[]

У Казахстані відбувся фестиваль українського народного мистецтва

У Казахстані відбувся фестиваль українського народного мистецтва

26 жовтня в м.Нур-Султан відбувся IV Міжнародний фестиваль українського народного мистецтва та Виставка української творчості - “Ми Разом Ми Одна Сім’я”. 

Переповнений зал Палацу школярів отримав змогу насолодитися виступами вокально-хореографічних, танцювальних, народних колективів, за участю лауреатів міжнародних фестивалів, а також оглянути виставку декоративно-прикладного мистецтва.

У заході взяли участь колективи із Акмолінської, Мангистауської, Атирауської, Жамбильської, Костанайської та Східно-казахстанської областей Казахстану та з України.

Протягом майже 4-х годин було виконано 48 номерів.

Почесними гостями заходу були Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Казахстан І.Д.Кулеба з дружиною, Голова об’єднання “Рада українців Казахстану” Ю.Є.Тимощенко, Заступник Голови Асамблеї народу Казахстану, Завідувач Секретаріату Асамблеї народу Казахстану Адміністрації Президента РК Ж.К.Туймебаєв.

У своїх промовах вони відзначили високу активність української діаспори Казахстану та підкреслили давню спільну історію та дружбу наших народів. 

Авторитетне журі у складі 7 осіб визначило переможців фестивалю, яким було вручено дипломи, грамоти і подяки від Посольства України в РК і АНК. об’єднання «Рада Українців Казахстану» підготували цінні подарунки для учасників фестивалю. 

Яскрава програма фестивалю подарувала учасникам безліч позитивних емоцій та яскравих вражень.

Організаторами заходу виступили об’єднання “Рада українців Казахстану”, спілка українців «Оберіг» м. Нур-Султан за підтримки українського Посольства в РК і Асамблеї народу Казахстану.

Глава українського культурного центру «Полісся » (Північно-Казахстанська область) Марія Іваненко сказала:

Тут зібралися представники українських культурних центрів з областей Казахстану. Все в національному одязі: підготувалися красиво, потужно і талановито. Українські громади в Казахстані - досить потужні. Ми цінуємо міжетнічну солідарність і згоду. Ми несемо культуру нашого українського народу.

За її словами, українська діаспора тут дуже активна: її представники беруть участь в міжнародних заходах, підтримуть зв’язок з історичною батьківщиною, і має підтримку в цьому, зокрема, від Посольства України в Казахстані.

Ми співпрацюємо з Посольством. Ми маємо бюджетну програму України, завдяки якій частково фінансуються різні проєкти діаспори. В організації цієї краси нам допомогла Україна через МЗС і Посольство, - розповіла Марія Іваненко.

ЖансеїтТуймебаєв зазначив, що сьогодні українці є четвертим за чисельністю етносом в Казахстані. Він додав, що представники українського етносу широко представлені в АНК та суспільно-політичному житті, а у всіх регіонах Казахстану діють українськф етнокультурні об’єднання. Наразі в Казахстані проживає більше 430 тис. українців. В регіонах працюють 19 українських громадських об’єднань, а у столичній школі-ліцеї №47 викладають українську мову.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
Події
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
У Чехії за минулий рік народилося понад 1250 українців, що на півтори сотні більше порівняно з попереднім роком...
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Події
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Українська громада Ґраца (Австрія) вперше отримала свого представника у консультаційній раді мігрантів, яка представляє інтереси мешканців міста – негромадян ЄС, ним стала Галина Скотнік...
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Події
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Українська тенісистка, бронзовий призер Олімпійських ігор у Токіо 2020 Еліна Світоліна відвідала у Чикаго (США) Український національний музей...
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
Події
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
У польському місті Холм відзначили 155-ту річницю від дня народження одного з найвідоміших діячів українського державотворення Михайла Грушевського...
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
Події
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
У п’яти престижних кінотеатрах столиці Китаю упродовж 22-30 вересня відбудуться «Дні українського кіно»...