[]

У Парижі буде представлено проєкт про Голодомор в Україні

У Парижі буде представлено проєкт про Голодомор в Україні

Про це повідомляється на сайті Світового конґресу українців (СКУ).

"Світовий конґрес українців з приємністю повідомляє, що Леся Марущак, автор мультимедійної артінсталяції “МАРІЯ”, у жовтні представить свої роботи в рамках ParisArtistes та престижної фотовиставки Objectif FEMMES у Парижі. Леся Марущак буде серед 70 сучасних відомих та молодих французьких і міжнародних художників, які представлятимуть свої роботи 7 партнерських місцях по всьому Парижу протягом 4-6 жовтня", - йдеться у повідомленні.

Лесю Марущак було обрано з-поміж інших фотографі до числа п'яти, що будуть експонуватись на фотовиставці Objectif FEMMES. Це щорічна подія, що демонструє роботи талановитих фотографів-жінок. Леся Марущак буде представляти проєкт “МАРІЯ” – мобільну пам’ятну платформу, яка вшановує  жертв Голодомору 1932-33 рр., геноциду українського народу. На створення проєкту її надихнула історія одного з очевидців Голодомору, що нині проживає у Канаді. Артінсталяція включає скульптуру, кіно, книги та картини.  

Фотовиставка Objectif FEMMES буде представлена ​​у вишуканих кімнатах мерії 9-го округу Парижа за підтримки мера Дельфін Бьорклі.

“Світовий конґрес українців вітає Лесю з цим значним досягненням і запрошує всіх друзів України в Парижі та околицях відвідати цю виставку. Це є обов’язком для всіх громад, постраждалих від геноциду, – заохочувати до діалогу, а мистецтво - надзвичайно потужний інструмент, за допомогою якого розвивається розмова і будуються мости”, – заявив віцепрезидент СКУ та голова Міжнародного координаційного комітету СКУ в справі Голодомору Стефан Романів.

"МАРІЯ" - мультимедійна артінсталяція, присвячена пам’яті жертв Голодомору 1932-33 рр. У центрі уваги - портрет юної дівчини Марії, якій вдалося вижити і перебратися в Канаду, у той час як мільйони людей загинули. Окрім книги, у проекті представлені також виставка зображень та інсталяцій, фільм і серія лекцій. 

Нагадаємо, у травні цього року художня книга Лесі Марущак “МАРІЯ” здобула найвищу нагороду на Міжнародному фестивалі “Книжковий арсенал” у Києві, а також увійшла до кінцевого списку на Афінському фестивалі фотокниг та престижному Prix du livre, Recontres d'Arles.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Чому українці у США обирають домашнє навчання?
Права
Чому українці у США обирають домашнє навчання?
Більшість прихильників домашнього навчання висловлюють побоювання, що через пандемію їхнім дітям у початковій школі доведеться проводити близько 6 годин на день перед екраном комп’ютера...
У Казахстані пройде фестиваль української народної творчості
Права
У Казахстані пройде фестиваль української народної творчості
IV Міжнародний фестиваль та виставка української творчості «Ми разом, ми одна сім'я!» відбудуться 26 жовтня у місті Нур-Султан....
Українець, що створив  WhatsApp
Права
Українець, що створив WhatsApp
Ян Кум – засновник WhatsApp, з 2014 - виконавчий директор Facebook, український емігрант, що став, американським мільярдером...
Українка ледь не стала «Міс Італія - 2019»
Права
Українка ледь не стала «Міс Італія - 2019»
20-річна українка Ірина Ніколі стала віце-міс італійського національного конкурсу "Міс Італія 2019". У попередньому відборі вона виграла титул "Miss Miluna Lombardia....
Українка стала кращим лікарем Міннесоти
Права
Українка стала кращим лікарем Міннесоти
"Minnesota Monthly" визнав Наталію Данилкову, лікаря-офтальмолога родом із Тернополя, кращим лікарем 2019 року...