Щоб вижити, депутатам доведеться ходити на роботу

Щоб вижити, депутатам доведеться ходити на роботу

З листопада для народних депутатів настануть тяжкі часи, адже на них поширюватимуться норми Трудового кодексу, за яким живе уся країна. Тож якщо парламентарі не працюватимуть, їм не нараховуватимуть зарплату.

Як повідомляє сайт Верховної Ради, 25 жовтня президент України підписав закон №1035-2, який прирівнює народних депутатів до простих громадян у сфері оплати праці.

Відтепер, якщо парламентар без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань або пропускає понад 50% засідань комітету, йому годі розраховувати на місячну платню.

Оскільки закон не передбачає процедури письмової реєстрації депутатів, підставою для нарахування їм зарплати будуть дані про участь у необхідній кількості голосувань на кожному пленарному засіданні.

Інформацію про порушення трудової дисципліни збиратиме комітет з питань депутатської етики, а розпорядження про припинення виплат підписуватиме голова Верховної Ради.

Нагадаємо, «драконівський» закон №1035-2, який позбавляє депутатів зарплат за прогули, парламент ухвалив 16 жовтня. Тоді за документ проголосувало 265 народних обранців. З того часу не минуло й 10 днів, як президент України в «турборежимі» підписав закон. За Конституцією глава держави має на цю процедуру 15 днів.

Проте депутати все одно цілком не зрівнялися в умовах оплати праці з іншими держслужбовцями. І справа не лише в розмірі платні, а ще й у тому, що парламентарям дозволяється без фінансових санкцій пропускати половину засідань комітету. Усім іншим чиновникам зараховується прогул, якщо їх не було на робочому місці протягом трьох годин на день.

Із ухваленого закону незрозуміло, чи позбавлятимуть парламентарів тільки зарплат, чи й так званої компенсації за здійснення депутатських повноважень.

Як відомо, серед депутатів минулого скликання було з десяток злісних прогульників, які місяцями не з’являлися у Верховній Раді. Щоправда, їхню зарплату справно забирали помічники.

До речі, на нещодавній нараді з підготовки Держбюджету-2020 до другого читання президент України дав доручення скоротити видатки на утримання держслужбовців на 10 відсотків.

Теги
Схожi
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
Політика
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
«Чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Росії. Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі..." - розповів ЗМІ прессекретар МЗС України...
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
Політика
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
«Це не просто боротьба за територію. Це конфлікт, який вирішує, чи буде збережений істинний демократичний порядок, чи спрацює принцип непорушності кордонів...» - зазначив Зеленський...
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Політика
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Під час розгляду постанови про фінансування заходів до річниці подій Бабиного Яру нардеп Княжицький назвав колег антисемітами...
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його  у провалі вакцинації
Політика
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його у провалі вакцинації
Міністру охорони здоров’я України Максиму Степанову сьогодні передали поховальні квіти в залі засідань Верховної Ради...
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Політика
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Незважаючи на економічні відносини з РФ, Китай відмовився визнавати Крим російським...