Рибчинський вважає, що звання «народних» треба скасувати, а кума Путіна розстріляти

Рибчинський вважає, що звання «народних» треба скасувати, а кума Путіна розстріляти

76-річний поет, драматург, Герой України Юрій Рибчинський вважає, що в Україні треба ліквидувати міністерство культури і скасувати "радянські" звання народних і заслужених артистів, як етап декомунізації.  Для цього він сам готовий позбутися заслужених звань і регалій. Про це автор "Чарівної скрипки" розповів у програмі "10 розмов з батьком" на YouTube - каналі свого сина Євгена Рибчинського.

"Почесні звання це була передусім ідеологічна нагорода в радянському союзі...  Якщо був вибір між комуністом і некомуністом, то перевагу, звичайно, віддавали тому, хто був членом партії. Але слід віддати належне, там не розкидалися званнями, як у нас після 91-го. Першими народними артистами срср були Шаляпін, Немирович-Данченко та Станиславський." - почав свою розповідь Юрій Рибчинський.

Він наголосив, що у срср звання давалося через багато років копіткої праці у тій, чи іншій галузі, і припустив, що першій народній артистці урср Марії Заньковецькій не дали звання народної артистки срср через те, що вона не була членкинею кпрс.

На запитання сина, чому самому Рибчинському не дали жодного звання до 1991 року, лауреат багатьох радянських конкурсів "Пісня року" відповів, що на його думку це сталося через те, що він "ніколи не був ані кандидатом, ані членом комуністичної партії радянського союзу".

Насамкінець програми на запитання, чому у кума Путіна, лідера прокремлівської партії ОПЗЖ Віктора Медведчука не заберуть звання заслуженого юриста України відповідним рішенням РНБО, народний артист України неочікуванно заявив, що Медведчука взагалі слід "ліквідувати".

"Коли Сталін знищував майже всіх маршалів, героїв громадянської війни, він їх знищував фізично, а звань не забирав. Маршал Тухачевський загинув маршалом... Я дивуюся взагалі українським націоналістам. Тому, що українські націоналісти завжди сповідували принцип "добро повинно бути з кулаками". В Польщі, коли гнобили українців, вбивали дуже високих посадовців-поляків. У нас за весь час вбили тільки Бузину і то, може бути, що це фсб. Якщо влада неспроможна і все грається як кішка з мишкою з Медведчуком... невже не знайдеться українець, який візьме шмайсер і не вирішить це питання радикально. Він заслужив смертну кару... Він має бути розстріляний вже багато разів!" - наголосив Герой України.

Місяць тому політик, поет і син поета Євген Рибчинський започаткував на платформі YouTube кілька нових проєктів, один з яких називається "10 розмов з батьком". Батько і син у перших програмах обговорили теми Другої світової, ролі Тараса Шевченка в становленні нації і боротьбу з небезпечним радянським спадком.

Проєкт "10 розмов з батьком" має на меті перенести "розмови на кухні" поетів Рибчинських на широкий загал для ширшого обговорення історичних, політичних та гуманітарних тем, що були і є актуальними. Хронометраж програми складав про звання і Медведчука склав 45 хвилин.

Український Дощ писав раніше, що на думку Юрія Рибчинського "Україна зміниться лише після того, як його покоління піде з арени".

.

Теги
Схожi
Вандали регулярно псують велосипеди популярного прокатного сервісу столиці
Україна
Вандали регулярно псують велосипеди популярного прокатного сервісу столиці
У столиці неадекватні особи продовжують псувати чуже майно...
Щодо всіх посадовців КМДА проводяться слідчі дії, - голова фіскальної служби
Україна
Щодо всіх посадовців КМДА проводяться слідчі дії, - голова фіскальної служби
Суми встановлених збитків, завданих міському бюджету столиці і державі, сягають понад 160 млн грн, повідомив голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник...
Україна посіла 36 місце в глобальному рейтингу сталого розвитку ООН
Україна
Україна посіла 36 місце в глобальному рейтингу сталого розвитку ООН
Найбільший прогрес Україна показала в досягненні мети «повсюдної ліквідації бідності у всіх її формах»...
Під Києвом діти впали у вигрібну яму, загинула 10-річна дівчинка
Україна
Під Києвом діти впали у вигрібну яму, загинула 10-річна дівчинка
Діти попросилися в охоронця в туалет. Хлопчик провалився в отвір. Сестра спробувала його врятувати, але загинула. Дитина, що вижила, в реанімації...
У києвському фітнес-клубі помер відвідувач
Україна
У києвському фітнес-клубі помер відвідувач
Клієнт займався, але в якийсь момент йому стало зле і він впав. Медики, які приїхали через 20 хвилин, врятувати чоловіка не змогли
...