[]

Туреччина скасувала обов’язкові ПЛР-тести для туристів

Туреччина скасувала обов’язкові ПЛР-тести для туристів

Влада Туреччини з 15 травня скасовує обов'язкову вимогу для авіапасажирів з України проходити ПЛР-тести на коронавірус перед вильотом. Про це це стало відомо з інформації найбільших турецьких авіакомпаній Turkish Airlines і Pegasus Airlines, повідомляє Avianews.

Таким чином, це дасть змогу мандрівникам зекономити в середньому 1000 грн при здійсненні поїздки.

Цю інформацію також підтверджує сайт турецького лоукостера Pegasus.

“Турки намагаються компенсувати відсутність російського турпотоку іншими. І шукають будь-які шляхи для мінімізації збитків. Для попиту це добре – він виросте. Не виключаю, що Туреччина так перетягне на себе клієнтів з інших напрямків, де тести вимагати будуть: наприклад, з Єгипту та Болгарії”, – зазначає директор “Аполло-тур” Андрій Демура.

Глава IT-Tour Юрій Авдєєв вважає, що скасування ПЛР-тестів збільшить попит ненабагато і Туреччина якийсь час ще буде “горіти”. “Частина туристів бояться локдауну, хтось хотів у готель, який наразі закрито, десь скасовано концерти – все це впливає. Але до 15 травня люди звикнуть, а 17 локдаун знімуть”, – вважає він.

27 квітня президент Туреччини  Реджеп Тайїп Ердоган оголосив, що з 29 квітня до 17 травня в країні буде введено жорсткий локдаун із цілодобовою комендантською годиною. Трохи пізніше влада уточнила, що обмеження не стосуватимуться іноземних туристів.

Вимоги щодо ПЛР-тестів також знімуть з авіапасажирів, які вилітають з Гонконгу, Китаю, Тайваню, В'єтнаму, Австралії, Нової Зеландії, Сінгапуру, Таїланду, Південної Кореї, Ізраїлю, Японії, Великої Британії, Латвії, Люксембургу та Естонії.

При цьому влада залишила в силі правило, яке вимагає від пасажирів заповнити спеціальну форму перед вильотом до Туреччини. У ній необхідно вказати свої паспортні дані, рейс і місце проживання в Туреччині.

Після заповнення даних система генерує Hes-код, який необхідно пред'являти в готелях, місцях громадського харчування, торгових центрах і транспорті.

За допомогою Hes-коду влада контролюватиме, чи мала людина контакт з хворим на COVID-19, і якщо це сталося – їй повідомлять.

Наразі діють таки вимоги щодо ПЛР-тестів для польотів до Туреччини:

  • авіапасажири з усіх країн, які прямують до Туреччини, повинні оплатити власним коштом ПЛР-тест на коронавірус. З моменту здачі аналізу до моменту вильоту літака повинно пройти не більш як 72 годин. Результат тесту має бути негативний. Це свідчить, що людина не хвора;
  • від проходження ПЛР-тесту на коронавірус звільнені діти до 5 років включно, а також пасажири, які прямують у треті країни з пересадкою в аеропортах Туреччини і не виходять на територію Туреччини.

Нагадаємо, що станом на 29 квітня в Туреччині зафіксовано 4 751 026 випадків зараження коронавірусом. З них 39 398 осіб померли і 4 212 461 людей одужали. Таким чином активних хворих на сьогодні є 499 167 осіб.

[]
Теги
Схожi
З 14 травня Греція відкрила кордони для туристів
Подорожі
З 14 травня Греція відкрила кордони для туристів
Проходити самоізоляцію тепер не потрібно...
Європа готова відкрити кордони: головна вимога – дві дози вакцини
Подорожі
Європа готова відкрити кордони: головна вимога – дві дози вакцини
Євросоюз готується відкритися для іноземців з країн, що не входять до спільноти...
На Буковині розквітли тюльпанові поля (фото, відео)
Подорожі
На Буковині розквітли тюльпанові поля (фото, відео)
У селі Мамаївці, що неподалік Чернівців, розквітло тюльпанове поле, і від суботи, 1 травня, відколи його відкрили для відвідувачів, там побували близько півтори тисячі людей...
Влада Балі депортує двох YouTube-блогерів через невдалий розіграш з ковід-масками
Подорожі
Влада Балі депортує двох YouTube-блогерів через невдалий розіграш з ковід-масками
Влада індонезійського острова Балі хоче депортувати двох YouTube-блогерів через невдалий розіграш....
Україна та Туреччина домовилися про гарантування безпеки туристів
Подорожі
Україна та Туреччина домовилися про гарантування безпеки туристів
Україна і Туреччина 27 квітня в курортній Анталії підписали декларацію про наміри щодо співробітництва з питань дотримання прав та безпеки туристів...