[]

У Данії відбувся день української культури

У Данії відбувся день української культури

День української культури, проведений місцевими українцями за підтримки Посольства України в Данії, відбувся у місті Бранде. Програма "Дня української культури в Данії" була насиченою і різноманітною. 

Про це повідомляє українське диппредставництво у Facebook.

Українці в Данії, за підтримки Посольства України та в рамках бюджетної програми 1401110, провели фестиваль української культури.

Із визначною культурною подією року українців привітав Посол України в Данії Михайло Видойник.

Програма Дня української культури в Данії була насиченою і різноманітною. Гості заходу мали змогу насолоджуватися талантом переможниці багатьох міжнародних конкурсів бандуристки Світлани Ніконорової, фіналіста конкурсу "Україна має таланти" цимбаліста Петра Сказківа, переможців багатьох конкурсів - дитячого оркестру "Запольські Струнні" під керівництвом О.Запольські.

Свою майстерність продемонстрували також чемпіонка Європи (2018) і призерка Чемпіонату Світу (2019) з пілонного спорту та повітряної гімнастики Тетяна Грон, танцювальний дует Софії Моргуль та Віктора Качерука, вокальний дует Андрія Григірчука та Дарини Войтанішек, танцювальний колектив "Україночка".

У рамках свята працював ярмарок та проходили майстер-класи із відомими народними майстрами. Усі охочі могли познайомитися з петриківським розписом, який представляла Наталія Статива-Жарко, оцінити вміння народної майстрині традиційних українських килимів та килимових виробів Валентини Ткач.

Свої вміння також демонстрували майстрині з виготовлення витинанок (Дарія Альошкіна), виготовлення прикрас та елементів декору (Ольга Сахно), з плетіння кошиків з ротангу в техніці художнє плетіння (Інна Сірик) та майстер гончарного мистецтва Іван Бобков. 

Нагадаємо, витина́нка - це вид давньослов'янського, зокрема, українського народного декоративного мистецтва. Включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла - ажурні, силуетні тощо.

Гостей свята частували смачними українськими стравами: борщем, млинцями, напоями тощо. Зокрема, представниці української спілки у Данії "Ластівка" міста Рандерс напекли до Дня української культури у Бранде понад шість сотень млинців із сиром.

Організаторами найбільшого свята українців Данії виступили українські спілки королівства: Association af Ukrainerne i Danmark / Асоціація Українців Данії; «Ластівка» (Lastivka); Ukrainsk Sport Forening; Klub Ukraina, Danmark; Faino; Bevar Ukraine за підтримки Посольства України в Данії.

 

[]
Теги
Схожi
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Події
Український інженер Ігор Панченко став співрозробником марсіанського дрона NASA
Одним з розробників дрону Ingenuity (Геніальність), що має здійснити політ над поверхнею Марса, є український інженер-технік Ігор Панченко, що працює у компанії Aerovironment у містечку Семі Валлей у Каліфорнії...
Українців Чехії закликали  вказати національність під час перепису населення
Події
Українців Чехії закликали вказати національність під час перепису населення
В Чехії розпочато інформаційну кампанію для переконання українців відзначити свою національність у весняному переписі населення та зазначати рідною мовою українську...
Тарас Кремінь обговорив з діаспорою Португалії питання поширення української мови у світі
Події
Тарас Кремінь обговорив з діаспорою Португалії питання поширення української мови у світі
Уповноважений із питань захисту державної мови Тарас Кремінь під час онлайн-зустрічі з українцями Португалії порушив питання поширення української мови у світі ...
Діаспоряни Канади проведуть конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі»
Події
Діаспоряни Канади проведуть конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі»
Наукове товариство ім. Шевченка у Канаді запрошує на онлайн-конференцію «Українська мова в Україні і в діаспорі: Теперішнє законодавство у відношенні до харківського правопису»...
Українська художниця представить свої картини на міжнародній виставці в Дубаї
Події
Українська художниця представить свої картини на міжнародній виставці в Дубаї
Україну вдруге на одному з найпрестижніших культурних заходів – World Art Dubai 2021 представить художниця Яна Руснак...