[{"ad_code":"","ad_pic":"","date":"30-09-2020","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Після реформи ДАБІ в Україні з'являться «будівельні шерифи»

Після реформи ДАБІ в Україні з'являться «будівельні шерифи»

В рамках реформи містобудування в Україні можуть з'явитися головні інспектори містобудування в регіонах, чиї функції деяким чином будуть нагадувати функції шерифів.

Про це, виступаючи на зустрічі представників влади з будівельним бізнесом з нагоди Дня будівельника, що відбулася під головуванням прем'єр-міністра України Дениса Шмигаль, заявив глава Державної інспекції містобудування Юрій Васильченко.

Зокрема, він нагадав, що в рамках реформи вже створено Державну інспекцію містобудування і найближчим часом вона буде в повному обсязі виконувати функції контролю і нагляду в будівництві.

Зараз, зазначив Васильченко, у Верховній Раді напрацьовуються пропозиції щодо внесення змін до законодавства про державне регулювання в будівництві, які дозволять Інспекції містобудування виконувати покладені на неї функції.

"Ключову роль у контролі над будівництвом повинні грати міжрегіональні територіальні органи Госінспекціі, які будуть безпосередньо здійснювати контроль на своїх територіях. Є ідея наділити начальників міжрегіональних територіальних управлінь повноваженнями головного державного інспектора з містобудування відповідних територій, якогось "будівельного шерифа", - заявив Васильченко.

Ця людина, за його словами, буде нести персональну відповідальність за ефективність контролю над будівництвом.

"Коли суперечки між рядовим інспектором і забудовником, що виникли під час перевірки, не може вирішити" шериф ", повинна бути можливість звертатися до головного державного інспектора з містобудування України для вирішення спірних питань", - додав глава інспекції.

І тільки в разі неможливості дійти згоди, додав Васильченко, забудовникам доведеться звертатися до суду.

Крім того, Васильченко підкреслив, що Центральний апарат Держінспекції містобудування не повинен безпосередньо втручатися в роботу регіональних інспекторів та головного інспектора території, а також центральний апарат не зможе проводити перевірки об'єктів. За центральним апаратом ДІМ повинна бути закріплена функція нагляду за міжрегіональними територіальними органами.

"Один з великих плюсів реформи, - сказав Васильченко - це заміна механізму контролю.

Перевіряти об'єкти можна буде навіть якщо на об'єкті буде відсутній замовник або його представник. Перевірку можна проводити в присутності представника місцевої влади, тому що зараз його відсутність фактично блокує перевірку ". Раніше Васильченко заявляв, що для реформування містобудування Україна зараз буде використовувати досвід США.

Нагадаємо, в березні цього року президент Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Денис Шмигаль дали старт реформі містобудування. Кабінет міністрів 13 березня прийняла постанови про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та створення замість неї окремих органів, між якими будуть розподілені функції ДАБІ. 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"30-09-2020","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Над Києвом пролетіла авіація НАТО (фото, відео)
Україна
Над Києвом пролетіла авіація НАТО (фото, відео)
23 вересня над Києвом пролетіла важка американська авіація...
Нездоланний: 95-річний ветеран регулярно відвідує позиції ЗСУ
Україна
Нездоланний: 95-річний ветеран регулярно відвідує позиції ЗСУ
95-річний Ігор Маліцький, ветеран Другої Світової Війни підтримує українських захисників та регулярно відвідує позиції ЗСУ ...
Ганьба! Україна в трійці світових лідерів за виробництвом дитячого порно
Україна
Ганьба! Україна в трійці світових лідерів за виробництвом дитячого порно
Про це 22 вересня повідомив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба під час виступу на круглому столі «Кримінально-правовий захист дітей від сексуальної експлуатації»...
Антін Мухарський: Ми... не Пальчевським «дєланниє»!
Україна
Антін Мухарський: Ми... не Пальчевським «дєланниє»!
Відомий український актор, телеведучий, письменник, блогер і співак Антін Мухарський, ще відомий за сценічним псевдонімом Орест Лютий, не зміг всидіти мовчки, дивлячись на телевізійну активність деяких українських політиків...
В Україні вводиться єдиний смарт-квиток на всі види транспорту, - Криклій
Україна
В Україні вводиться єдиний смарт-квиток на всі види транспорту, - Криклій
Наразі вартість єдиного квитка дорівнює вартості окремих квитків, але міністерство доопрацьовує так звану «економічну складову» сервісу...