Слідом за США Росія виходить з Договору про відкрите небо

США 22 листопада минулого року вийшли з Договору про відкрите небо, пояснивши цей крок грубими порушеннями угоди з боку Росії. Тепер і Росія почала внутрішньодержавні процедури щодо виходу з Договору, про що у п'ятницю, 15 січня, повідомили в МЗС РФ.
У МЗС Росії вважають, що Сполучені Штати вийшли з Договору про відкрите небо "під надуманим приводом». Кремль стверджує, що після цього висунув «конкретні пропозиції» з реанімації договору, але «ці пропозиції не отримали підтримки з боку союзників США».
Росія вимагала від союзників США по НАТО, що беруть участь в Договорі, не передавати США інформацію, що отримується ними в ході спостережних польотів.
Договір з відкритого неба було підписано в 1992 році представниками 23 країн-членів НАТО і колишнього Варшавського договору і він вступив в силу на 10 років пізніше, в 2002-му. Після виходу США з угоди його учасниками залишалися 34 країни. Угода дозволяє країнам-учасницям розвідувальні польоти в повітряному просторі країн-підписантів для перевірки військових об'єктів.
США оголосили про намір вийти з договору у травні 2020 року. У Вашингтоні пояснили це неодноразовими грубими порушеннями з боку Росії. Зокрема, відмовою Москви в проведенні спостережного польоту в 10-кілометровому коридорі уздовж кордону з Абхазією і Південною Осетією. У Вашингтоні відзначали також обмеження на польоти в районі Калінінграда.