США закликали своїх громадян терміново виїхати з Білорусі
У понеділок, 21 серпня, громадян США попросили терміново покинути Білорусь. Причиною стало закриття двох пунктів пропуску на литовсько-білоруському кордоні.
Про це повідомляє посольство США у Білорусі.
У посольстві закликали громадян США не в'їжджати до Білорусі через її сприяння російській агресії проти України, свавільне застосування місцевих законів, можливість громадянських заворушень, ризик затримання та обмежені можливості посольства.
«Громадяни США в Білорусі повинні негайно покинути країну. Розгляньте можливість виїзду через прикордонні переходи, що залишилися, з Литвою і Латвією або літаком», — йдеться у повідомленні.
У посольстві зауважили, що громадянам США заборонено в'їжджати до Польщі суходолом з Білорусі. Також їм радять не їхати до росії чи України.

18 серпня литовський уряд тимчасово закрив два пункти пропуску з Білоруссю в Тверецюс/Відзи та Сумскас/Лоша.
На цей час, відкрито чотири прикордонні переходи, а саме: Лаворішкес/Котлова, Мядінінкай/Кам'яний, Райгардас/Привалка і Шальчінінкай/Беняконі.
Крім того, уряди Польщі, Литви та Латвії також заявили про можливе закриття прикордонних переходів із Білоруссю.
Вагнерівці у Білорусі: що відомо
Після невдалої спроби заколоту в РФ частина найманців ПВК Вагнер опинилися в Білорусі за домовленістю з білоруським диктатором Олександром Лукашенком.
23 липня під час зустрічі з російським диктатором Володимиром Путіним Лукашенко заявив, що вагнерівці його «напружують», бо нібито хочуть атакувати Польщу. Але потім сказав, що пожартував.

29 липня прем'єр Польщі Матеуш Моравецький повідомив, що понад сто найманців ПВК Вагнера вирушили в бік Сувальського коридору біля білоруського міста Гродно.
Такі дії він назвав «небезпечною ситуацією» і «кроком до подальшого гібридного нападу на Польщу».
Прем'єр-міністр припустив, що найманці ПВК Вагнера будуть маскуватися під білоруських прикордонників і допомагати нелегальним мігрантам проникати на територію Польщі. Крім того, Моравецький припустив, що найманці можуть почати проникати на польську територію під виглядом нелегальних мігрантів, що створить «додаткові ризики».

3 серпня Моравецький терміново зустрівся з президентом Литви Гітанасом Науседою на Сувальському перешийку після повідомлень про наближення до нього найманців ПВК Вагнер з території Білорусі.
Представниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що Альянс не бачить прямої або опосередкованої загрози з боку терористичного угруповання ПВК Вагнер, які перебувають у Білорусі.
Український Дощ писав раніше, що 31% американців підтримали б введення військ США в Україну, інша третина проти – опитування.