[]

«Оскар-2020»: нова сторінка в історії кінопремії. Фото

«Оскар-2020»: нова сторінка в історії кінопремії. Фото

У неділю, 9 лютого, в Лос-Анджелесі без ведучих "відгриміла" 92 церемонія вручення нагород Американської кіноакадемії. Головний приз, «Оскар» за кращий фільм, вперше отримала картина не англійською мовою південнокорейського режисера Пон Чжун Хо - «Паразити».

Сцена церемонії «Оскар-2020»

 

Цього року здійснилося немислиме: кращим фільмом за версією Американської академії став південнокорейський фільм. «Паразити» Пон Чжун Хо вже були визнані сенсацією 2019 року, вигравши - вперше в історії для Кореї - «Золоту пальмову гілку» на Каннському фестивалі,  і ставши лідером прокату на батьківщині. Сумнівів у перемозі «Паразитів» в міжнародній номінації «Оскара» не було ні у кого. Але уявити, що нікому не відомий Пон Чжун Хо в сценарній категорії здолає Ноа Баумбака і Квентіна Тарантіно, а в режисерській - Мартіна Скорсезе і Сема Мендеса, реально було неможливо. Такого за всю історію не траплялося ніколи.

Команда фільму «Паразити» на сцені

 

Можна згадати рік, коли конкурентів здолав французький фільм «Артист» Мішеля Хазанавічуса, але зроблений він був все-одно англійською, а його темою був Голлівуд. Америка любить, коли її кінематограф прославляють режисери-іноземці, згадайте, наприклад,  «Бердмен» мексиканця Алехандро Гонсалеса Іньярріту.

«Паразити» то зовсім інша справа. Це дійсно корейський фільм - причому знятий Пон Чжун Хо після вже двох невдалих спроб завоювати США міжнародними проектами, фільмами «Крізь сніг» і «Окча».

Формально задля «Паразитів» ніяких правил міняти не довелося. За законами «Оскара» на статуетки може претендувати будь-який фільм, який побував в американському прокаті в певний період. Просто досі здавалося, що ці премії створені спеціально заради прославлення виключно голлівудського кінематографа, а їх головна мета - довести всім: немає і не може бути в світі кіно сильнішого. І світ погоджувався - за авторитетністю жодна кінопремія навіть близько не дотягує до «Оскара». Але цього разу найбільше статуеток зібрав саме південнокорейський фільм «Паразити» режисера Пон Чжун Хо, чим ознаменував прихід нової епохи у світовий кінематограф.

Режисер південнокорейського фільму «Паразити» Пон Чжун Хо

 

Таке враження, ніби академіки відкрили скриньку Пандори. Пон Чжун Хо піднявся на сцену вдруге - за статуеткою в категорії «Кращий оригінальний сценарій», потім раптом виявився кращим режисером. Нарешті, з'ясувалося, що «Паразити» - перший фільм в історії, визнаний кращим і в міжнародній номінації, і в загальному заліку. Схоже, розгублені були всі, а більше за інших - знімальна група корейців, вони висипали на сцену і не відразу знайшли в своїх рядах спікера, який би володів англійською.

Команда фільму «Паразити» на червоній килимовій доріжці

 

Реально важко пояснити те, що сталося? Цілком ймовірно, що конкуренція серед американських картин була занадто вже сильною, і більшості кінокритиків здалося розумним парадоксальне, але компромісне рішення - вибрати фільм «зі сторони», самий універсальний з претендентів на головний приз. Універсальність же «Паразитів» полягає в тому, що корейці експлуатують ту ж тему соціальної несправедливості і безсилого протесту, що й інші учасники гонки - «Ірландець» Мартіна Скорсезе і «Джокер» Тодда Філліпса, - проте роблять це елегантніше, іронічніше і наочніше, обходячись без жанрових фільтрів і перенесення дії в минуле.

Факт залишається фактом, американці у 2020 році не лише визнали існування іншого кінематографа, а й погодилися з його перевагою, віддали йому пальму першості. І після визнання цього факту вже не цікаво розбирати святкові костюми на червоній доріжці або подячні промови. Все меркне перед фактом чужого Голлівуду тріумфа.

