Олександр Ткаченко остаточно іде з бізнесу у політику

Олександр Ткаченко остаточно іде з бізнесу у політику

Почесний президент "1+1" Олександр Ткаченко вийшов з бізнесу. Стало відомо, кому він продав свої акції після обрання його народним депутатом від політсили "Слуга народу".

З'ясувалося, що частка Ткаченка у ТРК "Студія 1+1" дісталася фінансовій компанії "Альфа Крос".

Окрім Ткаченка, цій же компанії свої акції "скинули" нардепи-співробітники та акціонери "1+1" Олександр Дубинський, Ольга Василевська-Смаглюк і Артем Ковальов, пише "ЛігаБізнесІнформ". 

Щоб уникнути конфлікту інтересів, свою частку продала і дружина Ткаченка Ганна. 

"Щодо придбання моєї частки ТОВ ТРК "Студія 1+1" надійшло кілька пропозицій від різних компаній, я обрав ту, яка запропонувала найкращі умови", - пояснює Ткаченко.

За його словами, договір з компанією не передбачає права зворотного викупу частки.

Після останних змін акціонерами "1+1" є компанії "Медіа Сервісез Україна" (42%), "Грізард Інвестментс Лімітед" (22,98%), "Каддоа Лімітед" (22,5%), а також "Грінтвуд Інвестментс Лімітед" (5,02%), "Альфа-Крос" (5,32%) і ще 25 співробітників компанії з частками по 0,86%.

Що стосується компанії "1+1 Продакшн", частку Ткаченка у ній викупили інші акціонери.

"Щодо "1+1 Продакшн "- частки придбали інші учасники компанії. Відповідно до закону, власники мають пріоритетне право покупки частки", - пояснив Ткаченко.

Як запевнили у пресслужбі, і тут зворотного права викупу Ткаченко не має.

"Альфа Крос" - фінансова компанія, якою володіють Вікторія Дедищева та Андрій Самченко. Вони ж опосередковано через "Альфа Крос" є міноритарними власниками "Айбокс Банку" Володимира Дробота. Ця ж компанія заявила про намір купити 24,9% АТ "Кременчуцький сталеливарний завод" (КСЗ) у групи ТАС Сергія Тігіпка.

Алена Дедищева, судячи з даних з відкритих джерел, - адвокат. Андрій Самченко раніше керував ДП "Украгролізинг".

Крім "плюсів", Ткаченко володів частками в "Квартал ТВ" і компанії "Солюшнз", основним бенефіціаром яких тепер є соратник Коломойського Тимур Міндіч. Правда, передачу акцій цих компаній Ткаченко вважав за краще не коментувати.

"В інших бізнесах відбувся перерозподіл серед поточних власників, вони виявили бажання придбати мою частку у статутному капіталі. Умови договору не є предметом розголошення", - сказав він.

Однак "плюси" і "Квартал" - це не весь бізнес Ткаченко. Він ще володіє частками в Одеській кіностудії, компаніях "Кінолав" і "Книголав".

"У компаніях ТОВ "Кінолав", ТОВ "Книголав" і ЗАТ "Одеська кіностудія" частки, що належать мені прямо або опосередковано, були передані в управління за договором. Тобто я залишаюся власником, але не маю права впливу і контролю", - зізнається Ткаченко .

Цю інформацію підтверджує і Світлана Павелецька, що володіє разом із Ткаченком видавництвом "Книголав".

"Частка, що належала Олександру Ткаченку в компанії ТОВ" Книголав", була передана в управління за договором. Олександр Ткаченко залишається власником, але не має права впливу і контролю над діяльністю компанії", - підтвердила Світлана Павелецька.

Олександр Ткаченко мітить на крісло Віталія Кличка. Він подав декларацію кандидата на пост голови Київської міської державної адміністрації. Згідно з документом, Ткаченко зберігає 300 тисяч доларів готівкою та понад 10 тисяч доларів на банківських рахунках. Його дружина Ганна має 30 тис. доларів готівкою, а також майже 5 тисяч доларів і понад 170 тисяч гривень у банках.

Теги
Схожi
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
Політика
Дипломатичний скандал: українського консула в Санкт-Петербурзі затримала ФСБ
«Чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Росії. Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі..." - розповів ЗМІ прессекретар МЗС України...
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
Політика
Президент України назвав єдину гарантію безпеки для держави - вступ до НАТО
«Це не просто боротьба за територію. Це конфлікт, який вирішує, чи буде збережений істинний демократичний порядок, чи спрацює принцип непорушності кордонів...» - зазначив Зеленський...
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Політика
У парламентському комітеті стався «антисемітський» скандал
Під час розгляду постанови про фінансування заходів до річниці подій Бабиного Яру нардеп Княжицький назвав колег антисемітами...
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його  у провалі вакцинації
Політика
Нардепка Стефанишина вручила Степанову поховальні квіти та звинуватила його у провалі вакцинації
Міністру охорони здоров’я України Максиму Степанову сьогодні передали поховальні квіти в залі засідань Верховної Ради...
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Політика
КНР офіційно визначив свою позицію щодо окупації Криму
Незважаючи на економічні відносини з РФ, Китай відмовився визнавати Крим російським...