Попри розведення військ на Донбасі, нормандської зустрічі не буде. Знову РФ каламутить воду

Умовою своєї участі у переговорах у “нормандському форматі” Росія висунула розведення військ на Донбасі, а коли це відбулося, стала говорити про “передчасність“ такого саміту.
“Поки що передчасно говорити. Поки що, як і раніше, дуже багато питань залишається на порядку денному”, – заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання про те, чи бачать у Кремлі шанси провести саміт до кінця року.
За словами речника Путіна, у Москві викликають глибоку стурбованість “будь-які повідомлення про те, що розведення сил зривається“.
Росія, мовляв, виступає за добре підготовлений і результативний саміт у “нормандському форматі“ (Україна, Німеччина, Франція та РФ), а тому не слід поспішати з його проведенням.

За словами Пєскова, зараз ведеться робота над фінальним документом, який мають підписати лідери країн-учасників зустрічі.
Водночас міністр закордонних справ України Вадим Пристайко наголосив: раніше не ішлося про якийсь попередній документ, котрий треба підготувати до зустрічі у “нормандському форматі”.
“Цієї вимоги не було, хоча, загалом, якщо це документ, який буде за результатами зустрічі, – це можна підготувати, щоб дійсно лідери не сиділи і на чистому листі не починали писати результат”, – легко пристав на пропозицію РФ Вадим Пристайко.
Як повідомлялося раніше, розведення військ у Золотому й Петрівському стало умовою Росії для її участі у саміті у “нормандському форматі”.
Розведення військ у Золотому на Луганщині почалося 29 жовтня та, відповідно до заяв ОБСЄ, успішно завершилося 1 листопада. Наступні заходи з розмінування і розбирання фортифікаційних споруд триватимуть 30 днів.
Водночас розведення сил у районі села Петрівське на Донеччині, яке мало початися 4 листопада, було відтерміноване українською стороною через зафіксовані протягом останніх семи днів обстріли. Штаб ОС переніс відведення на 8 листопада.
Нагадаємо, 4 листопада міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що у вересні Росія висувала лише дві вимоги для проведення саміту: визнання Києвом “формули Штайнмаєра” та розведення на трьох ділянках – у Станиці Луганській, Золотому і Петрівському.
Раніше міністр закордонних справ України заявляв, що “нормандська зустріч” відбудеться протягом листопада.
Нещодавно “Український дощ“ писав, як наша країна будує міст в ОРДЛО під триколорами.