Композитор Хільдур Гуднадоттір отримала премію за музику до фільму «Джокер»

 

Проте для протоколу перерахуємо найголовніше. Основні фільми-учасники отримали по кілька премій: дві для «Одного разу в ... Голлівуді», «Ford проти Ferrari» і «Джокера», три для «1917». Чотири акторські статуетки дісталися саме тим, кому їх і готували буквально все: Хоакину Феніксу і Рене Зеллвегер в головних номінаціях, Бреду Пітту і Лорі Дерн - за ролі другого плану. «Кролик Джоджо» нагороджений за кращий адаптований сценарій, «Маленькі жінки» - за костюми. Кращим повнометражним мультфільмом визнали «Історію іграшок - 4». Мартін Скорсезе залишився без нагород, зате з ініціативи Пон Чжун Хо його нагородили стоячою овацією.

Бред Пітт отримує свій перший «Оскар» за роль другого плану у фільмі «Одного разу в ... Голлівуді»

 

Сюрпризів серед акторських нагород не було - за головні ролі статуетки отримали Хоакін Фенікс і Рене Зелльвегер, за ролі другого плану - Бред Пітт і Лора Дерн. Кращим режисером став все той же Пон Чжун Хо, який отримав приз ще й за кращий оригінальний сценарій. Тайка Вайтіті нагороджений «Оскаром» за кращий адаптований сценарій.

Кращий актор - Хоакін Фенікс («Джокер»)

 

У музичних номінаціях перемогли Елтон Джон і Берні Топін за «Рокетмена» і Хільдур Гуднадоттір за «Джокера» - за неї особливо приємно: ісландська віолончелістка стала такою ж тріумфатором сезону, ніж Пон Чжун Хо.

Елтон Джон і його другої «Оскар» - за пісню «(I'm Gonna) Love Me Again» з фільму «Рокетмен».

Взагалі музична частина церемонії була куди сильніше, ніж безладне і безладне ведення: барвисте відкриття забезпечила Жанель Моне, прекрасно виступив Емінем, зворушливо прозвучав хор співачок з різних країн, дублювали Ельзу в «Холодному серце - 2» - за Росію співала Ганна Бутурліна. Підкачала хіба що Біллі Айлиш, чий виступ залишили під кінець. На пару з братом Фіннеас О'Коннелл під перерахування пішли з життя кінематографістів вона чомусь виконала битловскую «Yesterday», що прозвучала ніяково і разом з тим банально. Але зал все одно розплакався, читаючи прізвища померлих - знову ж таки не тільки американців: у списку опинилися і Аньєс Варда, і Анна Каріна. Хоча по-справжньому ураганні оплески викликало лише ім'я Кірка Дугласа, який завершував цей список.

Краща актриса - Рене Зелльвегер («Джуді»)
Краща актриса другого плану - Лора Дерн («Шлюбна історія»)
Номінантка в категорії «Краща жіноча роль» Шарліз Терон («Скандал»)
Марго Роббі претендувала на «Оскар» за роль другого плану у фільмі «Скандал»
Скарлетт Йоханссон була номінована у двох категоріях, але залишилася без нагород
Актриса Синтія Еріво - номінантка на премію за кращу жіночу роль («Гаррієт») і кращу пісню
Виконавці головних ролей у фільмі «1917» - Джордж Маккей і Дін-Чарльз Чемпен
Жанель Моне відкривала 92 церемонію «Оскар»
Номінант в категорії «Краща чоловіча роль» Джонатан Прайс («Два тата»)
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Віталій Козловський поділився у Мережі світлиною з вагітною дружиною: «Мій сенс»
Шоубiз
Віталій Козловський поділився у Мережі світлиною з вагітною дружиною: «Мій сенс»
Артист офіційно заявив, що чекає на поповнення в родині....
Зрадниця Повалій назвала війну в Україні «спасінням» та «божим провидінням»
Шоубiз
Зрадниця Повалій назвала війну в Україні «спасінням» та «божим провидінням»
Співачка-зрадниця Таїсія Повалій оскандалилась черговою заявою про повномасштабне вторгнення РФ в Україну....
Брітні Спірс показала себе в купальнику
Шоубiз
Брітні Спірс показала себе в купальнику
42-річна знаменитість виклала відео під трек La Combi Versace Розалії і Токіші...
Ріанна через сім місяців після пологів вагітна втретє
Шоубiз
Ріанна через сім місяців після пологів вагітна втретє
Артистка вже виховує двох синів з різницею в рік....
Бред Пітт і Пенелопа Крус знялися для Chanel
Шоубiз
Бред Пітт і Пенелопа Крус знялися для Chanel
Короткометражний фільм був знятий з нагоди відкриття показу Chanel осінь-зима 2024-25 Ready-to-Wear....