наступу»...
Затримано ексначальника з  продзабезпечення ЗСУ з підозрою у незаконному збагаченні
Право
Затримано ексначальника з продзабезпечення ЗСУ з підозрою у незаконному збагаченні
Затримано експосадовця одного з управлінь продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ у незаконному збагаченні...
1,5 млрд розкрадання на снарядах: суд відпустив з-під варти підозрюваного посадовця
Право
1,5 млрд розкрадання на снарядах: суд відпустив з-під варти підозрюваного посадовця