Польща і Угорщина підписали договір про взаємодопомогу в боротьбі з Євросоюзом

Польща і Угорщина підписали договір про взаємодопомогу в боротьбі з Євросоюзом

Прем'єр-міністри Польщі та Угорщини - Матеуш Моравецький і Віктор Орбан - заявили, що не припинять блокувати бюджет Євросоюзу, поки його прийняття пов'язане із затвердженням механізму захисту верховенства права.

Про це повідомляє польське радіо "RMF24".

Зазначається, що у четвер, 26 листопада після зустрічі з главою угорського уряду Віктором Орбаном в Будапешті, Моравецький заявив, що положення ЄС про верховенство права "небезпечно для єдності Європи і загрожує розпадом всього Євросоюзу", а сам механізм цього положення - заполітизований.

"Ми без вагань скористаємося нашим вето на благо всього Союзу", - зазначив прем'єр Польщі.

Прем'єр Угорщини Орбан, в свою чергу заявив, що між двома країнами виник ситуативний союз проти решти Євросоюзу. Зокрема, Орбан повідомив, що підписав з Моравецьким спільну заяву.

"Ми об'єднаємо наші інтереси і аргументи в цьому обговоренні, і Угорщина не приймає ніяких пропозицій, які були б неприйнятні для Польщі. Ми будемо битися разом", зазначив прем'єр.

У декларації повідомляється, що загальна мета обох урядів - запобігти створенню механізму, який послабив би верховенство закону в Євросоюзі, перетворивши його в політичний інструмент.

Прем'єр-міністри в спільній заяві підтвердили свою позицію по бюджету Європейського Союзу на наступні сім років.

"Наша позиція не змінилася з початку переговорів по представленим в 2018 році пропозицій по бюджету", - йдеться в документі.

Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький на конференції з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном заявив, що довгостроковий бюджет ЄС, прийнятий на тривалій сесії Європейської Ради в липні, був успіхом для всього Співтовариства.

"Це було в липні. Однак сьогодні ми стикаємося з новою проблемою, з абсолютно новим механізмом, який в силу свого свавілля, політичного застосування і політично мотивованих рішень неминуче призведе до фрагментації Європейського Союзу і, можливо, навіть до розпаду Союзу - цей механізм є довільно витлумаченим в постанові про так зване верховенство права", - пояснив прем'єр

Моравецький наголосив, що "вторинне право не повинно обходити первинний закон". За його словами, "це все одно, що звести постанову ЄС поверх польської конституції".

Нагадаємо, Польща і Угорщина саботують перегляд Бюджету Євросоюзу в зв'язку зі створенням фонду підтримки економіки в зв'язку з пандемією Covid-19, так званого "антікороновірусного бюджету ЄС". В фонд збираються направити 750 мільярдів євро з бюджетів країн-учасників, проте держави-члени Євросоюзу повинні прийняти його одноголосно.

Раніше Український Дощ писав, що нідерландський журналіст Даніель Верлаан зміг підключитися до закритої відеоконференції міністрів оборони країн Євросоюзу в Zoom.

Теги
Схожi
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Світ
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Ініціатива щодо зміни Конституції стала наслідком політичної кризи 2020 року, коли в результаті протестів проти підсумків парламентських виборів до влади прийшов Садир Жапаров...
Принц Гаррі може приїхати до Великобританії попрощатися з дідом
Світ
Принц Гаррі може приїхати до Великобританії попрощатися з дідом
Гаррі хоче в цей складний момент підтримати королівську родину і бабусю, королеву Великобританії Єлизавету II...
У Парижі пограбували знаменитий готель класа «lux» George V
Світ
У Парижі пограбували знаменитий готель класа «lux» George V
Готель George V входить в мережу Four Seasons, знаходиться на Єлисейських полях і вважається одним з найдорожчих у місті...
Марін Ле Пен оголосила про намір балотуватися у президенти Франції
Світ
Марін Ле Пен оголосила про намір балотуватися у президенти Франції
Перемогу ультраправого кандидата на виборах глави держави допускають 48% французів...
У Данії доплачують клаєнтам за банківську іпотеку
Світ
У Данії доплачують клаєнтам за банківську іпотеку
Данський Jyske Bank - третій за розміром банк країни - пропонує іпотечні кредити за ставкою мінус 0,5% річних...