[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Світу загрожує дефіцит бананів?

Світу загрожує дефіцит бананів?

Місто Гуаякіль, діловий центр і головний порт Еквадору, виявився в центрі спалаху коронавіруса в країні. Про це пише Bloomberg.

Еквадор на даний момент лідирує за кількістю випадків Covid-19 в Латинській Америці. При цьому 70% з них (1021 з 1403) припадає саме на Гуаякіль і його околиці. Коронавірусом заразилася мер міста Синтія Вітері і ще чотири керівники навколишніх населених пунктів. В країні померли 34 людини.

Для підтримки порядку і контролю за дотриманням комендатскої години в місто ввели близько 3 тис солдатів. Сотні порушників було затримано.

Влада провінції Гуаяс, столицею якої є Гуаякіль, ще минулого тижня ввели карантин і обмежили в'їзд і виїзд з регіону. 19 березня мер міста наказала заблокувати вантажівками і поліцейськими авто злітну смугу місцевого аеропорту, щоб не допустити посадку літаків, які повинні були евакуювати європейців. За її словами, такі дії могли призвести до поширення коронавірусу.

Агентство також відзначає, що спалах в провінції Гуаяс, населення якої становить 4,4 мільйона чоловік, а температура в березні коливається від 24 до 31 за Цельсієм, поставила під сумнів думку деяких вчених про те, що тепла погода сповільнить поширення Covid-19.

Відзначимо, що головні статті експорту Еквадору - поставки нафти і бананів. У зв'язку з викликаним коронавірусом обвалом цін на нафту, а тепер і закриттям головного порту, країна може втратити свої головні джерела доходу.

Крім того, спалах в країні, ймовірно, призведе і до зростання цін на банани в усьому світі. Еквадор - світовий лідер з експорту цих фруктів (в 2019 році країна експортувала їх майже на 3 млрд доларів). Зокрема, майже половина бананів в Україну завозиться саме з Еквадору. Таким чином, через місяць (стільки займає в середньому поставка) банани мають подорожчати і в нашій країні.

На зростання цін на експортні товари впливають і порушення логістичних ланцюжків, а також підвищення вартості транспортування.

Співласник групи логістичних компаній ZAMMLER Віктор Шевченко говорить, що тарифи на морські фрахти в порівнянні з початком року зросли в середньому на $ 150-200 / TEU (еквівалент 20-футового контейнера). .

У ВООЗ вже попередили, що найближчим часом світ може зіткнутися з нестачею продовольства через пандемію коронавируса. До такої ситуації можуть призвести заборони національних урядів на експорт продуктів на час карантину і зменшення робочих на полях, який займаються збором врожаю.

Раніше Український дощ писав, що країни G20 виділять для підтримки світової економіки $ 5 трлн.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Японії повністю скасували режим НС
Світ
В Японії повністю скасували режим НС
Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе в понеділок, 25 травня, скасував режим надзвичайної ситуації в Токіо та ще чотирьох префектурах...
Бразилії пророкують громадянську війну
Світ
Бразилії пророкують громадянську війну
Йдеться про звинувачення президента в перевищенні повноважень і втручанні в діяльність органів слідства. Вперше про можливі злочини лідера держави громадськості стало відомо від колишнього міністра юстиції Сержіу Мору....
У Москві злякалися розпаду Росії
Світ
У Москві злякалися розпаду Росії
Голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін заявив, що США намагаються дестабілізувати ситуацію в Росії і зрештою її «розчленувати»...
Через кризу американці перейшли на штучне м'ясо
Світ
Через кризу американці перейшли на штучне м'ясо
Це відбувається через припинення роботи великих м'ясокомбінатів, перебої з постачанням, дефіцит натурального м'яса і зростання цін на нього...
Засновник Twitter роздасть всі свої гроші
Світ
Засновник Twitter роздасть всі свої гроші
Джек Дорсі планує до кінця життя роздати всі свої гроші на благодійність...