Соціологи розповіли, що подобається українцям і кому вони довіряють

Сьогодні, 24 жовтня, стали відомі результати опитування, яке протягом 19-22 жовтня провела Соціологічна група «Рейтинг». Оприлюднені дані засвідчують певні зрушення у сприйнятті українцями суспільно-економічних процесів.
Так, 18% опитаних вважають, що за останні 12 місяців економічне становище в країні покращилася, 47% говорять, що воно не змінилося, і 29% стверджують, що ситуація погіршилася.
У динаміці з початку року, кількість тих, хто негативно оцінював економічну ситуацію зменшилася удвічі.
Водночас 45% опитаних усе ще вірять, що впродовж наступних 12 місяців економічне становище в країні покращиться, 26% вважають, що воно не зміниться, і лише 15% мають негативні сподівання. Ще 15% не змогли відповісти на це запитання.
Найбільше позитивних змін опитані побачили у стані доріг: майже 40% відзначили покращення. Про позитивні зрушення в курсі національної валюти сказали 31% респондентів. У ситуації зі свободою слова та демократії покрашення побачили 23%.
Покращення міжнародного іміджу України зауважили 21% українців. Щодо можливостей знайти роботу на позитивні зрушення вказали 18% респондентів. На думку 17% українців, нова влада стала краще боротися з корупцією. 13% вважають, що збільшилися шанси на встановлення миру на Донбасі.
Попри загальну позитивну динаміку, у ряді сфер респонденти відзначали негативні зрушення. Так, 45% поскаржилися на погіршення якості медичного обслуговуванн. 52% висловили незадоволення тарифною політикою, 73% – цінами.
Найбільшою загрозою для України респонденти вважають масовий виїзд українців закордон (56%).
Нині люди найбільше довіряють волонтерам (69%), ветеранам АТО (67%), президенту України (66%) та армії (65%). Також високий рівень довіри має церква (56%).
Найменше українці довіряють органам прокуратури – лише 14-15%.