«Слуги» хочуть скоротити армію, бо проїдають бюджет

«Слуги» хочуть скоротити армію, бо проїдають бюджет

Глава парламентської монобольшості Давид Арахамія виступив за скорочення чисельності складу українських Збройних сил.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24" в середу, 14 жовтня в День захисника України.

Політик заявив, що для переозброєння ЗСУ необхідні кошти, проте в бюджеті їх немає, і тому слід перерозподілити ті гроші які вже закладені на оборону. Зокрема, за словами Арахамії, слід позбутися зайвих "ротів" і спрямувати вивільнені гроші на закупівлю технологій і зброї.

"Нам насправді потрібно хоча б вести розмову і розрахунки про можливе скорочення чисельності ... або збільшенні бюджету, але ми розуміємо, що бюджет - це цифра, якої завжди не вистачає. Це захищена стаття для оборони, але завжди немає достатньо коштів, щоб переозброювати армію, купувати нові речі, нове озброєння, нові технології, займатися їх вивченням ", - заявив керівник фракції" СН ".

Арахамія вважає, що армія однієї з найбільших країн в Європі - України - під час війни має бути нечисленна, але ефективна, тобто нардеп пропонує скоротити військо, а заощаджені гроші вкласти в технологію.

Як відомо, скорочення армії відбувається ще з літа 2020. Свою думку відносно скорочення армії висказав тоді в своєму facebook журналіст Юрій Бутусов.

"В багатьох бригадах ООС велика частина піхоти, які прикомандировані з інших видів військ. А це значить, що платники податків фінансують "умовно боєготовну" армію, яка за назвою є професійною, а комплектується як радянський колгосп - звідусіль і хто попало.

Цей бардак пояснюється тим, що ось коли Путін буде наступати, тоді прийдуть добровольці і доукомплектують всі вакансії. Насправді це дуже шкідливий міф. По-перше, професійна армія повинна перебувати в постійній готовності, а не чекати добровольців.

По-друге, тотальний некомплект не дозволяє нормально організувати службу, призводить до набору кого попало, до відволікання ненормально великого числа військових для забезпечення поставлених задач.

По-третє, на утримання неукомплектованих підрозділів витрачаються великі кошти, які можна було б скерувати на посилення бойової підготовки, рівень якої не відповідає сучасним вимогам.

Що роблять зараз? Військовослужбовців не скорочують. Скорочують штати, щоб привести їх у відповідність з тією кількістю людей, яка має бути за законом. Але армії потрібно не просто скорочення штатів - треба забезпечити відбір кадрів, треба забезпечити їх інтенсивну підготовку, має бути забезпечено просування лідерів по кар'єрі, треба забезпечити їх умовами для довгострокових контрактів. Якщо реформи не буде - то діючі військовослужбовці ефекту від скорочення штатів не побачать, боєздатність армії в цілому не зросте." - коментує військовий журналіст.

Михайло Жирохов, військовий експерт, історик, автор книг і статей з історії локальних конфліктів ХХ століття вважає, що, якщо буде змінено штатно-організаційну структуру бригад шляхом зменшення кількості посад і відмови від деяких структур, то вони стануть більш нечисленними і більш керованими, але постана інша проблема.

"У випадку такого скорочення "в повний зріст" постане питання з ротаціями на Донбасі. Адже зменшеним в чисельності бригадам  доведеться "нарізати" під відповідальність явно меншу кількість кілометрів фронту і, отже, замість умовних п'яти бригад по ротації доведеться висувати сім або вісім. А так як кількість бригад є число незмінне, то в цьому випадку доведеться збільшувати час перебування підрозділу на фронті. Наприклад, повертатися до схеми 12:12, яка не виправдала себе в минулі роки. Крім того. якщо скорочення відбувається за рахунок техперсоналу, а не безпосередньо бойців, то виникає проблема - хто буде обслуговувати важку зброю і дотримувати її в бойовій готовності 24/7?".

Як відомо, цього року Зеленський зменшив призовний вік для молодих українців: раніше в армію закликали молодих людей від 20 років і старше, а теперішній президент знов повернув колишню норму і знизив призовний вік для хлопців з 20 до 18 років.

Раніше Український Дощ писав, що ветеран АТО Микола Микитенко спалив себе в центрі Києва напередодні свята Захисників України на знак протесту проти політики Зеленського.

Теги
Схожi
Володимир Зеленський і Анджей Дуда висловили співчуття сім'ям загиблих в Польщі українців
Політика
Володимир Зеленський і Анджей Дуда висловили співчуття сім'ям загиблих в Польщі українців
Президент України Володимир Зеленський і президент Польщі Анджей Дуда в суботу, 6 березня, висловили співчуття сім'ям українців, чиї близькі загинули і отримали травми в результаті аварії автобуса під польським Кашице...
Єрмак неочікувано заявив, що настав час Україні щодня говорити про вступ у НАТО
Політика
Єрмак неочікувано заявив, що настав час Україні щодня говорити про вступ у НАТО
Глава Офісу Президента України Андрй Єрмак вважає, що вступ України до НАТО необхідно максимально прискорити


...
Росія заборонила в'їзд до Криму лідеру кримськотатарського народу Джемілєву до 2034 року
Політика
Росія заборонила в'їзд до Криму лідеру кримськотатарського народу Джемілєву до 2034 року
Про це стало відомо завдяки вивченню матеріалів в кримінальному провадженні проти Джемілєва на засіданні суду в окупованому Армянську...
Бойовики «ДНР» заявили про вихід із перемир'я: чи буде велика війна на Донбасі?
Політика
Бойовики «ДНР» заявили про вихід із перемир'я: чи буде велика війна на Донбасі?
Гібридні сили Росії 3 березня взагалі заявили про те, що будуть стріляти по українських позиціях «на випередження»...
МЗС має викликати посла Словаччини та вручити йому ноту протесту, – Ірина Фріз
Політика
МЗС має викликати посла Словаччини та вручити йому ноту протесту, – Ірина Фріз
МЗС України має викликати посла Словаччини та вручити йому ноту протесту, з огляду на висловлювання прем’єр-міністра Словаччини щодо Закарпаття...