Суд в Україні вперше визнав шлюбні відносини між чоловіками

Суд в Україні вперше визнав шлюбні відносини між чоловіками

Зорян Кісь і Тимур Левчук стали першим чоловічим подружжям в Україні, чиї фактичні шлюбні відносини визнано судом.  Деснянський районний суд Києва визнав наявність фактичних шлюбних відносин між двома чоловіками - першим секретарем посольства України в Ізраїлі Зоряном Кісем і його партнером, громадським активістом Тимуром Левчуком.

Це перше подібне рішення для України, повідомили у четвер, 3 липня, в громадській організації "Інсайт".

У червні 2024 року Кіся призначили першим секретарем українського посольства в Ізраїлі. Він хотів взяти з собою у довготривале відрядження за кордон як чоловіка свого партнера, однак у міністерстві закордонних справ (МЗС) України йому в цьому відмовили - на підставі того, що, згідно з національним законодавством, шлюбом може вважатися лише союз жінки та чоловіка.

У США легалізували одностатеві шлюби в усіх штатах

Змушувати суд відкрити провадження довелось через Верховний суд

Тому Кісь вирішив звернутися до суду з вимогою визнати між ним і Левчуком фактичні шлюбні відносини - проживання однією сім'єю без офіційного узаконення, пише видання "Українська правда. Життя". Заяву до Деснянського суду подали у вересні 2024 року, однак той відмовився відкрити провадження. Справа дійшла до Верховного суду, який зобов'язав суд першої інстанції розглянути справу.

Деснянський суд відкрив провадження 7 травня, а вже 10 червня ухвалив рішення, яким визнав фактичні шлюбні відносини між Кісем і Левчуком. Доказом для цього стало те, що чоловіки проживають разом з 2013 року, у 2017 році провели цивільну весільну церемонію в Україні, а у 2021-му - уклали офіційний шлюб у США.

Крім того, суд опитав свідків - знайомих і друзів позивачів, які розповіли, що чоловіки дійсно проживають разом та ведуть спільний побут. Також вивчали сімейні фото пари, фото з церемонії одруження, квитки на авіарейси тощо.

Одностатеві шлюби" та реєстровані цивільні партнерства. Чому одного в  Україні не буде і як планується реалізовувати інше - Погляди - Українська  правда. Життя

У рішенні суду зазначено, що згідно зі статтею 21 Конституції "Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах", а згідно з рішенням Конституційного суду від 3 червня 1999 року до членів сім'ї належать особи, які постійно мешкають разом та ведуть спільне господарство. Також суд послався на статтю 8 Європейської конвенції з прав людини, яка передбачає право на повагу до "приватного і сімейного життя".

"Це рішення створює важливий прецедент у справі правового визнання одностатевих стосунків в Україні", - заявили у громадській організації "Інсайт".

Петиція про легалізацію одностатевих шлюбів перевищила необхідне мінімальне число голосів у 25 тисяч. У ЛГБТК-спільноті сподіваються на "правильні кроки" уряду на шляху до європейського вибору.

Український Дощ писав раніше, що MELOVIN заручився на Майдані з парамедиком ЗСУ

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Єрмаку оголосили підозру у відмиванні грошей: судові засідання продовжуються
Україна
Єрмаку оголосили підозру у відмиванні грошей: судові засідання продовжуються
Андрій Єрмак отримав підозру в корупції...
Міноборони пропонує трансформувати ТЦК в «Офіси резерву+»
Україна
Міноборони пропонує трансформувати ТЦК в «Офіси резерву+»
Також у громадських місцях планують розміщувати точки рекрутингу....
Омбудсмен заявив про незаконне утримання людей у ТЦК та назвав області з найбільшою кількістю порушень
Україна
Омбудсмен заявив про незаконне утримання людей у ТЦК та назвав області з найбільшою кількістю порушень
Лубінець пояснив, що свідомо зробив цей випадок публічним, попри можливу критику...
Росіянин у Києві порізав ножем киянина: потерпілий, втікаючи, випав з 11 поверху
Україна
Росіянин у Києві порізав ножем киянина: потерпілий, втікаючи, випав з 11 поверху
Інцидент стався у суботу, 8 травня, в Оболонському районі столиці...
 Новий Трудовий кодекс: роботодавцям можуть дозволити відеонагляд і контроль робочих переписок
Україна
Новий Трудовий кодекс: роботодавцям можуть дозволити відеонагляд і контроль робочих переписок
Згідно з проєктом, роботодавці зможуть застосовувати засоби контролю за працівниками лише за умови, якщо альтернативні способи контролю є неможливими...