[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Офісопрезидентська республіка не має жодного стосунку до західних демократій

Офісопрезидентська республіка не має жодного стосунку до західних демократій
Офісопрезидентська республіка. Краще б цей неологізм не з’являвся в політичному лексиконі демократичної України. Але чуйка підказує, цей неологізм остаточно інституціоналізується впродовж 2023 року.
 
Внутрішні виклики через знак дорівнює постануть нарівні з викликами зовнішніми. Ці обидві загрози однаково грізно нависатимуть над державністю.
 
Монополія на мародерство – це логічний наслідок офісопрезидентської республіки, який розглядати як окремий виклик нема сенсу: він витікає з самої моделі, яка не має жодного стосунку до західних демократій. А нагадаю, ми начебто прагнемо до ЄС, і 2023 рік буде вирішальним у доведенні готовності.
 
Нагадалося, як торік Європарламент кваліфікував орбанівський режим-покруч в Угорщині. Гібридна виборча автократія – це визначення претендує стати трендовим у діагностиці квазідемократій. І під цей термін офісопрезидентська республіка лягає повністю.
 
Гібридна виборча автократія – це коли сильна рука є органічною, суперлідер є легітимним, а політична монополія схвалена електоратом. Такий собі лайт-путінізм із закосом під націонал-патріотизм.
 
За рівнем одноосібності правління, обнуленого парламентаризму, кишенькового правосуддя, ліквідованих медій, зачищеної опозиції, підім'ятих інституцій, концентрації влади й відсутності бодай мінімальної системи противаг ми теж – гібридна виборча автократія.
Власне, це і є вичерпний прогноз на найближчий рік. Перший у 2023 році мій етер був присвячений саме цим очікуванням.
 
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Виселення московського патріархату з Києво-Печерської Лаври це вигнання бісів і демонів з їх розплідника
Колекцію вбитих інституцій поповнив особливо знаковий і пам’ятний експонат – НАБУ (відео)
Російська імперія – чи не єдина, яка колонізувала власний народ нарівні з завойованим
Виставляти фотографію «списку податкових бажань» - це таке саме жлобство, як і писати їх