[]

Роковини смерті Щербаня: hromadske покаже фільм про «найбагатшу людину України 90-х»

Роковини смерті Щербаня: hromadske покаже фільм про «найбагатшу людину України 90-х»

3 листопада 1996 року в Донецьку вбили «найбагатшу людину України» — Євгена Щербаня. У 24-ту річницю цього злочину hromadske покаже власний фільм-розслідування «Спадкоємець» про сина Щербаня та пошуки статку батька.

Євген Щербань — донецький бізнесмен і народний депутат України 2-го скликання. 3 листопада 1996 року його вбили в Донецькому аеропорту. Замовників убивства слідство досі не встановило. У різні часи прокуратура звинувачувала у вбивстві Щербаня колишніх прем’єр-міністрів Павла Лазаренка та Юлію Тимошенко.

На момент вбивства Євгена Щербаня вважали одним з найбагатших людей України. Його статки оцінювали приблизно у 500 млн доларів. Компанії Щербаня займалися виробництвом та продажем металу, постачанням газу, нафтопродуктів, будівництвом та фінансовими операціями.

Старший син убитого підприємця Євген Щербань-молодший з 2013 року проводить власне розслідування і намагається дізнатися, куди зник спадок батька. 

За фінансової підтримки BBC журналісти зняли документальний фільм про сина «першого олігарха України» та його розслідування.

«З Євгеном ми познайомились ще у 2013-му, на судовому процесі про вбивство його батька. Тоді він тільки починав розслідування. Ідея фільму виникла за рік після суду — з того часу тривали зйомки. У результаті ми отримали унікальне занурення у Донбас 1990-х та світ великих грошей», — розповідає співавтор фільму Максим Каменєв.

«Фільм відповідає на запитання: яким чином створювались капітали у 1990-ті, та проливає світло на початкові сторінки біографії відомих підприємців — вихідців з Донбасу, які змінили Щербаня у статусі найбагатших людей України» — додає ще один співавтор фільму Олександр Кохан.

«У фільмі використані унікальні кадри з особистого архіву родини Щербаня. Ми вперше так близько побачимо приватне життя та повсякденні звички донецької бізнес-еліти епохи 90-х. В об'єктив невідомого відеографа потрапили молоді Йосип Кобзон, Микола Азаров, Олександра Кужель, Сергій Тарута та Рінат Ахметов. Це не лише важливе розслідування, а й рідкісний візуальний артефакт епохи» — зауважує креативна продюсерка фільму Надія Парфан.

Дивіться прем'єру документального фільму «Спадкоємець» 3 грудня 2020 року на усіх платформах hromadske: на сайті, youtube-каналі та у соцмережах.

[]
Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Гробниця Тутанхамона
Історія
Гробниця Тутанхамона
26 листопада 1922 року британські археологи стали першими за останні 3 тисячі років людьми, що увійшли в усипальницю єгипетського фараона Тутанхамона...
Помаранчева революція
Історія
Помаранчева революція
23 листопада 2004 року, через два дні після другого туру президентських виборів, у Києві й рядіі інших міст почалися масові мітинги в підтримку кандидата від опозиції...
Вбивство Кеннеді: таємниці розсекречених документів
Історія
Вбивство Кеннеді: таємниці розсекречених документів
22 листопада 1963 року в Далласі був застрелений 35 президент Сполучених Штатів Джон Кеннеді...
В цей день розпочався Нюрнберзький процес
Історія
В цей день розпочався Нюрнберзький процес
20 листопада 1945 році в Палаці юстиції у Нюрнберзі розпочались засідання Міжнародного військового трибуналу проти діячів нацистської Німеччини...
Авто майбутнього президента: на чому протягом життя їздив Джо Байден
Історія
Авто майбутнього президента: на чому протягом життя їздив Джо Байден
Сорок шостий президент Сполучених Штатів, судячи з його давнішніх інтерв'ю та нинішніх постів у соціальних мережах, вельми небайдужий до автомобілів...