Співкамерники Олексія Навального розповіли про знущання та тиск на нього у в'язниці

Співкамерники Олексія Навального розповіли про знущання та тиск на нього у в'язниці

Колишні ув'язнені ІЧ-2 у російському Покрові, де відбуває призначений термін опозиціонер Олексій Навальний, дали інтерв'ю телеканалу «Дощ», у якому розповіли, як над політиком знущаються за наказом Кремля, пише RFI.

За їхніми словами, через те, що Навальний є особистістю відомою адміністрація колонії утримується від фізичних методів впливу, натомість було докладено всіх зусиль, щоб зробити існування опозиціонера в колонії нестерпним і спровокувати його самого на вчинення якихось протиправних дій.

Так колишні сусіди по камері Навального розповіли, що з першого дня іншим ув'язненим було заборонено розмовляти з ним, а тим, хто був у його загоні, наказали записувати кожен його крок.

«Йому зробили повну ізоляцію. Першого дня, коли ми сіли на кухні пити чай, він щось хотів у мене запитати. Я йому ногою з-під столу вдарив і говорю: не треба нічого питати. Потім він підійшов до мене і запитав, де тут безпечне місце. Я говорю, ось там, де підтягуєшся, спортом займаєшся», — повідомив колишній в'язень.

Коли Навальний перебував у лікарні під час голодування, завгосп загону та дневальний «цілими днями пропадали в бібліотеці» і готували фільм про опозиціонера. У результаті ув'язненим колонії показали фільм, у якому показали, як Навальний «з якимось геєм фотографувався обійнявшись. Далі показували фотографії цього пацана-гея, неприйнятні», сказав колишній зек.

Засуджений розповів, що перші три дні після повернення з лікарні, куди Навальний потрапив через тривале голодування, політику не давали спати. За його словами, на сусіднє з Навальним ліжко поклали «кутового» (відомі також як «півні», «опущені» та «ображені» — нижча каста в тюремній ієрархії), який заважав йому спати, видаючи неприємні звуки та навіть мастурбуючи у безпосередній близькості від Навального. За словами Османова, все це робилося за вказівкою керівництва колонії. Коли Навальний йшов на зустріч із адвокатами, до загону приходили співробітники колонії і ув'язнені звітували про виконання наказів адміністрації щодо створення для Навального нестерпних умов.

«Він підвівся, просто хоче пройтися - один встає вперед, інший - назад. Просто на психіку давлять. Він сів, вони сідають поряд. Вони кажуть, що це є наш об'єкт. Припустимо, ти 10–20 разів сказав „здравствуйте“, п'ять-шість осіб пишуть на листку „здравствуйте“. Потім увечері всі ці листочки здаються до опервідділу. Навіть у туалет двері відчиненими залишають... І там по-любому один із цих „кутових“ знаходиться. У туалеті. Ти сидиш – він стоїть. Ногою навіть якщо вдариш, він не піде. Ти сідаєш на очко, він сидить перед тобою навколішки. Один метр відстані», – розповідає зек.

В ІЧ-2 Олексій Навальний перебуває з того часу, як 2 лютого 2021 року суд Москви замінив йому умовний термін на реальний у справі «Ів Роше». З відповідною вимогою до суду звернулася виконавча служба, яка заявляла, що політик порушив умови випробувального терміну, поїхавши з Росії до Німеччини лікуватися після того, як його отруїли співробітники ФСБ. З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, Навальний має провести в колонії два роки та вісім місяців.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Світ
Санкції підштовхують росію та білорусь прискорити об'єднання - путін
Країна-агресор та білорусь домовилися про формування єдиного оборонного простору Союзної держави та забезпечення безпеки, зокрема у боротьбі з тероризмом...
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
Світ
Болгарія не допустить ультиматумів від країни-агресора: 70 дипломатів рф поїдуть додому
росія вимагала від Болгарії скасувати висилку 70 дипломатів, погрожуючи закрити своє посольство. У Болгарії заявили, що не допустять ультиматумів...
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Світ
Президенту Індонезії, який 6 років тому прилітав у Сочі, путін заявив, що той вперше в росії
Індонезійський лідер під час перебування в Москві передав путіну послання від президента України Володимира Зеленського...
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Світ
Бельгія з 1 липня припиняє видавати туристичні візи росіянам
Посольство Бельгії не називає ані причини припинення видачі короткострокових віз, ані дати відновлення їх оформлення...
Канада поставить Україні десятки бронетранспортерів та камер для безпілотників
Світ
Канада поставить Україні десятки бронетранспортерів та камер для безпілотників
Бронетранспортери мають бути доставлені в Україну цього літа. Канадські чиновники відмовилися бути конкретнішими з міркувань оперативної безпеки...