[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Російські ботоферми, що поширюють дезінформацію у соцмережах, базуються в Африці

Російські ботоферми, що поширюють дезінформацію у соцмережах, базуються в Африці

Компанії з дезінформації дотримуються багатьох тактик, в тому числі використання сумнозвісних російських ботоферм, які активно застосовувалися під час виборів 2016 року в США зокрема. 

Згідно повідомлень з Facebook і Twitter, кампанія з дезінформації, що проводиться людьми, що мають зв'язки з Російським агентством інтернет-досліджень (IRA), активізувалася і знову направлена ​​проти США в розпал передвиборної гонки, але на цей раз слід російських ботоферм йде з Африки.

«Ця мережа перебувала на ранніх етапах формування аудиторії і експлуатувалася місцевими громадянами - деякими з них з розумом, але більшістю - неусвідомлено» в Гані та Нігерії від імені окремих осіб в Росії, пояснює Facebook у своєму блозі.

 CNN провела власне глибоке розслідування операцій в Гані, Нігерії та зайшла так далеко, що навіть відвідала один з будинків, де група ганців працювала над створенням постів, спрямованих на американські соціальні проблеми.

Дивно, але Graphika, фірма соціальної аналітики, яка спеціалізується на дезінформації, помітила, що ця кампанія не фокусувалася конкретно на виборах в США або на кандидатах в президенти. Поява кандидатив у дискусіях була опосередкованою, «крізь призму прав людини, толерантність і расизм».

 

Директор з інновацій Graphika Каміль Франсуа зазначає, що російська кампанія тролінгу спиралася на неурядову організацію з Гани як свого роду довірену особу, і  деякі з її учасників, ймовірно, не знали про справжній характер своєї роботи.

«Ця операція показує нам, що іноземні агенти прагнуть все більш креативно використовувати проксі-групи», - говорить Франсуа. «Це також показує, що інформаційні операції можуть базуватися де завгодно»

Більшість акаунтів було створено в другій половині 2019 року, і створений ними контент стосувався проблем, пов'язаних з расою, особливо напруженості між чорними і білими американцями. Згідно даних Facebook, кампанія була зосереджена на таких темах, як «чорна історія» і перевага «чорних», а також «матеріали про утиски і несправедливість, включаючи жорстокість поліції».

Facebook виявив 49 облікових записів на платформі, 69 сторінок Facebook і 85 акаунтів в Instagram, що беруть участь в цій кампанії. На Facebook відносно ранні акаунти зібрали близько 13 500 підписників. У Instagram акаунти набрали близько 265 тис. осіб.

У твіттері 71 обліковий запис, пов'язаний з російськими операціями в Гані і Нігерії, поширює подібні повідомлення, намагаючись «сіяти розбрат, беручи участь в розмовах з соціальних питань, таких як раса і громадянські права».

Однак, незважаючи на те, що зусилля Росії по розпалюванню існуючих соціальних суперечностей в США тривають, дивує інше, - Twitter виявив , що велика частина дезінформації в США відбувається як не дивно зсередини, а не ззовні.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Глава МОЗ просить не виділяти гроші на порятунок «трупів»
Політика
Глава МОЗ просить не виділяти гроші на порятунок «трупів»
64-річний міністр нагадав про середню тривалість життя українців. Він розповів, на порятунок яких громадян доцільно витрачати кошти...
Депутатів ВР можуть позбавити зарплат
Політика
Депутатів ВР можуть позбавити зарплат
Ініціатором документа №3256, текст якого з'явився на сайті парламенту, виступив член депутатської групи «За майбутнє» Антон Яценко...
РосЗМІ в істериці: головна освітянка України прихильна до борців з радянським режимом
Політика
РосЗМІ в істериці: головна освітянка України прихильна до борців з радянським режимом
У квітні 2018 року, до 75-річчя дивізії СС «Галичина» Манзій, працюючи у львівському департаменті освіти, провела конкурс малюнків серед школярів, присвячений діяльності січових стрільців ІІ світової війни....
У «Слузі народу» відмовилися від бюджетних грошей
Політика
У «Слузі народу» відмовилися від бюджетних грошей
Загальна сума фінансування усіх партій з бюджету становить 212,6 млн гривень. Ці кошти просять скерувати до Стабілізаційного фонду...
Путін заборонив українцям володіти землею в Криму
Політика
Путін заборонив українцям володіти землею в Криму
Президент країни-агресора видав указ N201, яким включив більшість окупованих районів Криму до переліку прикордонних територій Росії...