[]

У Казахстані відбувся фестиваль українського народного мистецтва

У Казахстані відбувся фестиваль українського народного мистецтва

26 жовтня в м.Нур-Султан відбувся IV Міжнародний фестиваль українського народного мистецтва та Виставка української творчості - “Ми Разом Ми Одна Сім’я”. 

Переповнений зал Палацу школярів отримав змогу насолодитися виступами вокально-хореографічних, танцювальних, народних колективів, за участю лауреатів міжнародних фестивалів, а також оглянути виставку декоративно-прикладного мистецтва.

У заході взяли участь колективи із Акмолінської, Мангистауської, Атирауської, Жамбильської, Костанайської та Східно-казахстанської областей Казахстану та з України.

Протягом майже 4-х годин було виконано 48 номерів.

Почесними гостями заходу були Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Казахстан І.Д.Кулеба з дружиною, Голова об’єднання “Рада українців Казахстану” Ю.Є.Тимощенко, Заступник Голови Асамблеї народу Казахстану, Завідувач Секретаріату Асамблеї народу Казахстану Адміністрації Президента РК Ж.К.Туймебаєв.

У своїх промовах вони відзначили високу активність української діаспори Казахстану та підкреслили давню спільну історію та дружбу наших народів. 

Авторитетне журі у складі 7 осіб визначило переможців фестивалю, яким було вручено дипломи, грамоти і подяки від Посольства України в РК і АНК. об’єднання «Рада Українців Казахстану» підготували цінні подарунки для учасників фестивалю. 

Яскрава програма фестивалю подарувала учасникам безліч позитивних емоцій та яскравих вражень.

Організаторами заходу виступили об’єднання “Рада українців Казахстану”, спілка українців «Оберіг» м. Нур-Султан за підтримки українського Посольства в РК і Асамблеї народу Казахстану.

Глава українського культурного центру «Полісся » (Північно-Казахстанська область) Марія Іваненко сказала:

Тут зібралися представники українських культурних центрів з областей Казахстану. Все в національному одязі: підготувалися красиво, потужно і талановито. Українські громади в Казахстані - досить потужні. Ми цінуємо міжетнічну солідарність і згоду. Ми несемо культуру нашого українського народу.

За її словами, українська діаспора тут дуже активна: її представники беруть участь в міжнародних заходах, підтримуть зв’язок з історичною батьківщиною, і має підтримку в цьому, зокрема, від Посольства України в Казахстані.

Ми співпрацюємо з Посольством. Ми маємо бюджетну програму України, завдяки якій частково фінансуються різні проєкти діаспори. В організації цієї краси нам допомогла Україна через МЗС і Посольство, - розповіла Марія Іваненко.

ЖансеїтТуймебаєв зазначив, що сьогодні українці є четвертим за чисельністю етносом в Казахстані. Він додав, що представники українського етносу широко представлені в АНК та суспільно-політичному житті, а у всіх регіонах Казахстану діють українськф етнокультурні об’єднання. Наразі в Казахстані проживає більше 430 тис. українців. В регіонах працюють 19 українських громадських об’єднань, а у столичній школі-ліцеї №47 викладають українську мову.

[]
Теги
Схожi
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Події
На Кіпрі провели майстер-клас із розпису писанок
Діти молодшого, середнього віку та старші учасники опановували техніку «мальованка» з елементами петриківського розпису...
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Події
В Японії українська громада отримала офіційний статус
Українську громаду Японії «Краяни» офіційно зареєстрували як неприбуткову громадську організацію з назвою «Асоціація дружби Японії та України Краяни»...
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
Події
У Вільнюсі відбувся мітинг проти російської агресії в Україні
У Вільнюсі у сквері Бориса Немцова українці разом з литовцями організували мітинг проти ескалації російської агресії в Україні...
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Події
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Одним з розробників дрону Ingenuity (Геніальність), що має здійснити політ над поверхнею Марса, є український інженер-технік Ігор Панченко, що працює у компанії Aerovironment у містечку Семі Валлей у Каліфорнії...
Українців Чехії закликали  вказати національність під час перепису населення
Події
Українців Чехії закликали вказати національність під час перепису населення
В Чехії розпочато інформаційну кампанію для переконання українців відзначити свою національність у весняному переписі населення та зазначати рідною мовою українську...