У Верховній Раді запахло криміналом

Сьогодні, 31 жовтня, Верховна Рада дозволила притягнути до кримінальної відповідальності народного депутата з групи «За майбутнє» Ярослава Дубневича.
Генеральний прокурор Руслан Рябошапка у виступі у ВР наголосив, що слідство має достатньо доказів, щоб обґрунтувати вину парламентаря.
Слово надали Дубневичу. Він заявив, що у поданні «відсутні докази дій, у яких його звинувачує прокуратура». За словами політика, подання внесено «з метою політичного популізму».
За зняття недоторканості з народного депутата проголосувало 332 парламентарі, за надання згоди на затримання – 241, за арешт – 229.
Усі три рішення майже в повному складі підтримали депутати фракцій «Слуга народу» і «Голос». Фракції «Європейська солідарність», «Батьківщина» та група «За майбутнє», членом якої є Дубневич, проголосували тільки за зняття з нього недоторканності. Фракція ОПЗЖ взагалі не підтримала жодного рішення стосовно Дубневича.

Слідство вважає, що Ярослав Дубневич організував корупційну схему, за якою незаконно заволодіння 93 млн грн «Укрзалізниці».
Подання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про зняття депутатської недоторканності з Дубневича потрапило до регламентного комітету Верховної Ради з п’ятої спроби. Попередні рази його повертало на доопрацювання керівництво Генеральної прокуратури: тричі за Юрія Луценка і один раз за Руслана Рябошапки.
Ярослав Дубневич пообіцяв, що не має наміру переховуватися і доведе свою невинуватість.
У Верховній Раді минулого скликання Ярослав Дубневич, як і його брат Богдан, був депутатом від провладної партії БПП. Тоді, за інформацією видання «Слово і діло», про махінації цих братів журналісти написали 78 розслідувань. Це найбільше серед усіх парламентарів VIII скликання.